Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Diváci skákali od nadšenia. Federer siahol na dno a predviedol famózny obrat

Videli nezabudnuteľný zápas.

Načítavám video...

MELBOURNE, BRATISLAVA. Zápas, o ktorom sa bude ešte dlho rozprávať. V treťom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 2020 sa proti sebe postavil Švajčiar Roger Federer a domáci tenista John Millman.

Federer bol ako tretí nasadený pred zápasom favoritom, no jeho súper mu cestu do osemfinále poriadne sťažil.

Získal šesť loptičiek za sebou

Prvý set Švajčiar stratil v pomere 4:6, druhý dokázal získať až v tajbrejku. Tretí set síce Federer vyhral, no Millman sa nevzdal a štvrtý set ovládol opäť 6:4.

O postupujúcom do osemfinále rozhodol až napínavý piaty set, v ktorom bol legendárny tenista veľmi blízko vypadnutia.

Súvisiaci článok Vyhrala vysnívaný titul, diagnostikovali jej chorobu. Teraz končí kariéru Čítajte

Za stavu 6:6 a po vyše štyroch hodinách sa zápas dostal do tajbrejku, kde Federer ťahal za kratší koniec a prehrával už 4:8. Millmanovi teda stačilo uhrať dve loptičky.

Švajčiar však ukázal, prečo je považovaný za jedného z najlepších tenistov v celej histórii tohto športu. Získal šesť loptičiek za sebou a Austrálčana vyradil famóznym obratom.

Napriek tomu, že pred domácim publikom hral Millman, zaplnené hľadisko spustilo po záverečnej loptičke obrovský aplauz. Odvďačilo sa tak obom tenistom za skvelý zážitok a pogratulovalo legendárnemu Federerovi.

Zopakoval úspech z Wimbledonu

"Mal som to veľmi ťažké. Vďakabohu za supertajbrejk. Súper odohral skvelý zápas. K tomu niet čo dodať. Dostal ma do úzkych.

Musel som nájsť spôsob, ako mu urobiť problémy pri jeho podaní. Nerobil veľa chýb a počas celého duelu mi nedal vydýchnuť," povedal Federer po zápase.

Uznal tiež, že šlo o skvelý duel pred výbornou kulisou. "Je super hrať takéto zápasy a vôbec nevadí, že nešlo o finále. Jednoducho si užívate hru."

"Som naozaj šťastný, že som bol súčasťou tohto výnimočného duelu. Aby som bol úprimný, rovnaké pocity by som mal, aj keby som ho prehral," prekvapivo dodal Švajčiar.

Federer si okrem postupu vybojoval v dramatickom stretnutí aj ďalší historický rekord.

Nikomu v histórii tenisu sa totiž nepodarilo vyhrať na dvoch grandslamoch sto zápasov. Federer to teraz po Wimbledone dokázal aj u protinožcov.

V osemfinále sa stretne s Maďarom Martonom Fucsovicsom.