Vlhová útočila na víťazstvo. Všetko sa mi mihalo veľmi rýchlo, tvrdí

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: SITA/AP)
Juraj Berzedi|24. jan 2020 o 12:23

Cíti, že môže byť rýchla aj v zjazde.

BANSKO, BRATISLAVA. Na poslednom medzičase pred cieľom mala Petra Vlhová zelený medzičas. V tej chvíli teda bola najrýchlejšia a senzačne bojovala o víťazstvo.

V závere však slovenská lyžiarka mierne zaváhala a napokon vo svojom prvom zjazde sezóny Svetového pohára v Bansku skončila šiesta.

V cieli hlasne vykríkla. Zdalo sa, že so šiestym miestom je veľmi spokojná. Keď sa po pár minútach postavila pred kamery RTVS, nadšenie tlmila.

„Som spokojná, bolo to lepšie ako na tréningu. Ale úprimne - išla som na víťazstvo,“ priznala 24-ročná Slovenka.

V bulharskom stredisku zvíťazila Mikaela Shiffrinová, na ktorú Vlhová stratila 1,03 sekundy.

Druhá bola Talianka Federica Brignoneová a tretia Švajčiarka Joana Hählenová.

Vlhová už myslela na vypadnutie

Už vyjadrenia Vlhovej trénerov pred rýchlostnými disciplínami v Bansku naznačovali, že ich zverenka môže dosiahnuť kvalitné výsledky.

Mrzí ma chyba na konci, keďže na tréningu som to prešla excelentne.

Petra Vlhová, slovenská lyžiarka

Potvrdilo sa, že zjazd v Bansku bude vyhovovať technickým lyžiarkam. Pre klasické zjazdárky bol až príliš zatočený. A viaceré z nich aj vypadli.

"Keby to bolo postavené jednoduchšie a rovnejšie, nevedela by som ísť tak dobre. Je to zatočené a náročné, čo je pre mňa výborné," reagovala Vlhová pre RTVS.

V záverečnej časti mala najvyššiu rýchlosť zo všetkých pretekárok. Do cieľa uháňala rýchlosťou 115 kilometrov za hodinu, na čo takmer doplatila.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová útočila na víťazstvo. Všetko sa mi mihalo veľmi rýchlo, tvrdí