Norbert Gombos v 1. kole Australian Open 2020.
Norbert Gombos v 1. kole Australian Open 2020. (Autor: Andy Brownbill - TASR/AP)
TASR|21. jan 2020 o 06:29

Slovenský tenista pri premiére v hlavnej súťaži viedol 2:1 na sety.

Australian Open 2020 - dvojhra mužov - 1. kolo

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) - Norbert Gombos (SR) 4:6, 6:4, 2:6, 6:3, 6:2

MELBOURNE. Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V pozícii kvalifikanta prehral s 20-ročným Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom po päťsetovej bitke 6:4, 4:6, 6:2, 3:6, 2:6. Pre Gombosa to bola premiéra v hlavnej súťaži na úvodnom podujatí veľkej štvorky.

Gombos mal duel dobre rozohratý a bol blízko k tomu, aby prvýkrát na grandslamovej pôde postúpil do 2. kola dvojhry.

Davidovich Fokina, víťaz juniorského singla vo Wimbledone, však potvrdil veľký talent a otočil nepriaznivý vývoj. V rozhodujúcich momentoch hral variabilnejšie, účinne využíval stopbaly, ktoré sú jeho veľká zbraň.

Ďalším súperom Španiela bude štrnásty nasadený Argentínčan Diego Sebastian Schwartzman.

Gombos po zápase neskrýval sklamanie. "Začal som veľmi dobre. Úvodný set som získal vo svoj prospech a hneď v úvode druhého som mal brejk, no nedokázal som ho potvrdiť.

Vo štvrtom sete som nevyužil dva či tri brejkbaly. Veľká škoda, že na začiatku piateho setu mi súper ušiel na 3:0 a mal dvojitý brejk," povedal zverenec trénera Tibora Tótha pre RTVS.

Domov»Tenis»Australian Open»Gombos nestačil v päťsetovej bitke na mladého Španiela. Na Australian Open končí v prvom kole