Pred All-Star víkendom odohrali posledné zápasy, kríza Detroitu naďalej trvá

Momentka zo zápasu Minnesota - Detroit.
Momentka zo zápasu Minnesota - Detroit. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. jan 2020 o 07:57

Slováci v akcii neboli.

NEW YORK. Posledné dva zápasy v NHL pred All-Star víkendom v St. Louis priniesli víťazstvá domácich tímov bez slovenského zastúpenia.

Minnesota zdolala Detroit 4:2 a Columbus si poradil s Winnipegom 4:3.

Minnesota vyhrala tretíkrát z ostatných štyroch zápasov, zatiaľ čo Detroit neuspel šiesty raz v sérii.

Pod triumf domácich sa gólom a asistenciou podpísali Mats Zuccarello a Eric Staal, dve asistencie mal Matt Dumba a brankár Devan Dubnyk si pripísal 25 zákrokov.

A to hostia viedli po prvej tretine 2:1 po dvoch góloch českého krídelníka Filipa Zadinu.

"Nebol som spokojný po prvej tretine. Asi 20 minút sme boli bez strely na bránku. To sa nesmie stávať, keď chceme zvíťaziť. Tento zápas pre Detroit veľa neznamenal, ale pre nás je toto víťazstvo všetkým," uviedol tréner Bruce Boudreau na oficiálnom portáli NHL.

Detroit vyhral iba 3 z posledných 17 zápasov, a z 51 duelov nazbieral iba 28 bodov, o 13 menej ako má na konte druhý najslabší tím na Východe New Jersey.

Dobrú náladu si pred prestávkou nepokazili v Columbuse. Aj zásluhou dvoch gólov Olivera Björkstranda zdolali Winnipeg 4:3 a natiahli sériu víťazstiev na šesť.

Dánsky útočník strelil štyri góly vo dvoch zápasoch po svojom návrate na ľad po zranení. Proti Winnipegu strelil v 56. min víťazný gól, jeho tím v zápase trikrát prehrával.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Columbus - Winnipeg 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Jones (Foligno, Dubois), 22. Bjorkstrand (Dubois), 38. Nyquist (Dubois, Werenski), 55. Bjorkstrand (Jones) - 5. Appleton (Perreault, Sbisa), 18. Connor (Bitetto, Sbisa), 36. Pionk (Wheeler, Connor)

Brankári: Merzlikins - Brossoit, strely na bránku: 29:30

Minnesota - Detroit 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Greenway (Dumba), 22. Zuccarello (E. Staal, Dumba), 23. Zucker (Rask, Fiala), 32. E. Staal (Parise, Zuccarello) - 4. Zadina (Larkin, Daley), 17. Zadina (Daley, Filppula)

Brankári: Dubnyk - Howard, strely na bránku: 33:27

Domov»Hokej»NHL»Pred All-Star víkendom odohrali posledné zápasy, kríza Detroitu naďalej trvá