Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Mladí Slováci ukázali, že môžu získavať medaily aj v budúcnosti. Aj v hokeji

Slovensko reprezentovalo 46 športovcov.

Hráčky Slovenska oslavujú zisk bronzových medailí po víťazstve nad Švajčiarskom 2:1 na zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne. Hráčky Slovenska oslavujú zisk bronzových medailí po víťazstve nad Švajčiarskom 2:1 na zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA, LAUSANNE. Na premiérových olympijských hrách mládeže v Innsbrucku 2012 získala zlato slalomárka Petra Vlhová.

Na druhých v Lillehammeri 2016 sa radoval zo striebra hokejista Sebastián Čederle v individuálnych súťažiach zručností a na nedávno skončených hrách v Lausanne vybojovala bobistka Viktória Čerňanská striebro a hokejistky bronz.

V miešaných družstvách v hokeji vo formáte troch proti trom zavesili na krk strieborné medaily Petrovi Repčíkovi a Nikole Janekovej a bronzové Rastislavovi Eliášovi a Zuzane Dobiášovej.

Tieto kovy sa však do celkovej medailovej bilancie nepočítali.

Viacerí ďalší slovenskí športovci neboli na zimných olympijských hrách mládeže 2020 ďaleko od medaily.

Alpská lyžiarka Rebeka Jančová skončila v kombinácii na štvrtom mieste, rýchlokorčuliarka Petra Rusnáková bola piata na 1000 m a šiesta na 500 m, piatu priečku obsadili v sánkovaní na dvojsedadlových saniach Vratislav Varga s Metodom Majerčákom, siedmu Bianka Petríková s Nikolou Trembošovou.

Cenné sú aj ôsme miesta Jančovej v super-G a biatlonistky Emy Kapustovej, deviate skialpinistickej dvojice Matúš Černek, Laura Kovárová a desiate bobistu Martina Svitáka.