Duda zažil víťazný debut v Premier League, Dúbravka vychytal Chelsea

Hráč Norwichu Teemu Pukki oslavuje úvodný gól do bránky Bournemoutu vo futbalovom zápase anglickej Premier League Norwich City - FC Bournemouth v Norwichi 18. januára 2020. V pozadí vpravo Slovák Ondrej Duda. (Autor: Joe Giddens TASR/AP)
TASR|18. jan 2020 o 16:21

Wolverhampton predviedol skvelý obrat.

LONDÝN. V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 23. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa FC Watford na domácom Vicarage Road rozišiel s Tottenhamom Hotspur po bezgólovej remíze.

Hostia nevyhrali v štvrtom zápase za sebou. Domáci naopak boli blízko k štvrtému víťazstvu v sérii, v 70. minúte však Troy Deenee nepremenil penaltu.

Dudova premiéra v Anglicku

Slovenský futbalista Ondrej Duda má za sebou víťazný debut v Premier League. V žlto-zelenom drese Norwichu City prispel k víťazstvu posledného tímu tabuľky nad AFC Bournemouth 1:0.

Duda odohral 79. minút, po jeho striedaní siahol nemecký tréner Daniel Farke potom, čo domáci dostali červenú kartu a na ihrisku sa vyrovnal pomer síl, Bournemouth hral v oslabení od 31. minúty.

Norwich zostal posledný, práve na predposledný Bournemouth však stiahol stratu na tri body.

"Som samozrejme veľmi šťastný, že sme vyhrali. Dobre sme počas celého zápasu plnili pokyny trénera Farkeho," uviedol Duda pre klubový web. "Škoda, že sme nepridali aj druhý gól, bolo by to pokojnejšie v závere, no dôležité je víťazstvo," dodal 25-ročný ofenzívny stredopoliar.

Jedna z pozápasových otázok na Dudu smerovala aj k porovnaniu Premier League a Bundesligy. "Nemožno vyvodzovať závery po jednom zápase, no predsa len sa mi zdá, že tu je to rýchlejšie, hrá sa aj viac takticky," povedal.

Zázračný obrat Wanderers

Majstrovský Manchester City zahraňoval bod s Crystal Palace až v poslednej desaťminútovke. Najskôr najlepší kanonier v PL medzi zahraničnýcmi hráčmi a kráľ hetrikov Sergio Agüero namieril dvomi gólmi Citizens k víťazstvu, hostia z Londýna však obrali City o bod, rozhodol o tom vlastný gól Fernandinha v 90. minúte.

Arsenal opäť doma nevyhral, hoci po prvom polčase viedol nad Sheffieldom 1:0, sedem minút pred koncom hracieho času však vyrovnal pekným gólom John Fleck.

Dokonalý obrat predviedli premožitelia Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA Wolverhampton Wanderers, ktorí na ihrisku Southamptonu prehrávali po prvom polčase 0:2, v priebehu necelých 20 minút však otočili vývoj zápasu.

Newcastle vyhral gólom v nadstavenom čase

Slovenský brankár Newcastlu United Martin Dúbravka má už šiesty čistý štít v aktuálnej sezóne anglickej futbalovej Premier League.

Nulu na konte inkasovaných gólov zaznamenal reprezentačný gólman v sobotňajšom domácom zápase 23. kola proti Chelsea Londýn.

Newcastle si v ňom pripísal cenný skalp, keď gólovou hlavičkou Isaaca Haydena v nadstavenom čase poslal Chelsea domov bez bodu.

Dúbravka opäť ukázal svoje umenie, spomínať na neho bude napríklad francúzsky stredopoliar N'Golo Kante, ktorého umiestnenú hlavičku do pravého dolného rohu v 34. minúte slovenský brankár bravúrne zachytil.

Premier League 2019/2020 - 23. kolo:

• FC Watford - Tottenham Hotspur 0:0
  • Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1:1 (1:0)

Góly: 38. Trossard - 75. Grealish

• Manchester City - Crystal Palace 2:2 (0:1)

Góly: 83. a 88. Agüero - 39. Tosun, 90. Fernandinho (vlastný)

• West Ham United - FC Everton 1:1 (1:1)

Góly: 40. Diop - 44. Calvert-Lewin

• Arsenal Londýn - Sheffield Uunited 1:1 (1:0)

Góly: 45. Martinelli - 83. Fleck

• Norwich City - Bournemouht 1:0 (1:0)

Gól: 35. Pukki (z 11 m), ČK: 75. Godfrey - 31. Cook

/Ondrej Duda (Norwich) hral do 79. min./

• FC Southampton - Wolverhamton Wanderers 2:3 (2:0)

Góly: 15. Bednarek, 35. Long - 65. a 76. Jimenez (prvý z 11m), 53. Neto

• Newcastle United - Chelsea Londýn 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Hayden

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas./

Domov»Futbal»Anglicko»Duda zažil víťazný debut v Premier League, Dúbravka vychytal Chelsea