Casemiro strieľa gól do siete FC Sevilla.
Casemiro strieľa gól do siete FC Sevilla. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
TASR|18. jan 2020 o 18:12

Real je na čele tabuľky o tri body pred Barcelonou.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotu v domácom súboji 20. kola španielskej La ligy nad FC Sevilla 2:1, keď dva góly strelil Brazílčan Casemiro.

Gareth Bale, ktorý nebol na zápasovej súpiske, opustil štadión ešte pred konečným hvizdom. Sankcia zo strany veľkoklubu mu však nehrozí, neporušil totiž interné pravidlá, upozornil portál sports.fr.

Bale sledoval zápas len z tribúny na štadióne Santiago Bernabeu, no v 82. minúte stretnutia vstal a hľadisko opustil.

"Hoci tento prejav môže byť témou diskusie, Walesan dodržal interné pravidlá, ktoré hovoria, že hráči, ktorí nie sú nominovaní do základnej zostavy či ako náhradníci, musia byť prítomní na štadióne minimálne do 80 minúty zápasu," ozrejmil portál, ktorý tiež pripomenul, že Bale sa takto "vyparil" už štvrtýkrát, do konca stretnutia nepočkal ani v zápasoch proti Leganes, Betisu Sevilla i Galatasarayu Istanbul.

Real je na čele tabuľky o tri body pred FC Barcelonou, ktorá má k dobru nedeľňajší domáci zápas s Granadou.

V prvom zápase programu futbalisti Deportiva Alaves zvíťazili na ihrisku Levante 1:0.

La Liga 2019/2020 - 20. kolo:

• UD Levante - Deportivo Alaves 0:1 (0:0)

Gól: 61. Vidal

• Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (0:0)

Góly: 57. a 69. Casemiro - 64. de Jong

• Osasuna Pamplona - Real Valladolid 0:0

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Casemiro sa dvomi gólmi postaral o víťazstvo Realu, nehrajúci Bale opustil štadión