Viktória Kužmová vo Fed Cupe 2020. (Autor: Martin Baumann - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|7. feb 2020 o 18:00

Slovenská tenistka sa natrápila.

Slovensko - Veľká Británia 2:0 po prvom dni

Viktória Kužmová (SR) - Hariett Dartová (V. Brit.) 6:7 (3), 6:3, 7:5

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Heather Watsonová (V. Brit.) 6:2, 6:3

BRATISLAVA. Slovenské tenistky sú blízko k postupu na aprílový finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti.

Po úvodných dvojhrách kvalifikačného duelu svetovej skupiny totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Veľkou Britániou 2:0.

O druhý bod pre slovenské farby sa zaslúžila tímová jednotka Viktória Kužmová, ktorá v dramatickom zápase zdolala britskú dvojku Hariett Dartovú 6:7 (3), 6:3, 7:5.

Kužmová môže v sobotu v prípade víťazstva nad Heather Watsonovou spečatiť triumf tímu kapitána Mateja Liptáka.

Fed Cup: Momenty zo zápasu Viktória Kužmová - Hariett Dartová: fotogaléria

7.2.2020

Dartová zaskočila Slovenku

V dueli medzi Kužmovou a Dartovou boli diváci od začiatku svedkami razantných výmen od základnej čiary. Britka sa nezľakla rebríčkovo vyššie postavenej súperky, hrala nebojácne a agresívne.

Obe tenistky si suverénne vyhrávali svoje podania až do stavu 6:5 z pohľadu Slovenky. V dvanástom geme sa Kužmová dostala k trom brejkbalom, ktoré boli zároveň setbalmi.

Dartová ich však odvrátila a vynútila si tajbrejk. V jeho úvode viedla Kužmová 2:0, no Dartová následne otočila na 4:2 a tajbrejk sa stal jej korisťou.

Za stavu 6:3 premenila po víťaznom bekhendovom longlajne hneď prvý setbal

Kužmová premenila až šiesty mečbal

V druhom sete odvrátila Kužmová za stavu 2:3 tri brejkbaly, čo ju výrazne povzbudilo. V ďalšom geme po víťaznom bekhendovom krose po prvý raz v zápase zobrala súperke servis a naštrbila sebavedomie Britky.

Dartová znervóznela, v deviatom geme po dvoch dvojchybách opäť prišla o servis a na rad prišiel tretí set. Na jeho začiatku Slovenka na dvorci dominovala, vďaka rýchlej, útočnej hre dokázala Dartovú rozobrať.

Po rýchlom brejku odskočila Britke na 3:0. Dartová vzápätí požiadala o medical time out.

Pauza jej pomohla, po troch dvojchybách Kužmovej znížila na 2:3, no v šiestom geme opäť stratila servis a Slovenka si po potvrdení brejku vybudovala náskok 5:2. Dartová však nezložila zbrane a v ďalších minútach vyrovnala na 5:5.

V deviatom geme odvrátila prvý mečbal, v desiatej hre ďalšie štyri. Koncovka však patrila Kužmovej, ktorá v dvanástom geme po víťaznom bekhende premenila v poradí šiesty mečbal.

Kužmová: Fed Cup je pre mňa asi zakliaty

Kužmová po zápase priznala, že sa na kurte necítila dobre. "Bola som prechladnutá. V uplynulých dvoch dňoch som asi vypila viac čajov ako počas celého života. Fed Cup je pre mňa asi zakliaty.

Vlani som nemohla nastúpiť proti Lotyšsku v Rige pre pľuzgier, teraz som zasa chorá. O to som radšej, že sa mi podarilo tento náročný zápas vyhrať," uviedla indisponovaná Kužmová v prvej reakcii pre RTVS.

Slovenský kapitán Matej Lipták označil druhý slovenský bod za mimoriadne dôležitý. "Bol to bláznivý zápas. Viki nebola vo svojej koži herne ani mentálne. Bola premotivovaná hlavne pri gemoch na returne.

Nebol na to pritom dôvod, lebo svoje servisy si dlho vyhrávala suverénne. Som veľmi rád, že napriek všetkému tento zápas vyhrala. Vydreté víťazstvá bývajú niekedy najkrajšie, dokážu tenistu posunúť a naštartovať."

