Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Ramsay ho nominoval hneď po svojom príchode, teraz skončil v druhej lige

V Nitre dostal málo priestoru.

Patrik Koyš.Patrik Koyš. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Na začiatku roka 2015 sa spolu s Denisom Godlom, Erikom Černákom, Christiánom Jarošom, Petrom Cehlárikom či Martinom Réwayom tešil z bronzu na juniorských majstrovstvách sveta.

Útočník Patrik Koyš dokonca v zápase o tretie miesto proti Švédsku strelil záverečný gól na 4:2.

Veľký talent slovenského hokeja mal našliapnuté k úspešnej kariére.

Späť do Topoľčian

Aktuálne 24-ročný Koyš sa ale vracia z hosťovania v Nitre späť do Topoľčian. Prebiehajúcu sezónu tak ukončí v Slovenskej hokejovej lige (druhá najvyššia súťaž - pozn. red.), kde ju aj začal.

"Patrikovi ďakujeme za jeho služby a veríme, že pre Topoľčany bude v play off prínosným hráčom, ktorý bude mať väčší priestor na ľade, ako sme mu ponúkali v našom tíme," uviedol HK Nitra na svojom webe.

V drese účastníka Tipsport ligy odohral 25 zápasov, v ktorých si pripísal dvanásť bodov za dva góly a desať asistencií.

Topoľčany môže jeho príchod tešiť, pred odchodom do Nitry stihol v aktuálnej sezóne odohrať sedem duelov s bilanciou štyri góly a sedem asistencií.

Spolu s Koyšom opúšťa Nitru aj obranca Karol Korím. Do Martina si ho vyžiadal Ernest Bokroš, ktorý ho trénoval aj v reprezentácii do 20 rokov.

Mal našliapnuté na seniorské MS

Ešte pred pár rokmi nič nenasvedčovalo tomu, že o Koyša nebude mať záujem žiadny z tipsportligistov. V ročníku 2016/2017 bol vtedy 21-ročný útočník lídrom Martina.

"Má vynikajúcu sezónu a keď bude pokračovať v takýchto výkonoch, má našliapnuté aj na majstrovstvá sveta," prognózoval pred začiatkom play off jeho spoluhráč Jaroslav Markovič pre SME.

V auguste 2017 sa Koyš objavil v nominácii nového trénera slovenskej seniorskej reprezentácie Craiga Ramsaya. Zahral si v dvoch prípravných zápasoch proti Česku.

Následne ale jeho kariéru výrazne poznačili zranenia.

V Košiciach odohral iba osem zápasov, nedarilo sa mu ani v Liptovskom Mikuláši či Poprade.