Pohroma pre favoritov. Real Madrid a Barcelona v pohári senzačne skončili

Momentka zo zápasu Ath. Bilbao - FC Barcelona.
Momentka zo zápasu Ath. Bilbao - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. feb 2020 o 21:11

Realu nestačili ani tri góly.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona skončili vo štvrťfinále domácej pohárovej súťaže Copa del Rey, keď na trávniku Athletica Bilbao prehrali 0:1.

Jediný gól duelu strelil v tretej minúte nadstaveného času Iňaki Williams.

Šance zahodili Griezmann aj Messi

Barcelona mala počas celého zápasu viac z hry, ale na bránku súpera vyslala len štyri strely. Bilbao dostalo loptu do siete už v 10. minúte, no gól neplatil pre ofsajd.

Barcelona mohla ísť do vedenia v 70. minúte, keď mal po rýchlom brejku veľkú šancu Antoine Griezmann, ale namieril len do brankára.

V 88. minúte nepochodil ani Lionel Messi, keď jeho strelu zastavil brankár.

V tretej minúte nadstaveného času poslal center do šestnástky Ibai a Iňaki Williams ho hlavou poslal do siete.

Realu strelil gól aj jeho kmeňový hráč

Nepochodili ani futbalisti Realu Madrid, keď na domácom trávniku prehrali so San Sebastianom 3:4. V zápase prehrávali už 0:3, no v závere ho ešte poriadne zdramatizovali.

Real nedokázal v súťaži triumfovať od roku 2014, v uplynulom ročníku nestačil v semifinále na FC Barcelona.

Baskický klub potiahli škandinávski legionári. Do vedenia ich na Santiago Bernabeu poslal v 21. minúte Nór Martin Ödegaard, ktorý je v San Sebastiane na hosťovaní práve z Realu Madrid.

Naj momentky zo zápasu Real Madrid - San Sebastian: fotogaléria

6.2.2020

Po zmene strán pridal v krátkom čase dva góly Švéd Alexander Isak. Na 1:3 znížil v 59. minúte Marcelo, ale o desať neskôr pridal Mikel Merino štvrtý gól hostí.

Real v závere mohutne doťahoval, v 81. minúte skóroval Rodrygo a Nacho dokázal v tretej minúte nadstaveného času už iba znížiť na rozdiel jediného gólu.

Vypadli viacerí favoriti

V zápase sa dostal niekoľkokrát do pozornosti systém VAR, ktorý obom tímom neuznal po jednom góle.

Real tak prišiel o osemzápasovú víťaznú šnúru a 21 zápasov dlhú sériu bez prehry. Naposledy podľahol v októbri v lige Mallorce 0:1.

Vo štvrťfinále Kráľovského pohára sa favoritom vôbec nedarilo, pred Realom a Barcelonou vypadli aj obhajca trofeje FC Valencia po prehre s Granadou a Villarreal, ktorého vyradil druholigista CD Mirandes.

Španielsky Kráľovský pohár (Copa del Rey)

/štvrťfinále/

• Real Madrid - Real Sociedad San Sebastián 3:4 (0:1)

Góly: 59. Marcelo, 81. Rodrygo, 90.+3 Nacho - 22. Ödegaard, 54. a 56. Isak, 69. Merino

ČK: 90.+6 Gorosabel (San Sebastián)

• Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Williams

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Pohroma pre favoritov. Real Madrid a Barcelona v pohári senzačne skončili