Online prenos: Viktória Kužmová - Hariett Dartová (tenis, Slovensko - Veľká Británia, Fed Cup, Pohár federácie, NAŽIVO, LIVE, dnes, 2. dvojhra)

Fed Cup  2020
07.02.2020 o 18:11
Kužmová
2:1
(6:7, 6:3, 7:5)
Dartová
Čo dodať. Toto bolo jedno veľmi napínavé stretnutie, veľmi vyrovnané a boli sme svedkami krásnych výmen. Viktória Kužmová bola favoritkou tohto zápasu, ale neznáma Harriet Dartová sa upla ku skvelému výkonu a miestami sme z oboch strán sledovali svetový tenis. Britská dvojka viedla po prvom sete 1:0, ale naša Viky to dokázala otočiť a vydrela pre Slovensko veľmi dôležitý druhý bod!

Zajtrajší program začína tak ako dnes, od 16:00 je naplánovaný súboj tímových jednotiek, po ktorom už môže byť aj rozhodnuté. Uvidí sa však až zajtra, dnes vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera!
importantSlovensko sa po prvom hracom dni dostáva do vedenia 2:0 nad Veľkou Britániou!
Koniec zápasu
7:5
importantGEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Na šiesty pokus to našej tímovej jednotke vyšlo a v náročnom treťom sete zvíťazila 7:5 a celkovo tak vyhráva tento zápas 2:1 na sety!
40-30
importantMečbal Slovensko!
30-30
Pokus o lob nevyšiel, po 30 na oboch stranách.
30-15
Harriet Dartová sa previnila dvojchybou.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Loptu získava Dartová.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Harriet Dartová.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
importantDruhé eso v rade! Viktória Kužmová vyhráva 6:5 v treťom sete a tak Harriet Dartová bude opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase!
A-40
Desiate eso na konte Kužmovej.
40-40
Zhoda.
40-A
importantHarriet Dartová získava brejkbal!
40-40
Dartová zahrala presný return, ďalšia zhoda.
A-40
Loptu získava Kužmová.
40-40
Ostáva rovnako nevyužitý.
A-40
Druhý gembal pre Kužmovú po jej deviatom ese.
40-40
Zhoda.
40-30
Gembal pre Kužmovú.
30-30
Harriet Dartová zahrala parádny úder po čiare, 30:30.
30-15
Aut z rakety slovenskej tenistky.
30-0
Druhý fiftín v rade pre Kužmovú.
15-0
5:5
importantHarriet Dartová odvrátila ďalšiu sériu mečbalov našej tenistky, stav v treťom sete je vyrovnaný 5:5 a ešte teda nekončíme! Nuž, toto už asi ani slová nepotrebuje.
40-A
Úder našej tenistky zastavuje páska, gembal na udržanie sa v tomto zápase.
40-40
Slovenská tenistka sa presunula na sieť a tam zahrala len nevynútenú chybu.
A-40
importantĎalší mečbal pre Kužmovú!
40-40
Ani sa tomu nedá veriť, aké to šťastie mala Dartová. Viky pokazila posledný úder, zahrala loptičku tesne do autu a tak je tu zhoda!
40-30
Priamy bod z podania, aj druhý mečbal je odvrátený.
40-15
Parádnym obhodením Dartová prvý mečbal odvracia.
40-0
importantTri mečbaly pre Viky Kužmovú!
30-0
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-0
Viktória Kužmová sa presunula na sieť a presným forhendom získava fiftín.
5:4
5:4
5:4
importantA tento zápas pokračuje ďalej! Harriet Dartová tento brejkbal využíva a znižuje stav v treťom sete na 4:5 z jej pohľadu!
40-A
importantA je tu brejkbal pre Dartovú!
40-40
Dartová odvrátila mečbal winnerom.
A-40
importantViktória Kužmová získava mečbal!
40-40
Aj tretí brejkbal naša tenistka odvrátila, ideme cez zhodu.
30-40
Opäť skvelý servis našej tenistky, odvrátený je aj tretí brejkbal.
15-40
Eso našej tenistky.
0-40
importantHarriet Dartová presne zahrala na sieti a získava tak tri brejkbaly na udržanei sa v tomto zápase!
0-30
Viktória Kužmová sa previnila dvojchybou a tak pri tomto servise prehráva o dva fiftíny.
0-15
5:3
importantPriamym bodom z podania ukončila Harriet Dartová tento gem. Britka teda znižuje na 3:5 z jej pohľadu v treťom sete, Viktória Kužmová tak ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!
30-40
