Je prvý v histórii Bundesligy. Haaland strelil sedem gólov v troch zápasoch

Erling Haaland.
Erling Haaland. (Autor: TASR)
TASR|1. feb 2020 o 18:04

Dortmund doma vysoko zvíťazil.

BERLÍN. Nemecká futbalová Bundesliga pokračovala v sobotu zápasmi 20. kola. Gólovo sa opäť presadil nórsky kanonier v drese Borussie Dortmund Erling Haaland, ktorý dvomi gólmi pomohol k výhre Borussie nad Unionom Berlín 4:0.

Skóre zápasu otvoril v 13. minúte tečovanou strelou Jadon Sancho. Devätnásťročný Angličan sa týmto presným zásahom stal prvým futbalistom do 20 rokov, ktorý v Bundeslige strelil 25 gólov.

Doterajší rekord s počtom 24 gólov držali Kai Havertz a Horst Köppel z Bayeru Leverkusen. O päť minút neskôr poslal Haaland loptu do siete z hranice päťky po prudkom centri Juliana Brandta.

Lewandowski sa opäť presadil

Skóre zápasu po prestávke zvýšili z pokutového kopu Marco Reus, Axel Witsel a druhým gólom a siedmym v treťom bundesligovom zápase Haaland.

Obhajca majstrovského titulu Bayern Mníchov zvíťazil v Mainzi, keď už po necelej polhodine hry viedol po presných zásahoch Roberta Lewandovského, Thomasa Müllera a Thiaga Alcantaru 3:0.

Domáci síce v závere prvého polčasu znížili na 1:3 zásluhou Jerryho St. Justeho, ale líder tabuľky nedovolil ďalšie zdramatizovanie duelu.

Po troch prehrách bodoval naplno Augsburg, ktorý na svojom trávniku zdolal Werder Brémy 2:1, keď v druhom polčase otočil nepriaznivé skóre zápasu po vlastnom góle Tina Jedvaja.

Bénes má zdravotné problémy

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovalo RB Lipsko s Borussiou Mönchengladbach 2:2.

Hostia, na súpiske ktorých nebol pre problémy so stehenným svalom László Bénes, viedli po prvom polčase už 2:0, keď sa strelecky presadili Alassane Plea a Jonas Hofmann.

Po zmene strán znížili domáci vďaka gólu striedajúceho Patrika Schicka a aspoň bod pre Lipsko zachránil minútu pred koncom riadneho hracieho času Christopher Nkunku.

Lipsko figuruje na druhom mieste tabuľky s jednobodovou stratou na Bayern (42 b), Mönchengladbach má ešte o dva body menej a je štvrtý.

Bundesliga 2019/2020 - 20. kolo - výsledky - sobota

• Borussia Dortmund - Union Berlín 5:0 (2:0)

Góly: 13. Sancho, 18., 76. Haaland, 68. Reus (z 11 m), 70. Witsel.

• FSV Mainz - Bayern Mníchov 1:3 (1:3)

Góly: 45. St. Juste - 8. Lewandowski, 14. Müller, 26. Alcantara

• Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Góly: 23. Kramarič, 65. Skov - 11. Diaby, ČK: 90.+2 Demirbay (Leverkusen)

• Augsburg - Wereder Brémy 2:1 (0:1)

Gól: 67. Niederlechner, 82. Vargas - 23. Jedvaj (vlastný gól)

• Fortuna Düsseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)

Góly: 78. Ayhan - 90.+3. Chandler

• RB Lipsko - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:2)

Góly: 50. Schick, 89. Nkunku - 24. Plea, 35. Hofmann

/L. Bénes (Mönchengladbach) pre zranenie nebol na zápasovej súpiske/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Je prvý v histórii Bundesligy. Haaland strelil sedem gólov v troch zápasoch