Erik Baška na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)

1.Sam BennettÍrskoDeceuninck-Quick-Step3:28:54 h
4.Elia VivianiTalianskoCofidis+0 s
5.André GreipelNemeckoIsrael Start-Up Nation+0 s
6.Kristoffer HalvorsenNórskoEF Pro Cycling+0 s
50.Juraj SaganSlovenskoBORA-hansgrohe+10 s

ADELAIDE. Prvú etapu cyklistických pretekov Tour Down Under vyhral v utorok v záverečnom špurte Ír Sam Bennett z Deceuninck Quick-Step, ktorý na druhé miesto odsunul Belgičana Jaspera Philipsena (UAE-Team Emirates) a Slováka Erika Bašku (BORA-hansgrohe).

Na konci 150 km úvodnej etapy prvého podujatia UCI World Tour v sezóne si najlepšie útok načasoval Bennet, na ktorého nestačili ani Nemec Andre Greipel, domáci Caleb Ewan či Talian Elia Viviani.

Druhý Slovák v štartovom poli Juraj Sagan (BORA-hansgrohe) skončil na 50. mieste. Etapa mala päť 30 km okruhov, druhá je na programe v stredu v dĺžke 135,8 km.

"Dnes to bola etapa pre šprintérov a my sme chceli najprv vidieť, ako to pôjde po prvom okruhu. V prvých kolách trochu fúkalo a situácia na trati sa neustále menila.

My sme chceli ísť koncentrovane a držať si v pelotóne dobré pozície. Posledný kilometer to tam bolo dosť ťažké, človek si musel dávať veľký pozor, aby išiel bezpečne a nezostal zablokovaný.

Snažili sme sa ísť do optimálnej pozície a tím dobre zapracoval. Dokázali sme naplniť naše plány a tak môžeme byť s výsledkom spokojní," povedal Baška pre oficiálny web jeho zamestnávateľa.

S výkonom 26-ročného Slováka bol spokojný aj športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke.

"Máme za sebou dobrý štart do sezóny. Náš tím pracoval počas celej etapy pre Erika a vo finiši sa ho podarilo dostať do dobrej pozície.

V poli kvalitných šprintérov si napokon vybojoval tretie miesto a môžeme byť spokojní s týmto výsledkom. Samozrejme, víťazstvo by nás viac potešilo, ale boli tam dnes dvaja lepší šprintéri ako Erik," dodal Poitschke.