Hráči St. Louis Blues.
Hráči St. Louis Blues. (Autor: AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press)
TASR|29. jan 2020 o 06:57

Oba tímy sa vyhrali na ľade súpera.

NEW YORK. Hokejisti St. Louis Blues zvíťazili v nočnom stretnutí zámorskej NHL na ľade Calgary Flames 5:4 po predĺžení a nájazdoch a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier.

V ďalšom zápase vyhrala Ottawa na štadióne Buffala Sabres 5:2.

O víťazstvo obhajcov Stanleyho pohára sa veľkou mierou zaslúžil útočník Blues David Perron, ktorý mal v zápase bilanciu 1+1 a potom rozhodol v nájazdoch. Proti Flames sa mu darí, v 39 dueloch proti Calgary strelil 17 gólov.

Monahan zas strelil dva góly a ako 18. hráč v klubovej histórii nazbieral 400 bodov. Flames viedli v prvej tretine 2:1, ale v posledných dvoch minútach otváracej časti hostia skóre otočili po góloch Perrona a Jadena Schwartza, ktorý tak oslávil svoj 500. zápas v NHL.

Domáci v druhej časti opäť strhli vedenie na svoju stranu, ale do predĺženia poslal duel Zach Sanford.

Otvárací gól strelil Alexander Steen, ktorý tak zaznamenal 494. bod v drese Blues v základnej časti, vďaka čomu prekonal zápis Pavla Demitru a dostal sa na piate miesto v klubovej histórii. Pre zranenie dolnej časti však Steen napokon duel nedohral.

Súboj Buffala s Ottawou sa začal 24-sekundovým tichom na počesť tragicky zosnulého basketbalistu Kobeho Bryanta. V zápase sa viac darilo Senators, ktorí prvýkrát v sezóne strelili tri presilovkové góly a vyhrali 5:2. Tím z hlavného mesta Kanady tak zastavil sedemzápasovú sériu prehier na ľadoch súperov.

NHL 2019/2020 - základná časť - 29. január:

Buffalo - Ottawa 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 14. Reinhart, 29. Eichel (Girgensons, Montour) - 4. Pageau (Chabot, Tkachuk), 25. Ennis (Batherson, Reilly), 49. Reilly (Ennis, Batherson), 58. Borowiecki, 60. Zajcev (Hainsey).

Brankári: Ullmark (51. Hutton) - Anderson, strely na bránku: 30:39, 16.651 divákov.

Calgary - St. Louis 4:5 pp a sn (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Tkachuk (Giordano, Lindholm), 16. Monahan (Gaudreau, Giordano), 25. Monahan (Gaudreau, Tkachuk), 30. Jankowski (Bennett, Backlund) - 6. Steen (Thomas), 19. Perron (Sanford, Pietrangelo), 20. Schwartz (Schenn, Pietrangelo), 41. Sanford (O'Reilly, Perron), rozh. náj. Perron.

Brankári: Talbot - Binnington, strely na bránku: 31:34, 19.033 divákov.