Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta
EXTRALIGA ŽIEN VO FLORBALE

Prvé dva tímy florbalovej extraligy opäť zaváhali

Ženská najvyššia súťaž mala na programe štrnáste kolo.

Momentka zo zápasu florbalovej Hyundai extraligy žien MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské.Momentka zo zápasu florbalovej Hyundai extraligy žien MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské.(Zdroj: Miroslav Janouš)

BRATISLAVA. Florbalová Hyundai extraliga žien mala na programe zápasy štrnásteho kola. V nich sa nepodarilo zvíťaziť dvojici lídrov a jedného z nich to stálo druhé miesto.

Pruské dnes zaváhalo s Kysuckým Novým Mestom, ktoré sa na nich bodovo v tabuľke dotiahlo a predbehlo druhú Nemšovú, ktorá nestačila v domácom prostredí na čoraz sebavedomejšiu Spišskú Novú Ves.

Domácu prehru zaevidoval aj nováčik z Partizánskeho, ktorý prehral s Nitrou a bratislavský Hurikán nebodoval proti Tvrdošínu.

Kysučanky odplatili prehru Pruskému

Do dnešného náročného súboja proti Pruskému vstupovali domáce Kysučanky povzbudené včerajším víťazstvom nad Nitrou a s vedomím, že chcú Považankám odplatiť prehru 1:7 z jesene. Po dramatickom dueli sa im to napokon podarilo a tešia sa z troch bodov po výhre 8:7.

Poriadnu prestrelku rozpútali obe družstvá už počas prvej tretiny a padlo v nej sedem gólov. Skóre otvorila domáca Laura Chúpeková. Prakticky okamžite a to po šiestich sekundách vyrovnala hosťujúca Lenka Lenčešová.

Dočasný obrat v prospech Pruského zariadila Lenka Dobrodejová. V polovici trinástej minúty dorovnala Kysučanka Klára Hlávková. To však nebolo všetko. Počas sedemnástej minúty udreli domáce hráčky hneď dvakrát.

Kapitánka Ema Škvrndová s Klárou Hlávkovou dostali svoj tím do dvojgólového náskoku. V závere tretiny znížila Lenčešová na 3:4 z pohľadu Pruského.

Zrejme tréneri oboch družstiev počas prestávky trochu skrotili svoje hráčky aby sa nehralo bezhlavo v útoku, ale zo zabezpečenej obrany, čo sa prejavilo počas druhej tretiny. Na ďalší gól sa totiž čakalo až do dvanástej minúty. Na 5:3 pre Kysucké Nové Mesto zvýšila Laura Chúpeková.

Hlad Kysučaniek po víťazstve nad favoritom neutíchal a v štrnástej minúte sa domáce hráčky tešili znovu. Šiesty gól „zavesila“ Linda Pudišová a navyše pred prestávkou zavŕšila svoj hetrik Laura Chúpeková a s Pruským to nevyzeralo dobre.

Do poslednej časti vstúpilo hosťujúce družstvo s odhodlaním dotiahnuť stratu a správnu cestu začala štvrtým gólom Lenka Dobrodejová. Presilovú hru využila Ivana Hrehušová a Považanky boli opäť v hre o body. Strelecky disponovaná Chúpeková však zvýšila na 8:5 pre Kysučanky.

Skúsené hráčky Pruského to nevzdávali. Najprv znížila Michaela Žikavská a po nej počas hry bez brankárky na 8:7 upravila Veronika Dobrodejová. Poslednú minútu už domáce hráčky tlaku favorita odolali a uhájili tesné jednogólové víťazstvo.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské 8:7 (4:3, 3:0, 1:4)

Nitra uspela v Partizánskom a číha na pozíciu zaručujúcu play off

Nováčik z Partizánskeho je v nelichotivej situácii. Až osem zápasov zverenkyne trénera Dušana Ďuríčka nepoznali ako chutí víťazstvo. Dnes podľahol Harvard v domácom prostredí Nitre 2:4, ktorá tak Partizánskemu z deviateho miesta so stratou jedného bodu dýcha na chrbát.

Do zostavy Partizánskeho sa po dlhom čase vrátila kapitánka Tamara Dobošová a bola to práve ona, ktorá otvorila skóre zápasu a dostala svoj tím do vedenia. To bolo však na dlhší čas z pohľadu domáceho družstva všetko.

Nitra sa po inkasovanom góle spamätala už po troch minútach a do boja zavelila kapitánka Romana Janegová vyrovnávajúcim gólom. Nasledovala ju Michaela Krajčová, ktorá skórovala najprv v oslabení a hneď na to zvýšila na 3:1 pre Sláviu.

Počas druhej tretiny dominovali obrany a brankárky oboch tímov. Keď už sa zdalo, že diváci gól neuvidia, tesne pred záverom znížila Michaela Styková na 2:3. Všetko tak bolo pred záverečnou časťou otvorené.

