Barcelona sa konečne strelecky chytila, Sevilla končí v Copa del Rey

Arturo Vidal a Lionel Messi.
Arturo Vidal a Lionel Messi. (Autor: Joan Monfort - TASR/AP)
Sportnet|30. jan 2020 o 22:18

Hráči Barcelony a Mirandés postúpili do štvrťfinále.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona suverénne postúpili do štvrťfinále Copa del Rey. V osemfinálovom zápase na domácej pôde zdolali CD Leganés vysoko 5:0 a napravili si chuť po ligovej prehre vo Valencii.

Skóre stretnutia otvoril už v 4. minúte Antoine Griezmann. Dvoma gólmi sa prezentoval aj líder katalánskeho tímu Lionel Messi. Po jednom presnom zásahu pridali Clement Lenglet a Arthur.

Hráči Barcelony neprežívajú vydarené obdobie. V prvých piatich zápasoch nového roka strelili iba sedem gólov. Proti Leganés si napravili chuť a vyhrali v roku 2020 vyhrali tretí zápas.

V osemfinále končia futbalisti Sevilly, ktorí prehrali na pôde druholigového Mirandés 1:3. Domáci vyhrávali vďaka dvom zásahom Aiasa a jednému gólu Reya už 3:0, čestný zásah strelil v 90. minúte Nolito.

Copa del Rey 2019/2020 - osemfinále

• FC Barcelona - CD Leganés 5:0 (2:0)

Góly: 4. Griezmann, 27. Lenglet, 59. a 89. Messi, 77. Arthur

• CD Mirandés - Sevilla FC 3:1 (2:0)

Góly: 7. a 30. Aias, 85. Rey - 90. Nolito

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Barcelona sa konečne strelecky chytila, Sevilla končí v Copa del Rey