Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Tatar premenil rozhodujúci nájazd Montrealu, Pánik si pripísal asistenciu

Ovečkin prekonal Lemieuxa v počte gólov.

Tomáš Tatar strieľa gól v samostatnom nájazde.Tomáš Tatar strieľa gól v samostatnom nájazde.(Zdroj: Graham Hughes - TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Montrealu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Vegas Golden Knights 5:4 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil slovenský útočník Tomáš Tatar.

Dallas so Sekerom utrpel debakel

Canadiens mohli uspieť už v riadnom hracom čase, keď po prvej tretine viedli 3:0 a ešte dve minúty pred záverečným klaksónom mali dvojgólový náskok. Vegas však zásluhou Maxa Paciorettyho a Reillyho Smitha vyrovnali.

Okrem Tatara sa v nájazdoch za domácich presadil Iľja Kovaľčuk, za hostí iba Jonathan Marchessault.

Nedarilo sa Torontu s Martinom Marinčinom. Maple Leafs na vlastnom ľade podľahli Chicagu 2:6. Slovenský obranca odohral 10:41 minúty a pripísal si štyri mínusové body.

Ešte horšie dopadol Dallas, ktorý utrpel debakel v Minnesote 0:7. Andrej Sekera v drese Stars absolvoval 16:26 minúty.

Ovečkin sa posunul v poradí strelcov

Hokejisti Washingtonu zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade New York Islanders 6:4, jednou asistenciou k tomu prispel aj slovenský útočník Richard Pánik.

Za Capitals dosiahol hetrik kapitán Alexander Ovečkin, pre ktorého to boli v profiligovej kariére góly číslo 690, 691, resp. 692.

Ruský kanonier tak v historickom poradí strelcov prekonal Maria Lemieuxa (690) a patrí mu v ňom desiate miesto. Domáci viedli po dvoch tretinách už 4:1, ale v tretej tretine hostia piatimi gólmi otočili výsledok.

NHL 2019/2020 - základná časť:

NY Islanders - Washington 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)

Góly: 14. B. Nelson (Beauvillier, Jo. Bailey), 16. Cizikas (Beauvillier, D. Toews), 30. Eberle (Barzal, D. Toews), 38. D. Toews (Komarov, Brassard) – 11. Ovečkin (Bäckström), 43. Hagelin (Pánik, Jensen), 46. Ovečkin (Carlson), 55. T. Wilson (Orlov, Carlson), 58. J. Vrána, 60. Ovečkin (Oshie)

Colorado - St. Louis 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Góly: 4. MacKinnon (Girard, Rantanen), 28. Jost (Burakovsky, Cole), 37. Makar, 37. Burakovsky (Zadorov, Cole), 60. Landeskog (Bellemare, MacKinnon) - 19. Perron(O'Reilly, Pietrangelo), 22. Sundqvist (O'Reilly, Sanford), 48. Pietrangelo (Perron, Sanford)

Edmonton - Arizona 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)

Góly: 4. Archibald (Sheahan, Russell), 15. Gagner (Sheahan), 17. Yamamoto (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 21. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 25. Nygard (Sheahan), 37. McDavid (Archibald, Neal), 57. Sheahan (Archibald) - 26. Hall (Garland, Hjalmarsson), 30. Dvorak (Garland, Kessel), 52. Ekman-Larsson (Keller, Söderberg)

Ottawa - Calgary 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 8. B. Tkachuk (Duclair, Anisimov), 32. Tierney (Namestnikov, Brown), 37. Brown (B. Tkachuk, Reilly), 46. White (Boedker, Ennis), 57. Namestnikov - 55. Jankowski (Backlund, Giordano), 59. Hanifin (Hamonic)

Columbus - New Jersey 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Góly: 15. Atkinson (Gerbe, Savard), 29. Atkinson (Bemström, Wennberg), 32. Lilja, 33. Foligno (Gavrikov), 39. Wennberg (Atkinson, Werenski)

Detroit - Florida 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 26. Larkin (Helm) - 18. Dadonov (Huberdeau, Brown), 19. Pysyk (Ekblad, Vatrano), 54. Barkov (Yandle, Huberdeau), 59. Malgin (Vatrano, Hoffman)

Montreal - Vegas 5:4 sn (3:0, 0:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Cousins (Weise), 13. Kovaľčuk (Danault), 19. Armia (Kulak, Domi), 50. Cousins (Weise), rozhodujúci nájazd Tatar - 30. Marchessault (Smith, Theodore), 35. Šťastný, 59. Pacioretty (Theodore), 60. Smith (Šťastný, Theodore)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:49 min, zaznamenal plusový bod, premenil rozhodujúci samostatný nájazd, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček, zablokoval jednu strelu a dvakrát stratil puk/

Philadelphia - Los Angeles 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 4. Konecny (van Riemsdyk, Giroux), 24. Konecny (van Riemsdyk, Couturier), 33. Farabee (Niskanen, Sanheim), 49. van Riemsdyk (Giroux, Hayes) - 46. Brown

Toronto - Chicago 2:6 (0:3, 2:0, 0:0)

Góly: 21. W. Nylander (Marner, Barrie), 36. Kerfoot (Engvall, Barrie) - 1. Caggiula (Kubalík, Murphy), 6. Toews (Gustafsson, A. Nylander), 12. Saad (Kane, Carpenter), 24. Toews (Caggiula, Gustafsson), 31. Kubalík (Toews, Koekkoek), 38. Kubalík (Toews, Keith)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 10:41 min, zaznamenal štyri mínusové body, tozdal jeden bodyček a zablokoval dve strely/

Nashville - Buffalo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 27. Johansen (Josi), 54. Smith (Turris, Ekholm) - 19. Reinhart (Dahlin, McCabe)

Minnesota - Dallas 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 11. Spurgeon (Zuccarello, Suter), 17. Soucy (Zucker), 24. Zucker (Fiala, Brodin), 25. Donato (Hartman), 40. Zuccarello (Zucker, Dumba), 54. Parise (Suter, Staal), 57. Hartman (Greenway, Donato)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:26 min a raz vystrelil na bránku/

Vancouver - San Jose 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 35. Eriksson (Pearson, Horvat), 46. Pearson (Virtanen, Gaudette), 48. Hughes (Roussel, Gaudette), 56. Miller (Virtanen, Pettersson) - 48. Goodrow (E. Karlsson, Suomela)