Ronaldo vyrovnal klubový rekord, skóroval v deviatom dueli v rade

Cristiano Ronaldo vyrovnal klubový rekord v počte strelených gólov v sérii.
Cristiano Ronaldo vyrovnal klubový rekord v počte strelených gólov v sérii. (Autor: Fabio Ferrari - TASR/AP)
TASR|2. feb 2020 o 17:34

Lazio neprehralo v šestnástom zápase v rade, nastúpil aj Vavro.

TURÍN. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k nedeľnému ligovému triumfu Juventusu Turín nad Fiorentinou 3:0.

Tridsaťštyriročný kanonier sa presadil v deviatom zápase Serie A za sebou a vyrovnal klubový rekord Davida Trezegueta z roku 2001.

Ronaldo strelil za Juventus už päťdesiat gólov

Najdlhšiu sériu v lige držia Gabriel Batistuta v ročníku 1994/1995 a Fabio Quagliarella z uplynulej sezóny, obaja strelili gól v jedenástich stretnutiach v rade.

Ronaldo skóroval v nedeľnom stretnutí dvakrát z pokutového kopu, na konte má 50 gólov v 70 zápasoch v drese Juventusu. Tretí zásah Juventusu pridal v nadstavenom čase duelu obranca Matthijs de Ligt.

Juventus si vďaka víťazstvu upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke, pred druhým Laziom Rím má náskok päť bodov.

Rimania sa posunuli na priebežné druhé miesto po domácom víťazstve nad SPAL Ferrara 5:1. Zápas rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadili Ciro Immobile a Felipe Caicedo.

V 72. minúte sa na ihrisko dostal aj slovenský stopér domácich Denis Vavro. Lazio v Serie A neprehralo už v 16. zápase za sebou.

Za AC Miláno nastúpil tretí Maldini

V drese talianskeho futbalového klubu AC Miláno sa predstavil ďalší Maldini. V nedeľnom ligovom zápase nastúpil osemnásťročný Daniel, keď absolvoval súťažný debut.

Daniel Malidni nastúpil v 90+3. minúte zápasu s Hellasom Verona (1:1) a nasledoval tak svojho otca Paola, ktorý debutoval pred 35 rokmi, a starého otca Cesareho, ten po prvý raz vybehol na trávnik v červeno-čiernom drese pred 66 rokmi.

"Splnil sa mi sen, len škoda, že ho pokazil výsledok. Cítil som silné emócie, ale môj otec ma podržal. Dúfam, že v ďalšom zápase už získame všetky body," povedal mladý ofenzívny stredopoliar podľa agentúry AFP.

V poslednom nedeľňajšom zápase vyhral Inter Miláno, v základnej zostave so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom, na ihrisku Udinese 2:0.

Oba góly strelil belgický útočník Romelu Lukaku. Druhý Inter vyhral prvýkrát po troch remízach, na vedúci Juventus stráca tri body.

• Lecce - FC Turín 4:0 (2:0)

Góly: 11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. Lapadula (z 11 m)

• Udinese - Inter Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 64. a 71. Lukaku (druhý z 11m)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo vyrovnal klubový rekord, skóroval v deviatom dueli v rade