Nórsky kanonier debutoval za Dortmund a hneď strelil hetrik

Erling Braut Haaland.
Erling Braut Haaland. (Autor: Tom Weller TASR/AP)
TASR|18. jan 2020 o 17:47

Borussia vyhrala na ihrisku Augsburgu 5:3.

BERLÍN. Nová akvizícia Borussie Dortmund, nórsky futbalista Erling Braut Haaland, pomohol tromi gólmi k víťazstvu Dortmundu na ihrisku Augsburgu 5:3 v sobotňajšom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy.

Hostia museli dvakrát v zápase doháňať dvojgólové manko, zlomiť zápas vo svoj prospech sa im podarilo tromi gólmi v rozpätí od 59. do 70. minúty, dva z týchto presných zásahov dal práve 19-ročný Nór, ďalší pridal v 79. minúte.

Haaland, ktorý prišiel počas zimnej prestávky zo Salzburgu, skóroval vo svojom prvom bundesligom zápase tri minúty potom, čo prišiel na ihrisko v 56. minúte.

Futbalisti RB Lipsko zvýšili svoj náskok na čele nemeckej Bundesligy pred druhou Borussiou Mönchengladbach na päť bodov. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo 3:1 v sobotňajšom zápase nad Unionom Berlín.

S nováčikom súťaže síce prehrával líder tabuľky po desiatich minútach 0:1, dvomi gólmi v prvej štvrťhodine druhého dejstva sa však bielo-červení postarali o zvrat.

Poistku pridali v závere zápasu, druhým gólom v dueli sa to podarilo nemeckému reprezentantovi Timovi Wernerovi.

Bundesliga 2019/2020 - 18. kolo:

• FC Augsburg - Borussia Dortmund 3:5 (1:0)

Góly: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter - 59., 71. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sacho

• 1. FC Kolín - Vfl Wolfsburg 3:1 (2:0)

Góly: 22. a 45.+1 Cordoba, 62. Hector - 66. Steffen

• TSG Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)

Góly: 48. Stafylidis - 18. Bost, 62. Chandler

• 1.FSV Mainz 05 - SC Freiburg 1:2 (0:2)

Góly: 82. Maleta - 28. Chang-Hoon Kwon, 41. Petersen

• Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Gól: 67. Moisander, ČK: 90.+6 Moisander (Brémy)

• RB Lipsko - Union Berlín 3:1 (0:1)

Góly: 51. a 83. Werner, 59. Sabitzer - 10. Bulter

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Nórsky kanonier debutoval za Dortmund a hneď strelil hetrik