Slovenská reprezentantka Ema Junasová (vľavo) na ME vo vodnom póle 2020. (Autor: Zsolt Szigetvary - TASR/DUNA/MTI)
SITA|19. jan 2020 o 14:38

Slovenky zostali v hre o olympiádu.

ME vo vodnom póle 2020 - A-skupina

Slovensko - Chorvátsko 9:7 (1:3, 3:1, 3:2, 2:1)

Góly Slovenska: Stankovianska a Kátlovská po 2, Kováčiková, Kurucová, Junasová, Pecková a Kolářová po 1

Rozhodovali: Dervieux (Fr.) a Maussová (Nem.)

Zostava Slovenska: E. Kissová, Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

BRATISLAVA. Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle postúpila na majstrovstvách Európy v Budapešti do štvrťfinále.

Zverenkyne trénera Milana Henkricha po piatkovom úspechu v súboji základnej A-skupiny so Srbkami (6:2) uspeli aj v nedeľňajšom zápase s Chorvátkami, zdolali ich 9:7 a v tabuľke obsadili 4. miesto.

V utorkovom štvrťfinále ich čaká zápas proti víťazkám B-skupiny, ktorými budú úradujúce vicemajsterky sveta Španielky alebo obhajkyne titulu z predchádzajúcich ME Holanďanky.

V nedeľňajšom súboji síce Slovenky prehrávali po prvej štvrtine 1:3, v druhej štvrtine sa im podarilo vyrovnať na priebežných 3:3 aj 4:4.

V tretej časti opäť zaostávali o dva zásahy (4:6), ale šnúrou štyroch zásahov otočili na 8:6 a v dramatickom závere si už nenechali ujsť vytúžený postup.

Po dva góly Slovenska zaznamenali Miroslav Stankovianska a Daniela Kátlovská, po jednom zásahu pridali Beáta Kováčiková, Janka Kurucová, Emma Junasová, Natália Pecková a Tamara Kolářová.

Na štvrťfinálový zápas nastúpia v utorok 21. januára od 19.00 h proti víťazovi B-skupiny, ktorým sa stalo Holandsko po triumfe nad druhým Španielskom 10:6.

Prienik medzi najlepšiu osmičku na ME pre Slovenky znamená postup na celosvetovú kvalifikáciu o postup na OH 2020 do japonského Tokia, ktorá by sa mala konať v jari 2020. Olympijskú miestenku získajú aj víťazky ME v Budapešti.