Polášek pre SME: Loptičku som vôbec nevidel. Hral som naslepo

Filipovi Poláškovi robilo v semifinále Australian Open najväčšie problémy ostré slnko. (Autor: SITA/AP)
Viktor Kiššimon|30. jan 2020 o 11:02

Polášek a Dodig prehrali v semifinále štvorhry na Australian Open.

Nikdy nebol v Austrálii dlhšie ako teraz. Celkovo tam strávil 24 dní. „Úspechu na Australian Open som podriadil úplne všetko. A potom si pri podaní vyhodíte loptičku a nevidíte vôbec nič. Áno, som sklamaný, ale nemám si čo vyčítať,“ povedal slovenský tenista Filip POLÁŠEK pre SME po nečakanej prehre v semifinále Australian Open s domácou dvojicou Max Purcell, Luke Saville 7:6, 3:6, 4:6.

Na zápas ste nastupovali ako veľkí favoriti. Úlohu ste však nepotvrdili a vo finále si zahrajú držitelia voľnej karty. Nepodcenili ste nečakaného súpera?

To by som určite nepovedal. Pripravovali sme sa rovnako zodpovedne ako na každý zápas.

Videli sme ich na videách, vedeli sme, ako hrajú a čím sú nebezpeční.

A na dvorci to aj potvrdili. Mali vysoké percento prvých podaní, strieľali returny, ale my sme si s tým vedeli v prvom sete poradiť. A potom prišlo slnko a bol koniec.

Takže slnko spôsobilo, že v druhom a treťom sete ste si prehrali všetkých päť podaní?

Áno, slnko bolo najväčším problémom. Bez toho, aby som súpera urážal, som presvedčený, že keby sme hrali v iných podmienkach, tak druhý set vyhráme možno 6:3 a tešíme sa z postupu do finále. Ale ja som vôbec nevedel trafiť loptičku.

Čo vám najviac prekážalo?

Vedeli sme, že v Austrálii je iné slnko a napoludnie sa z jednej strany prakticky nedá hrať. Na turnaji v Adelaide som preto hrával v slnečných okuliaroch, ktoré som však v Melbourne stratil.

Domov»Tenis»Australian Open»Polášek pre SME: Loptičku som vôbec nevidel. Hral som naslepo