Pretekov sa nezúčastnila Vlhová ani Shiffrinová.

1.Federica BrignoneováTaliansko1:25,33 min
3.Joana HählenováŠvajčiarsko+0,34 s
4.Corinne SuterováŠvajčiarsko+0,42 s
5.Stephanie VenierováRakúsko+0,55 s
6.Lara Gutová-BehramiováŠvajčiarsko+0,68 s

ROZA CHUTOR. Talianska lyžiarka Federica Brignoneová triumfovala v nedeľnom super-G Svetového pohára v ruskom stredisku Roza Chutor a vyšvihla sa na čelo priebežného hodnotenia disciplíny.

Na druhom mieste skončila jej krajanka Sofia Goggiová, ktorá zaostala o dve desatiny sekundy, tretiu priečku obsadila Švajčiarka Joana Hählenová (+0,34).

Súťaž na olympijskej zjazdovke neďaleko Soči sprevádzalo ľahké sneženie. Brignoneová predviedla dravú jazdu a dokázala zvíťaziť napriek chybe v strednej technickej časti.

"Nebola to perfektná jazda, v plochej pasáži som urobila veľkú chybu. Vedela som však, že v cieľovej rovinke dokážem zajazdiť rýchlo. Zobrala som si dobrý pocit z Banska, vedela som, že viem podať kvalitný výkon.

Som na moje doterajšie výsledky v sezóne hrdá," uviedla víťazka pre ORF. Slávila štvrtý triumf v sezóne, celkovo to bolo jej štrnáste prvenstvo v pretekoch SP v kariére, z toho tretie v superobrovskom slalome.

Podujatie v Rusku sa už dávnejšie rozhodli vynechať slovenská reprezentantka Petra Vlhová, Talianka Marta Bassinová i líderka SP Mikaela Shiffrinová.

Američanka (1225 b.) vedie celkové poradie, ale už "iba" s náskokom 270 bodov pred Brignonenovou (955), Vlhová je tretia s 830 bodmi.

Na Červenej Poľane sa mal ísť v sobotu aj zjazd, ale organizátori po intenzívnom snežení nestihli načas pripraviť trať, neodjazdil sa ani jeden tréning a súťaž museli zrušiť.

Náhradný zjazd sa zrejme pôjde v piatok 7. februára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Poradie vo Svetovom pohári (po 22 zo 40 pretekov)

1.Mikaela ShiffrinováUSA1225 b
2.Federica BrignoneováTaliansko955 b
3.Petra VlhováSlovensko830 b
4.Marta BassinováTaliansko620 b
5.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko493 b
6.Corinne SuterováŠvajčiarsko472 b

Poradie v hodnotení super G vo Svetovom pohári (po 4 zo 7 pretekov)

1.Federica BrignoneováTaliansko216 b
2.Corinne SuterováŠvajčiarsko200 b
3.Mikaela ShiffrinováUSA186 b
22.Petra VlhováSlovensko40 b

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Brignoneová vyhrala Super-G v Roza Chutor a zvýšila náskok na Vlhovú v celkovom poradí