Slovenskí mladíci si v príprave poradili s Čechmi, rozhodli v predĺžení

SITA|22. jan 2020 o 20:08

Víťazný gól strelil Mešár.

Prípravný zápas - Hodonín

Česko - Slovensko 4:5 po predĺžení (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)

Góly: 10. Novotný (Čáp, Hrbek), 28. Krajčík (Puchala), 46. Juříček, 55. Brůna (Sapoušek, Němec) - 28. Patzelt (Bartakovics), 33. Bartakovics (Petrovský), 36. Honzek (Nátny), 53. Rizdoň, 64. Mešár (Šotek)

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zvíťazila v stredajšom prípravnom zápase nad rovesníkmi z Česka 5:4 po predĺžení.

Na Zimnom štadióne Václava Nedomanského v Hodoníne dokázala zmazať dvojgólové manko a napokon sa tešila z cenného víťazstva.

Víťazný gól strelil v 64. min odchovanec popradského hokeja Filip Mešár, ktorý potrestal vylúčenie českého obrancu Denisa Puchalu.

Slováci nezačali zápas v Hodoníne dobre a už v desiatej minúte prehrávali, keď sa strelecky presadil Matěj Novotný. Po zmene strán na neho nadviazal v presilovke Filip Krajčík a zdalo sa, že domáci tím kráča za víťazstvom.

Zverenci Romana Sýkoru sa však nevzdali a ešte v druhej časti stretnutia sa im podarilo otočiť skóre. V rozpätí necelých ôsmich minút sa do listiny strelcov postupne zapísali Richard Patzelt, Alex René Bartakovics a Samuel Honzek.

Česi v záverečnej tretine dvakrát vyrovnali, nezlomil ich ani presný zásah Františka Ridzoňa, a tak sa v Hodoníne muselo predlžovať. To však na začiatku štvrtej minúty ukončil v presilovke Filip Mešár.

Slováci si stredajšou výhrou napravili reputáciu z minulého roka, keď v rovnakom januárovom termíne podľahli v Hodoníne hráčom Česka 0:5 a 1:5.

Mužstvo pod vedením Petra Hakena bude mať šancu na reparát vo štvrtok, odveta je naplánovaná o 14.00 h.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci si v príprave poradili s Čechmi, rozhodli v predĺžení