Švédska nadvláda pokračuje. Hradec Králové vo finále Ligy majstrov neuspel

Hokejisti Frölunda Indians. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2020 o 21:40

V drese českého tímu hral aj Cingel.

Hokejová Liga majstrov 2019/2020 - finále

Hradec Králové - Frölunda 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Góly: 7. Koukal (Cibulskis, F. Pavlík) - 17. Hjalmarsson (Lundqvist, Lasch), 19. Friberg (Grönlund), 20. Sundström (Ekbom, Fagemo)

Rozhodovali: Vikman, Kaukokari (obaja Fín.) - Hofer (Nem.), Leermakers (Hol.)

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Gaspar, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Váchal - Smoleňák, CINGEL, Chalupa - Klíma, Lev, Pavlík - Jergl, Koukal, Perret - Dragoun, Kubík, Miškář

Frölunda: Mattsson - Lennström, Stollery, Moverare, Ekbom, Grönlund, Gormley, Printz - Mustonen, Lundqvist, Friberg - Peterson, Hjalmarsson, Lasch - Carlsson, Sundström, Fagemo - Rosseli-Olsen, Lasu, Rakhshani - Henriksson

HRADEC KRÁLOVÉ. Hokejisti švédskeho klubu Frölunda Indians sa po štvrtý raz stali víťazmi Ligy majstrov. Vo finále zvíťazili v utorok na ľade Hradca Králové 3:1.

V drese zdolaného finalistu nastúpil Slovák Lukáš Cingel.

Začiatkom augusta sa zapojilo do hokejovej Ligy majstrov 32 tímov. Slovensko reprezentoval úradujúci majster z Banskej Bystrice, no v základnej G-skupine skončil na poslednom štvrtom mieste a do ďalšej fáze nepostúpili.

Hradec sa vo finále turnaja predstavil prvýkrát.

Frölunda je najúspešnejším klubom v krátkej histórii tejto súťaže. V šiestich ročníkoch zvíťazila už po štvrtý raz, pričom vo finále bola päťkrát.

Hradec na ceste do finále vyradil v play off nemecký Mannheim, švajčiarsky Zug a švédsky Djurgaarden. Frölunda si cestu prerazila cez švédsky Färjestad, švajčiarsky Biel a krajanov z Luley.

Práve Lulea je okrem Frölundy ďalším švédskym držiteľom trofeje. Turnaj je teda okrem jednej výnimky vo švédskych rukách. V roku 2018 triumfoval fínsky JYP Jyväskylä.

Hradec Králové je po Sparte Praha a Red Bulle Mníchov iba tretím tímom mimo Švédska a Fínska, ktorý sa prebojoval do finále.