Harriet Dartová získava gembal na udržanie sa v zápase.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či mečbal?
5:2
importantViktória Kužmová napokon s ťažkosťami brejk potvrdila, takže ide do vedenia 5:2 v treťom sete! Harriet Dartová bude teda musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
A-40
Gembal pre slovenskú tímovú jednotku.
40-40
Zhoda.
40-A
importantDvojchyba našej tenistky, takže je tu druhý brejkbal.
40-40
Viktória Kužmová si krásne nabehla na sieť a túto hrozbu odvracia.
40-A
importantPo nevyužitých gembal prichádza brejkbal!
30-15
Rámom trafila len Dartová túto loptičku, druhý fiftín v rade pre Kužmovú.
15-15
0-15
4:2
importantNa tento pokus je už Viky úspešná! Slovenská tenistka si tak po krásnej výmene berie späť svoje stratené podanie a v treťom sete ide do vedenia 4:2!
A-40
importantDruhý brejkbal pre slovenskú tenistku!
40-40
Zhoda.
40-30
importantPresný ritern našej tenistky, je tu šanca na ribrejk!
30-30
Po 30 na oboch stranách.
30-15
30-0
Situácia sa zopakovala, Viky vyhráva pri podaní súperky o dva fiftíny.
15-0
Dartovej úder zastavuje páska.
3:2
3:2
3:2
importantHarriet Dartová je už na druhý pokus úspešná, berie podanie našej tenistky, čim znižuje stav tretieho setu na 2:3 z jej pohľadu!
15-40
0-40
importantViktória Kužmová bude čeliť trom brejkbalom!
0-30
Druhý fiftín v rade pre Britku.
0-15
Kužmová nezahájila tento servis úspešne.
3:1
importantBritka si pomohola skvelým servisom a tak získava svoj prvý gem v rozhodujúcom sete, čím znižuje na 1:3 z jej pohľadu!
40-40
Ostáva však nevyužitý, pôjde sa cez zhodu.
30-40
Presný volej od britskej tenistky, ktorá tak získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Druhý fiftín v rade pre Viky Kužmovú.
15-15
0-15
3:0
Britská tenistka napokon môže v zápase pokračovať.
3:0
Harriet Dartová si vyžiadala ošetrenie! Je tu teda krátka pauza.
3:0
importantViktória Kužmová napokon brejk potvrdila a ujíma sa vedenia 3:0 v druhom sete! Nie je však ešte o ničom rozhodnuté, Viky musí bojovať ďalej a pokračovať v tejto predvedenej hre.
40-30
Gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Druhý fiftín v rade pre Britku, po 30 na oboch stranách.
30-15
Páska pomohla súperovi.
30-0
15-0
Cestu za potvrdením brejku zahájila naša tenistka úspešne.
2:0
importantDo tretice všetko dobre! Tento brejkbal už Viky využíva a ujíma sa v treťom sete vedenia 2:0! Výborný vstup našej jednotky do rozhodujúceho setu, ešte to chce potvrdiť brejk.
40-30
Prepálený úder našej tenistky končí v aute.
40-15
Prvú hrozbu Harriet Dartová odvrátila presným úderom na čiaru.
40-0
importantDlhý úder od britskej hráčky končí v aute, Viktória Kužmová má k dispozícii tri brejkbaly!
30-0
Dartová stále čaká na svoj prvý fiftín v treťom a rozhodujúcom sete.
15-0
Viktória Kužmová zahrala presný return pri podaní súperky.
1:0
importantViktória Kužmová zahájila tretí set čistou hrou!
40-0
Slovenská tenistka s treťou loptičkou v rade.
30-0
15-0
Viky vstupuje do tretieho setu cez úspešný druhý servis.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.
0:0
6:3
importantHarriet Dartová ukončila druhý set dvojchybou! Viky Kužmová teda zlepšila svoj výkon v druhom sete, v ktorom už predsa len dominovala a vyrovnáva stav tohto zápasu na 1:1! O jeho osude tak bude musieť rozhodnúť tretí set.
40-15
importantNo a prichádzajú dva setbaly pre Viky Kužmovú!
30-15
Druhý fiftín v rade pre slovenskú tímovú jednotku.
15-15
0-15
Začína úspešne a na svoje konto si pripisuej fiftín.
5:3
importantViktória Kužmová úspešne potvrdila brejk a ide v druhom sete do vedenia 5:3! Harriet Dartová tak bude musieť podávať na udržanie sa v druhom sete.
40-30
30-30
15-30
