Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: Marco Trovati TASR/AP)
Igor Dopirák|25. jan 2020 o 09:59

Slovenka mala opäť vysoké číslo.

BRATISLAVA, BANSKO. Na trať vyrazila až ako 32. pretekárka v poradí. Napriek tomu Petra Vlhová v piatkovom zjazde v bulharskom Bansku atakovala najlepší čas Mikaely Shiffrinovej.

Slovenka napokon pri tohtosezónnom debute v rýchlostných disciplínach skončila na výbornom šiestom mieste.

Práve vysoké štartové číslo však mohlo byť jednou z Vlhovej výhod. Pretekárky, ktoré štartovali medzi prvými, totiž mali na trati horšie svetelné podmienky.

Nemecká výprava preto požiadala organizátorov, aby sa sobotňajší zjazd uskutočnil o čosi neskôr. A tí jej vyhoveli. Upozornil na to portál sportky.sk.

Zatiaľ čo v piatok sa preteky začali o 9:45 nášho času, v sobotu boli na programe o 10:15 nášho času. V televízii ich vysielala RTVS na Dvojke, prenos z nich ste mohli sledovať aj prostredníctvom online prenosu na SME.sk.

Vlhová mala aj v sobotu vysoké štartové číslo, na trať šla ako 31. v poradí. Slovenka napokon obsadila jedenáste miesto, vyhrala Talianka Elena Curtoniová.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová v sobotu prišla o malú výhodu, zmenu iniciovali Nemci