Halák vychytal víťazstvo nad Chicagom, Boston sa dostal na čelo NHL

Radosť hráčov Bostonu.
Radosť hráčov Bostonu. (Autor: Nam Y. Huh - TASR/AP)
Sportnet|6. feb 2020 o 06:25

Hokejisti Bostonu vyhrali piaty duel v rade.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom zvíťazili na ľade Chicaga 2:1 po predĺžení v stredajšom zápase NHL.

Piaty triumf v neprerušenej sérii posunul Bruins na čelo NHL o jeden bod pred doterajšieho lídra Washington.

Halák je v najlepšej desiatke

Z predĺženia ubehlo 79 sekúnd, keď o triumfe Bostonu rozhodol prvým gólom v sezóne Charlie McAvoy. Chárov kolega z obrannej dvojice vyťažil zo skvelej prihrávky Jaka DeBruska a potom mal pred sebou už len odkrytú bránku.

McAvoy sa dočkal gólu vo svojom 52. zápase sezóny, dosiaľ mal na konte 19 asistencií.

Kapitán Chára odohral 21:18 min s bilanciou 1 strela na bránku, 4 bodyčeky, 1 zablokovaná strela a 2 zisky puku. Brankár Halák čelil 22 streleckým pokusom domácich, prekonal ho iba Alex DeBrincat v 27. minúte počas presilovej hry.

Halák dosiahol úspešnosť 95,5 percenta a vychytal štrnáste víťazstvo v sezóne. Slovenskému gólmanovi patrí ôsma priečka v hodnotení brankárov podľa priemeru inkasovaných gólov s 2,36 gólu na zápas.

Lídrom je jeho fínsky kolega z tímu Bruins Tuukka Rask (2,15).

Rangers strelili dva góly za šesť sekúnd

Hokejisti New Yorku Rangers využili výhodu domáceho prostredia a v Madison Square Garden zdolali súperov z Toronta 5:3.

Pozoruhodné boli dva góly domácich v rozpätí šiestich sekúnd, ktoré strelili v čase 17:18 a 17:24 min Mika Zibanejad a Chris Kreider.

Nie je to však klubový rekord. Rýchlejšie dva góly dosiahli v drese Rangers 19. októbra 2014 Martin St. Louis a Rick Nash, stačili im na to štyri sekundy.

Neskôr síce zabral najlepší strelec Maple Leafs Auston Matthews a dvoma gólmi znížil na 3:4, ale výhru domácich poistil útočník Gregg McKegg.

Matthews má po strede už 39 gólov a v poradí najlepších strelcov súťaže sa dostal na druhé miesto, keď predstihol 38-gólového Davida Pastrňáka z Bostonu. Na čele je kapitán Washingtonu Alex Ovečkin so 40 zásahmi.

NHL 2019/2020 - základná časť - 6. február:

NY Rangers - Toronto 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Chytil (DeAngelo, Staal), 18. Zibanejad (Kreider), 18. Kreider (Bučnevič, Zibanejad), 38. Bučnevič (Skjei), 60. McKegg (Bučnevič) - 8. Tavares (Nylander, Holl), 37. Matthews (Johnsson, Kapanen), 57. Matthews (Tavares, Marner)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nefiguroval v zostave/

Chicago - Boston 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 27. DeBrincat (Dach, Kane) - 33. Kuraly (Grzelcyk, Bjork), 62. McAvoy (DeBrusk, Krejčí)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 21 z 22 striel súper, úspešnosť 95,5 percenta/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:18 min, raz vystrelil na bránku, rozdal štyri bodyčeky, zablokoval jednu strelu a dvakrát získal puk/

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal víťazstvo nad Chicagom, Boston sa dostal na čelo NHL