Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Pokľjuka, Slovinsko

4.Rusko+ 1,24,8 min0+7
5.Švédsko+ 1:34,1 min0+6
6.Česko+ 1:49,8 min1+5
21.Slovensko+ 11:38,0 min2+13

POKĽJUKA. Reprezentanti Francúzska v sobotu zvíťazili v oboch štafetových súťažiach na pretekoch Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokľjuke.

Po triumfe Emiliena Jacquelina a Anais Bescondovej v súťaži miešaných dvojíc triumfovali aj ich krajania Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Justine Braisazová a Julia Simonová v zmiešanej štafete.

Slovenská štvorica Michal Šima, Šimon Bartko, Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková obsadila až 21. miesto.

Slovenská zmiešaná štafeta: fotogaléria

25.1.2020

Šima štyrikrát dobíjal a po svojom úseku bol dvadsiaty, Bartko mal rovnaký počet dobíjaní aj jeden trestný okruh, odovzdával však štafetu na 19. pozícii.

Potom prišli na rad ženy a prepad v poradí. Poliaková síce dobíjala len dvakrát, no po jej časti klesli Slováci na 22. priečku.

Machyniaková trikrát dobíjala a raz absolvovala malé trestné kolo, do cieľa prišla na poslednom klasifikovanom 22. stupienku. Neskôr však Slováci poskočili o jeden post nahor, keďže rozhodcovia diskvalifikovali Ukrajincov.