Nevynútená chyba našej tenistky, ktorá tak pri svojom servise opäť prehráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Cestu za potvrdením brejku neodštartovala naša tenistka úspešne.
4:3
4:3
4:3
importantHneď ten prvý Viky využíva, takže ide v druhom sete do vedenia 4:3!
40-15
importantNo a sú tu dva brejkbaly!
30-15
Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.
15-15
0-15
3:3
importantNáročný a dlhý gem sa už končí, Viktória Kužmová to napokon zvládla a vyrovnáva stav druhého setu na 3:3!
A-40
Ťažký volej naša tenistka zvládla a získava gembal.
40-40
Viky Kužmová odvrátila aj ďalší brejkbal súperky.
40-A
importantBrejkbal pre britskú tenistku!
40-40
Harriet Dartová odvrátila aj tento gembal, dlhý šiesty gem druhého setu tak stále pokračuje.
A-40
Eso.
40-40
Tento gem sa nekončí, chyba našej tenistky zmazala ďalší gembal.
A-40
40-40
Ďalšia zhoda.
A-40
Esom získava naša tímová jednotka ďalší gembal.
40-40
Ostáva nevyužitý, pokračuje sa pri zhode v šiestom geme druhého setu.
A-40
Tretia loptička v rade pre Kužmovú, ktorá teda získava gembal.
40-40
Aj druhý brejkbal je minulosťou.
30-40
Prvú hrozbu naša tenistka odvrátila.
15-40
importantTúto výmenu zvládla lepšie Dartová a získava tak dva brejkbaly!
15-30
Slovenská tímová jednotka si pomáha kvalitným servisom.
0-30
Harriet Dartová zahral presný slaj, ktorým sa pri podaní súperky dostáva do vedenia o dva fiftíny.
0-15
2:3
2:3
2:3
importantHarriet Dartová odvrátila dva brejkbaly a hneď svoj prvý gembal v tejto hre využíva, čím ide do vedenia 3:2 v druhom sete a stále je vo väčšej pohode ako naša tímová jednotka!
40-A
Gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
Ostáva však tiež nevyužitý, zhoda.
A-40
importantĎalší brejkbal pre Viky Kužmovú!
40-40
Ten je odvrátený po druhom servise Dartovej.
40-30
importantBrejkbal pre slovenskú tenistku!
30-30
30-15
Skvelé obhodenie od našej tenistky.
15-15
Dartová odčinila svoje predchádzajúce zaváhanie, po 15.
15-0
2:2
importantViktória Kužmová napokon tento gem zvládla a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!
40-30
Gembal pre slovenskú tenistku.
30-30
30-15
Kužmová si pomáha servisom a opäť tak vedie o jeden fiftín.
15-15
15-0
1:2
1:2
1:2
importantPotom to však Britka celé napravila a vyhráva v druhom sete 2:1!
15-40
Prvá dvojchyba v tomto zápase, previnila sa ňou Harriet Dartová a tak stráca šancu na čistú hru.
0-40
Harriet Dartová pokračuje vo svojej pohode a má šancu na čistú hru.
0-30
Britka si znova pomáha servisom a vyhráva tak o dva fiftíny.
0-15
1:1
importantPokus o lob Dartovej nevyšiel, Viktória Kužmová tak vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!
40-30
Gembal pre podávajúcu tenistku.
30-30
15-30
Viktória Kužmová musela cez druhé podanie, ktoré jej nevyšlo a tak prehráva pri svojom servise o jeden fiftín.
15-15
15-0
Viktória Kužmová odštartovala svoj prvý servis v druhom sete úspešne.
0:1
importantHarriet Dartová je už na tento pokus úspešná, odvrátila brejkbal súperky a dostáva sa v druhom sete do vedenia 1:0!
40-A
40-40
Ale aj naša tenistka teraz pokazila svoj úder a tak brejkbal nevyužila.
A-40
importantViktória Kužmová získava po nevynútenej chybe súperky brejkbal!
40-40
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku, ktorá tak posiela tento gem na zhodu.
30-40
Viktória Kužmová vyťahuje správny ritern a tak odvracia prvý gembal.
15-40
Kužmovej úder končí na páske, Harriet Dartová tak získava dva fiftíny.
15-30
Prvý fiftín v druhom sete pre Viky Kužmovú.
0-30
Druhý servis v rade pre podávajúcu tenistku.
0-15
0:0
0:0
6:7
importantHarriet Dartová na nič nečakala a hneď ten prvý aj využíva! Nuž, čo dodať. Mladá a neznáma britská tenistka odohrala skvelý prvý set, v ktorom nechala zabudnúť na všetky papierové predpoklady a v tajbrejku získava prvý set, čím ide do vedenia 1:0! Našu tímovú jednotku tak čaká v druhom sete náročná úloha.
