Boston prišiel o trojgólový náskok, Halák nezabránil prehre proti Pittsburghu

Bryan Rust po rozhodujúcom góle do siete Bostonu Bruins.
TASR|19. jan 2020 o 21:56

Pastrňák je na čele tabuľky strelcov.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Bostonom Bruins 4:3.

Domáci Penguins prehrávali v 16. minúte už 0:3, no manko v ďalšom priebehu dorovnali a v 53. minúte rozhodol o ich triumfe Bryan Rust, ktorému prihral spoza bránky Jevgenij Malkin.

V drese hostí odohral slovenský obranca Zdeno Chára 19:53 minút a do štatistík si pripísal dve strely na bránku, jeden hit a jeden mínusový bod.

V bránke Bostonu figuroval opäť Jaroslav Halák, ktorý kryl 18 z 22 striel súpera a mal 81,8% úspešnosť zákrokov. Český kanonier David Pastrňák zaznamenal gól a asistenciu a s 37 zásahmi je na čele tabuľky strelcov.

Pittsburgh vyhral druhý zápas za sebou a v tabuľke Východnej konferencie mu patrí tretia priečka, na druhý Boston, ktorý prehral tretí z uplynulých štyroch duelov, stráca jeden bod.

Chicago Blackhawks zdolalo na vlastnom ľade Winnipeg Jets 5:2. Domáci útočník Patrick Kane zaznamenal jednu asistenciu a pokoril tak hranicu 1000 bodov (380+620) v základnej časti NHL, to sa mu podarilo ako 90. hráčovi histórie ligy.

Chicago vyhralo piaty duel v sérii, čo je najviac v prebiehajúcej sezóne a Kane natiahol svoju bodovú sériu na desať zápasov.

Útočník Justin Williams sa vrátil do zostavy Caroliny Hurricanes prvýkrát od vlaňajšieho finále Východnej konferencie a v zápase s New York Islanders rozhodol o jej triumfe v nájazdoch 2:1. V ďalšom zápase vyhral Columbus na ľade New York Rangers 2:1 a dosiahol piaty triumf v sérii.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Pittsburgh - Boston 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Góly: 17. Simon (Crosby, Hornqvist), 21. Blueger (Crosby, Letang), 42. Johnson (Tanev), 53. Rust (Malkin) - 1. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 3. Bjork (Coyle, DeBrusk), 16. Pastrňák

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 19:53 min, zaznamena mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku a rozdal jeden bodyček/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 18 z 22 strel, mal úspešnosť zákrokov 81,8 percenta/

Carolina - NY Islanders 2:1 po sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 6. Svečnikov (Pesce, Niederreiter), rozh. náj. Williams – 40. Lee (Cizikas, Mayfield)

Chicago - Winnipeg 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 3. A. Nylander (E. Gustafsson, C. Murphy), 15. E. Gustafsson (A. Nylander, Highmore), 50. Kämpf (Dach), 55. Saad (Carpenter, P. Kane), 59. D. Kubalík (J. Toews, Caggiula) – 39. Scheifele (Ehlers, Sbisa), 58. Laine (Pionk, Wheeler)

NY Rangers - Columbus 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Skjei (Trouba) – 47. Bjorkstrand, 60. Bjorkstrand (Dubois, S. Jones)

Domov»Hokej»NHL»Boston prišiel o trojgólový náskok, Halák nezabránil prehre proti Pittsburghu