Vyrovnaný a celkom opatrný priebeh hry však pokračoval. Nikto nechcel spraviť chybu a inkasovať a tak sa opäť čakalo, ktoré z družstiev skóruje. V polovici tretiny sa to podarilo kapitánke Janegovej a Nitra vyhrávala 4:2. Harvard sa snažil, no dievčatám nebolo súdené streliť ďalší gól a tak prehrali v dôležitom súboji o pozíciu v play off.

FBK Harvard Partizánske – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Spišiačky sú momentálne nezastaviteľné

Hráčky Kométy Spišská Nová Ves ťahajú šnúru štyroch víťazných zápasov. Východniarky idú na víťaznej vlne a po včerajšej výhre 7:1 v Bratislave na Hurikáne, dnes pokorili domácu Nemšovú, ktorú zdolali 8:7. So Spišiačkami tak rozhodne treba počítať v play off.

Súvisiaci článok Doma vyhrali len Kysučanky a Sabinov Čítajte

Nemšová po domácej prehre s Tvrdošínom chcela v úlohe favorita naplno bodovať proti Spišskej Novej Vsi. Úvodná tretina však bola pre domáce hráčky ako zo zlého sna. Východniarky sa postupne „rozkukali“ a na začiatku šiestej minúty poslala prvú „navštívenku“ do brány domácich Sára Hanuščinová.

Nemšovanky túto hrozbu akoby nezobrali vážne a tak prišli ďalšie tresty. Zlomová bola hlavne jedenásta minúta, počas ktorej udreli Spišiačky až trikrát. O góly sa postupne postarali dvakrát Klára Grossová a Sára Adamcová. Prišiel oddychový čas trénera Petra Tydlačku, no v danom momente veľmi nepomohol.

Kométa zvýšila na hrozivých 5:0. Autorkou gólu bola Kristína Cmorejová. Dve minúty pred prvou sirénou sa konečne radovali aj Nemšovanky. Potešila ich Adriana Bahnová, no radosť netrvala dlho pretože v poslednej minúte uzavrela rezultát tejto časti hosťujúca Hanuščinová – 1:6...

Druhé dejstvo patrilo len domácim dievčatám, ktoré sa dokázali strelecky presadiť dvakrát a to mala v oboch prípadoch presnú mušku Patrícia Štefánková. Po druhej tretine tak prehrávala Nemšová 3:6.

Až šesť gólov priniesla tretia časť dramatického duelu a postarali sa o poriadne „vzrúšo“ hlavne domáce hráčky. Nezložil ich ani siedmy gól, ktorý zavesila Grossová. Len šesť minút totiž stačilo dievčatám z Nemšovej aby vyrovnali na 7:7!

Po dva góly strelili Adriana Bahnová s Teréziou Zajacovou. Ďalších desať minút nepadol žiaden gól a hráčky oboch tímov držali fanúšikov v napätí. Spišiačky však boli tými šťastnejšími, pretože v poslednej minúte sa presadila Júlia Koščová, ktorá rozhodla o konečnom víťazstve Kométy v pomere 8:7.

NTS FK – ZŠ Nemšová – FbK Kométa Spišská Nová Ves 7:8 (1:6, 2:0, 4:2)

Tvrdošín zvíťazil na Hurikáne

Októbrová prestrelka, ktorá sa medzi Hurikánom a Tvrdošínom odohrala v minulom roku sa v Bratislave dnes nezopakovala. Na Orave zvíťazili domáce dievčatá 11:7 a to po dvoch tretinách vyhrávali už 10:1... Oravčanky však ani tentoraz nedopustili prekvapenie a súboj dotiahli do víťazného konca v pomere 7:4.

Hetrikový účet si počas štrnástej minúty otvorila hosťujúca Michaela Ješšová, no pomerne rýchlo zareagovala vyrovnávajúcim gólom hráčka Hurikánu Adela Kľúčiková. Skóre úvodnej tretiny uzavrela opäť Ješšová a Oravčanky tak odchádzali do šatne s jednogólovým náskokom.

Počas druhej časti sa dostali k slovu len Tvrdošínčanky, ktoré svoj skromný náskok navýšili o dva presné zásahy. Postarali sa o ne Barbora Spišiaková a hetrik zavŕšila Ješšová.

Hneď prvú presilovku v zápase dokázala využiť hráčka Hurikánu Andrea Vaseková a zdalo sa, že Bratislavčanky ešte niečo pre úspešný výsledok spravia. Opak bol pravdou, pretože len dve minúty stačili Oravčankám, aby Frederikou Kovalíkovou a Veronikou Paňkovou odskočili na rozhodujúci rozdiel štyroch gólov.

Po peknej kombinácii z prvej vyšachovali útočníčky Hurikánu hosťujúce hráčky a do prázdnej bránky znížila Gabriela Stoklasová. Domáce to neprebudilo a necelých päť minút pred koncom zápasu skórovala takmer z polovice ihriska Frederika Gondová a Tvrdošín viedol 7:3. Posledné slovo však mali domáce florbalistky, ktoré šesť sekúnd pred koncom kozmeticky upravili na 4:7. Gól strelila Stoklasová.

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbK Tvrdošín 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)