3-6
importantĎalšia chyba zo strany našej tenistky, Harriet Dartová získava tri setbaly v rade!
3-5
Tento úder však naša tímová jednotka pokazila a Dartová je späť vo svojej výhode.
3-4
Viktória Kužmová si počkala na sieti a razantným úderom získava túto loptu.
2-4
Harriet Dartová začína byť lepšia v skrátenej hre, z 0:2 otáča na 4:2 a je tak vo výhode.
2-3
Druhý fiftín v rade pre Britku pri servise našej tenistky.
2-2
Výhoda minibrejku je preč.
2-1
Toto svoje podanie si už Dartová dokázala postrážiť.
2-0
Minibrejk pre slovenskú tenistku!
1-0
6:6
importantTak toto bolo niečo famózne! Krásnu výmenu zakončila Harriet Dartová dropšotom, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 6:6 a tak o osude úvodného dejstva bude musieť rozhodnúť tajbrejk!
40-A
Harriet Dartová po odvrátených setbaloch získava gembal na udržanie sa v prvom sete.
40-40
Teraz nám páska nepomohla, aj tretí setbal ostáva nevyužitý.
A-40
importantViktória Kužmová získava tretí setbal!
40-40
Harriet Dartová zahrala presne na základnú čiaru, aj druhý setbal je tak odvrátený.
A-40
importantPáska pomohla našej tímovej jednotke, je tu druhá setbalová šanca!
40-40
Veľký potlesk pre Dartovú! Famózny dropšot presne na čiaru pri setbale, tak to chce veľký obdiv. Setbal je odvrátený, ide sa cez zhodu.
40-30
importantNo a je tu setbal! Viky si počkala na ten správny posledný úder a je len jednu loptičku od zisku prvého setu!
30-30
Viktória teraz zahrala správny bekhend, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal?
15-30
Esom si pomohla britská tenistka a získava tak druhý fiftín v rade.
15-15
Harriet Dartová však následne zahrala skvelý winner, ktorým vyrovnáva na 15:15.
15-0
Po druhom podaní padla loptička do autu od Dartovej, dôležitý servis tak neodštartovala úspešne.
6:5
6:5
6:5
importantViktória Kužmová ide čistou hrou do vedenia 6:5 v prvom sete, takže Harriet Dartová bude aj po druhýkrát podávať na udržanie sa v prvom sete a zároveň si vynútenie tajbrejku!
40-0
Eso našej tenistky a tak tu je šanca na čistú hru.
30-0
Slajd od britskej tenistky nebol úspešný, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.
15-0
Viktória Kužmová s presným servisom na čiaru.
5:5
importantČistá hra to napokon nebola, ale pre Harriet Dartovú je podstatné, že vyrovnáva stav v prvom sete na 5:5 a tak sa v úvodnom dejstve bude ešte pokračovať!
15-40
0-40
Britská tímová dvojka zaznamenáva aj tretiu loptičku v rade a má tak šancu na čistú hru.
0-30
Výmenu ukončila naša tenistka len do pásky, druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.
0-15
Dôležitý servis v prvom sete zahájila Dartová úspešne.
5:4
5:4
5:4
importantSkvelým servisom ukončila Viky tento gem, dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 5:4 a to znamená, že Harriet Dartová bude musieť podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve!
40-30
Bekhend od našej tenistky zastavuje páska, prvý gembal je teda minulosťou.
40-15
Dva gembaly pre slovenskú tímovú jednotku.
30-15
15-15
0-15
Viky nezačala tento svoj servis úspešne a fiftín putuje na konto jej dnešnej súperky.
4:4
importantHarriet Dartová takisto zaznamenáva čistú hru, stav vo vyrovnanom prvom sete je 4:4!
0-40
Aut z rakety našej tenistky a Britka má šancu na čistú hru.
0-30
Harriet Dartová vyťahuje presný servis a vyhráva tak o dva fiftíny.
0-15
4:3
4:3
4:3
importantSlovenská tenistka zahrala skvelo tento úder presne na čiaru a po parádnom obhodení ide čistou hrou do vedenia 4:3 v prvom sete!
40-0
Dartovej úder končí v tesnom aute, naša tenistka má tak šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Kužmová musel teraz cez druhý servis, ktorý bol však veľmi kvalitný.
