Pätnásťročná Gauffová našla premožiteľku, svetová jednotka Bartyová opäť víťazí

Cori Gauffová a Sofia Keninová.
Cori Gauffová a Sofia Keninová. (Autor: AP/Andy Brownbill)
TASR|26. jan 2020 o 07:30

Postúpili aj Tunisanka Jabeurová a Češka Kvitová.

MELBOURNE. Česká tenistka Petra Kvitová zvíťazila v nedeľnom stretnutí osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne nad Mariou Sakkariovou z Grécka 6:7 (4), 6:3, 6:2.

"Úprimne poviem, ani neviem, ako sa mi podarilo tento duel otočiť. Hrať proti Marii je vždy náročné, naposledy som s ňou prehrala. Dnes som musela tvrdo bojovať.

Po prehratom tajbrejku prvého setu som si zvykla na jej hru a snažila som sa dostať do výmen," citoval slová vlaňajšej finalistky Australian Open server idnes.cz.

Druhé osemfinále prinieslo súboj 15-ročnej Cori Gauffovej, ktorá už vyradila Venus Williamsovú aj Naomi Osakovú. Napriek dobrému začiatku nestačila na skúsenejšiu krajanku Sofiu Keninovú 6:7(5), 6:3, 6:0. Pre Keninovú ide o prvý postup do štvťfinále grandslamu v kariére.

"Bojovala som o každý fiftín a snažila som sa sústrediť iba na svoju hru. Nemyslela som na to, že je to americké derby. Brala som to ako každý iný zápas," uviedla Keninová pre akreditované médiá.

Tunisanka Ons Jabeurová vyradila premožiteľku Sereny Williamsovej Wang Čchiang 7:6(4),6:1.

Svetová jednotka Ashleigh Bartyová si poradila s Američankou Alison Riskeovou 6:3, 1:6, 6:4.

Bartyová odplatila Riskeovej prehru z vlaňajšieho Wimbledonu. O všetkom rozhodol brejk v desiatom geme tretieho setu.

"Mám veľkú radosť, že som na domácom grandslame medzi elitnou osmičkou. Snažila som sa čo najdlhšie udržať vo výmene a trpezlivo čakať na svoje šance. V silnom verte to nebolo jednoduché, no zvládla som to," uviedla Bartyová v pozápasovom rozhovore s bývalým americkým tenistom Jimom Courierom.

Vo štvťfinále si tak zmerajú sily Kvitová a Bartyová a druhú dvojicu utvoria Jabeurová a Keninová.

Australian Open 2020 - dvojhra - ženy - osemfinále:

Petra Kvitová (7-ČR) - Maria Sakkariová (22-Gréc.) 6:7 (4), 6:3, 6:2

Sofia Keninová (14-USA) - Cori Gauffová (14) 6:7(5), 6:3, 6:0

Ons Jabeurová (Tun.) - Wang Čchiang (27-Čína) 7:6(4),6:1

Ashleigh Bartyová (1-Aus.) - Alison Riskeová (18-USA) 6:3, 1:6, 6:4

Domov»Tenis»Australian Open»Pätnásťročná Gauffová našla premožiteľku, svetová jednotka Bartyová opäť víťazí