Tešil sa z výhry, bol tretí. Polonahá žena na svahu zmiatla časomieru

Alex Vinatzer. (Autor: AP/Pier Marco Tacca)
Jana Sedláková|29. jan 2020 o 06:42

Držala pritom transparent na pamiatku Kobeho Bryanta.

BRATISLAVA. Počas nočného slalomu mužov v lyžiarskom stredisku v Schladmingu prišlo k nevídanému incidentu.

Taliansky pretekár Alex Vinatzer, ktorý po prvom kole obsadil šieste miesto, sa vydal na trať druhého kola.

Keď prišiel do cieľa, tešil sa z priebežného prvého miesta. Na výsledkovej tabuli svietili zelené čísla, ktoré značili, že bol o 0,56 sekundy rýchlejší ako dovtedajší líder.

O chvíľu sa však čísla zmenili na červené. Vinatzer bol o 0,13 sekundy pomalší ako vtedy najlepší jazdec, čo ho odsunulo na tretie miesto.

K posunu časomiery prišlo tak, že na cieľovú rovinku sa okrem lyžiara vydala aj žena v plavkách, ktorá držala transparent "RIP Kobe Bryant 24" (Odpočívaj v pokoji, Kobe Bryant, pozn. red.).

Cieľom prišla skôr ako taliansky lyžiar, a tak automatický snímač zaznamenal jej čas.

Z výhry sa nakoniec tešil Nór Kristoffersen, Vinatzer skončil šiesty.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Tešil sa z výhry, bol tretí. Polonahá žena na svahu zmiatla časomieru