3:3
importantHarriet Dartová je však už na druhý pokus úspešná a vyrovnáva tak na 3:3 v prvom sete! No, zatiaľ je to veľmi vyrovnané, mladá britská tenistka hrá naozaj sympaticky.
30-40
Razantným riternom odvrátila Viky prvý gembal súperky.
15-40
Presný slajs od podávajúcej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly.
15-30
Viktória Kužmová donútila svoju súperku chybovať a znižuje tak tento gem na rozdiel jednej loptičky.
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.
0-15
Dartová opäť skvelo reagovala na tvrdý úder našej tenistky.
3:2
3:2
3:2
importantPriamym bodom z podania ukončila Viky Kužmová tento gem, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:2!
A-40
40-40
No ale Harriet Dartová zahrala presný dropšot a tak sa pôjde cez zhodu v piatom geme prvého setu.
40-30
30-30
Harriet Dartová zahrala presný ritern, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Túto výmenu zakončila Britka do autu, Viky teda pri svojom servise opäť vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Dartová ukázala skvelý pohyb na kurte.
15-0
Viky teraz takisto predviedla svoje presné podanie na čiaru.
2:2
importantPriamym bodom z podania ukončila Dartová tento gem a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2, v tomto geme sme nevideli žiadnu výmenu!
15-40
Britská tímová dvojka však už v tomto prípade nezaváhala a získava dva gembaly.
15-30
Dartová musela teraz cez druhý servis, ktorý už úspešný nebol.
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku, Dartová opäť predviedla svoj veľmi dobrý servis.
0-15
2:1
2:1
2:1
importantPerfektne trafené prvé podanie od našej tenistky, ktorá tak po odvrátení brejkbalu využíva druhý gembal a ide v prvom sete do vedenia 2:1!
A-40
Presný forhend slovenskej tímovej jednotky, je tu teda aj druhý gembal.
40-40
Ten ostáva nevyužitý a ide sa späť na zhodu.
A-40
40-40
Túto hrozbu naša tímová jednotka odvracia, pôjde sa tak prvýkrát v tomto zápase cez zhodu.
30-40
importantA po lacnej chybe problémy narastajú. Harriet Dartová získava brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Dartová ide do výmen agresívne a to robí v úvode zápasu našej reprezentantke problémy.
30-15
Priamym bodom z podania sa Viky vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, zahlásený aut z rakety našej tenistky.
15-0
1:1
importantKužmová ukončila druhým gem prvého setu nevynútenou chybou a tak Harriet Dartová vyrovnáva na 1:1 čistou hrou!
0-40
Harriet Dartová zahrala presný úder k čiare a získava pri svojom prvom servise šancu na čistú hru.
0-30
Aut z rakety našej tenistky po nepresnom riterne.
0-15
Harriet Dartová začína svoje prvé podanie úspešne a pripisuje si tak fiftín.
1:0
importantZaujímavá prestrelka pokračovala ďalej, Dartová ju ukončila len do autu. Viky teda zvládla svoj prvý servis, ale celkom sa na jeho udržanie natrápila. Na svoj prvý servis sa už chystá britská tímová dvojka.
40-30
Viktória Kužmová si pomohla kvalitným druhým servisom a získava tak svoj prvý gembal v tomto zápase.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Viky si teraz pomohla kvalitným servisom.
15-30
Druhý fiftín v rade pre Britku, ktorá zvládla lepšie prechod na sieť ako naša tímová jednotka.
15-15
Toto bola tiež dlhá výmena, ktorú Harriet Dartová ukončila krásnym a hlavne presným úderom, po 15 na oboch stranách.
15-0
Hneď na úvod trocha dlhšia výmena, ktorú Dartová ukončila úderom do autu.
0:0
Prajem príjemný, teraž už športový večer všetkým fanúšikom tenisu! Druhým zápasom v rámci zápolenia medzi Slovenskom a Veľkou Britániou o postup na záverečný turnaj bude medzi našou tímovou jednotkou a tak zároveň aj papierovou favoritkou Viktóriou Kužmovou a Harriet Dartovou, súperovou tímovou dvojkou.

