Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie.
Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|31. jan 2020 o 13:21

Slovák bol pri všetkých zásahoch svojho tímu.

MOSKVA. Slovenský hokejista Martin Bakoš sa v piatkovom zápase KHL blysol dvoma gólmi a jednou asistenciou, ani tie však neodvrátili prehru jeho Admiralu Vladivostok doma so Salavatom Julajev Ufa 3:6.

Dvadsaťdeväťročný útočník potvrdil post najproduktívnejšieho hráč Admiralu, v 51 tohtosezónnych dueloch má bilanciu 18 gólov a 19 asistencií.

Bakoš najprv v 8. minúte asistoval pri góle švédskeho spoluhráča Markusa Ljungha na 1:1 a v druhej tretine svojím prvým presným zásahom v zápase poslal domácich do vedenia.

Hostia potom dokázali skóre otočiť, no Bakoš na konci druhej tretiny v presilovke vyrovnal na 3:3. Záver duelu však patril Ufe, ktorá tromi gólmi strhla víťazstvo na svoju stranu.

Hetrikom sa v jej drese zaskvel Dmitrij Kugryšev. Admiral utrpel druhú prehru po sebe a v tabuľke Východnej konferencie mu patrí deviata priečka, na poslednú postupovú pozíciu stráca štyri body. Ufa je na 6. mieste.

V ďalšom piatkovom súboji Amur Chabarovsk zdolal lídra Západnej konferencie CSKA Moskva 4:3 a slávil tretie víťazstvo po sebe. Naopak Moskovčania prišli o šnúru výhier, ktorá trvala šesť zápasov.

KHL 2019/2020 - základná časť - 31. január

• Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Góly: 14. H. Zohorna, 16. Jordán, 23. T. Zohorna, 38. Kuznecov - 34. Šalunov, 39. Slepyšev, 53. Svetlakov

• Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Góly: 8. Ljungh (Bakoš), 21. a 40. Bakoš - 3., 23. a 40. Kugryšev, 23. a 50. Krikunov, 53. Burmistrov

Domov»Hokej»KHL»Bakoš strelil dva góly a pridal asistenciu, jeho výkon Vladivostoku na body nestačil