Daryl Impey sa teší z víťazstva v 9. etape Tour de France 2019.
Daryl Impey sa teší z víťazstva v 9. etape Tour de France 2019. (Autor: TASR/AP)

96.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+ 0 s

VICTOR HARBOR. Taliansky cyklista Giacomo Nizzolo z tímu NTC Pro Cycling vyhral piatu etapu na pretekoch Tour Down Under, ktorá mala štart v Glenelgu a po 149,1 kilometri vyvrcholila vo Victor Harbore.

Nizzolo v záverečnom šprinte zdolal svojho krajana Simoneho Consonneho (Cofidis, Solutions Crédits) a Íra Sama Bennetta (Deceuninck-Quick Step).

Slovák Erik Baška nezasiahol do záverečného boja o víťazstvo v etape, keďže neudržal krok s najlepšími v stúpaní Kerby Hill približne 23 kilometrov pred cieľom. Skončil až na 96. mieste s mankom 3:33 minúty na víťaza.

O priečku vyššie finišoval Juraj Sagan (obaja Bora-Hansgrohe).

"Plán bol pokúsiť sa vydržať vpredu v záverečnom stúpaní. Moji spolujazdci ma dobre podporovali. Vydali sme zo seba všetko, ale náskok skupinky pred nami už bol priveľký. Nemal som nohy na to, aby som ich dostihol. Žiaľbohu, dnes sme boli bez šance na dobrý výsledok," uviedol Baška na webe bora-hansgrohe.com.

Zmena nastala na pozícii lídra pretekov.

Austrálčana Richieho Porteho vystriedal Juhoafričan Daryl Impey z tímu Mitchelton-Scott. Dostal sa pred neho o dve sekundy vďaka bonifikácii v šprintérskych prémiách, jednu z nich vyhral a v druhej skončil druhý.

Impey je víťaz pretekov Tour Down Under z posledných dvoch rokov a opäť kráča za celkovým triumfom. Tretí je s mankom deviatich sekúnd ďalší Austrálčan Robert Power (Sunweb).

Preteky Tour Down Under majú šesť etáp a vyvrcholia v nedeľu slávnym stúpaním na Willunga Hill.

7.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe21 b

Domov»Cyklistika»Baška o víťazstvo nebojoval, nevládal v stúpaní. Tour Down Under má nového lídra