Pre Harriet Dartovú to bude vôbec prvý singlový zápas vo Fed Cupe, doposiaľ absolvovala len štvrohrhu. Je to mladá tenistka, ktorá zatiaľ ešte nie je vo svete nijak známa, ale rozhodne nemá čo stratiť.

Obe tenistky sa momentálne venujú svojej krátkej rozcvičke, po ktorej sa prvý set tohto zápasu môže začať. Ako prvá začne na servise naša tenistke, ktorej rovnako držíme palce, aby pre Slovensko vybojovala druhý bod!

Prajem príjemný športový zážitok!
importantSlovensko sa ujíma vedenia 1:0 nad Veľkou Britániou!Anna Karolína Schmiedlová predviedla skvelý výkon a zaslúžene vyhrala nad súperovou jednotkou Heather Watsonovou 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:3! Papierovým favoritom bola práve britská hráčka, ale tá spravila až veľké množstvo chýb a z toho dokázala naša tímová dvojka ťažiť. Dôležitým faktorom bol aj servis, keď Kaja stratila len jeden svoj servis.

Dostávame sa teda do vedenia 1:0 a čoskoro sa na kurt dostane naša tímová jednotka Viktória Kužmová, ktorá vyzve britskú dvojku Harriet Dartovú.
Vitam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Harriet Dartová. Zápas a tak aj tento prenos je naplánovaný približne o 17:30.

Piatok a sobota bude patriť tenisu. Na programe je Fed Cup a Slovensko čaká náročný súboj s Veľkou Britániou. Víťaz tohto zápolenia sa dostane na záverečný turnaj, ktorý bude hostiť Budapešť.

Otvrárací súboj medzi Slovenskom a Veľkou Britániou o postup na záverečný turnaj otvorí slovenská dvojka Anna Karolína Schmiedlová a hosťujúca jednotka Heather Watsonová. Po nich sa na kurt dostane slovenská jednotka Viktória Kužmová a Harriet Dartová s predbežným začiatkom o 17:30.

Ak sa pozreime na papierové predpoklady, tak favoritom na papieri by malo byť Slovensko, čo potvrdila aj nehrajúca kapitánka súpera Anne Keothavongová. Naše dievčatá to však budú musieť potvrdiť aj na kurte. Náš nahrajúci kapitán Matej Lipták má po odchode Dominiky Cibulkovej do tenisového dôchodku k dispozícii to najlepšie čo Slovensko momentálne má. O postup na záverečný turnaj bude za Slovensko bojovať ako tímová jednotka Viktória Kužmová, úloha dvojky pripadla Anne Karolíne Schmiedlovej, do štvrohry potom náš nehrajúci kapitán počíta s Magdalenou Rybárikovou a pripravené v prípade potreby sú aj Jana Čepelová a Rebecca Šramková.

Za Veľkú Britániu budú v Bratislave bojovať Heather Watsonová, Harriet Dartová, Naiktha Bainsová, Katie Swanová a Emma Raducanová. Pre Bainsovú a Raducanovú je to ich prvá skúsenosť s Fed Cupom. Veľkým oslabením pre nášho súpera je absencia ich najlepšej hráčky Johanny Kontovej, ktorú trápi zranenie a ako už dávnejšie avizovala, Fed Cup v tejto sezóne vynechá.