Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Slováci boli iba náhradníkmi, Matthews dostihol Ovečkina. Ohuruje lotyšský nováčik

NHL ponúkla brankársky paradox.

Momentka zo zápasu Toronto - Anaheim.Momentka zo zápasu Toronto - Anaheim. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenskí hokejisti si v piatkových zápasoch NHL nezahrali. Obrancovia Andrej Sekera a Martin Marinčin boli vo svojich tímoch iba zdravými náhradníkmi.

Dallas prehral doma s Minnesotou 2:3 a Toronto zdolalo Anaheim 5:4 po predĺžení.

Matthews sa vyrovnal Ovečkinovi

V bránke Toronta zažil víťazný debut Jack Campbell, ktorý pred dvoma dňami prišiel do tímu z Los Angeles a pripísal si 26 zákrokov. Veľký podiel na triumfe Maple Leafs mali aj jeho hviezdni útočníci John Tavares a Auston Matthews.

Kapitán Tavares strelil dva góly a pridal aj asistenciu, Matthews jeden presný zásah doplnil tromi asistenciami.

Súvisiaci článok Černák je najtvrdším obrancom v tíme. Tampa ho však môže stratiť Čítajte

Víťazný gól strelil Tavares šesť a pol sekundy pred koncom predĺženia, keď v presilovke tečoval strelu Mitchella Marnera. Ten sa celkovo prezentoval tromi asistenciami.

Toronto premrhalo náskok 3:1, s ktorým vstúpilo do tretej tretiny, ale napokon bralo dva body.

Dôvod na malú oslavu navyše mal najlepší strelec Toronta Matthews, ktorý skóroval po štyridsiaty raz v sezóne. Dotiahol sa tým na Alexandra Ovečkina na líderskom poste medzi strelcami v NHL.

Brankársky paradox

Zápas Columbus - Detroit sa skončil domácim triumfom 2:0 a tento výsledok ukázal veľký brankársky paradox.

Domácemu Elvisovi Merzlikinsovi stačilo na čisté konto 16 zákrokov, zatiaľ čo hosťujúci Jimmy Howard bol po 42 zákrokoch smutný z osemnástej prehry za sebou v zápase, v ktorom nastúpil.

Dvadsaťpäťročný Lotyš Merzlikins sa teší z piateho shutoutu z ostatných ôsmich zápasov a druhého v sérii. S touto štatistikou sa stal prvým nováčikom v NHL, ktorému sa to podarilo od čias Franka Brimseka.

Ten v sezóne 1938/1939 ako brankár Bostonu predviedol šesť shutoutov v siedmich zápasoch.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Columbus - Detroit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Werenski (Foligno, Milano), 59. Jenner (Nyquist)

Brankári: Merzlikins - Howard, strely na bránku: 44:16

NY Rangers - Buffalo 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 58. Zibanejad (Panarin, Staal), 59. Kreider (Kakko, Zibanejad) - 11. Girgensons (Miller), 36. Reinhart (Eichel, Vesey), 52. Vesey (Eichel)

Brankári: Georgiev - Hutton, strely na bránku: 39:28

Toronto - Anaheim 5:4 pp (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 5. Johnsson (Marner, Matthews), 24. Tavares (Matthews, Hyman), 34. Matthews (Tavares, Marner), 57. Spezza (Kapanen, Muzzin), 65. Tavares (Marner, Matthews) - 11. Deslauriers (Fowler, Henrique), 49. Jones (Rowney), 53. Henrique (Kaše, Terry), 60. Grant (Fowler, Getzlaf)

Brankári: Campbell - Miller, strely na bránku: 35:30

/obranca Martin Marinčin (Toronto) bol medzi zdravými náhradníkmi/

Načítavam video...

Dallas - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Pavelski (Seguin, Klingberg), 23. Gurjanov (Heiskanen, Bishop) - 29. Eriksson Ek (Suter, Foligno), 33. Donato (Kunin, Fiala), 60. Eriksson Ek (Brodin, Greenway)

Brankári: Bishop - Dubnyk, strely na bránku: 33:30