Znova prepísal históriu. V Španielsku sa nikto netešil viackrát než Messi

Lionel Messi (vpravo) v zápase FC Barcelona - CD Leganés.
Lionel Messi (vpravo) v zápase FC Barcelona - CD Leganés. (Autor: Joan Monfort - TASR/AP)
Jerguš Radačovský|31. jan 2020 o 07:41

Argentínčan dosiahol významný míľnik.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona si zastrieľali v osemfinále Copa del Rey proti Leganés. Na vlastnou štadióne vyhrali vysoko 5:0 a postúpili už do štvrťfinále.

Špeciálny zápas prežil líder tímu Lionel Messi, ktorý dvakrát skóroval. Najprv v 59. minúte zvýšil na 3:0 a v závere upravil konečný výsledok na 5:0.

Pre Messiho išlo o jubilejné 500. víťazstvo za FC Barcelona. Doteraz sa nikomu nepodarilo vyhrať toľko zápasov v niektorom zo španielskych tímov.

V historickej štatistike za Messim nasledujú jeho niekdajší dlhoroční spoluhráči Xavi Hernández (476) a Andrés Iniesta (459).

Argentínčan zaznamenal v drese katalánskeho klubu okrem 500 výhier aj 131 remíz a 79 prehier. Šesťnásobný víťaz ankety Zlatá lopta sa tešil z výhry vo viac než 70 percentách zápasov, na ktoré nastúpil.

Za zmienku stojí aj jeho produktivita. V 710 dueloch za Barcelonu strelil 622 gólov, ku ktorým pridal 241 asistencií.

Messi zvíťazil proti 86 rôznym tímom. Jediným klubom, ktorý čelil Messimu a vyhol sa prehre, bol v sezóne 2004/2005 UDA Gramenet.

Vtedajší treťoligista vyhral v 2. kole Copa del Rey nad Barcelonou 1:0 po predĺžení. Teraz pôsobí v katalánskych regionálnych súťažiach.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Znova prepísal históriu. V Španielsku sa nikto netešil viackrát než Messi