Hráči SSC Neapol a Lecce.
Hráči SSC Neapol a Lecce. (Autor: AP/Cafaro/LaPresse)
TASR|9. feb 2020 o 17:17

Nikolasa Špaleka a Stanislava Lobotku vystriedali.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno sú na čele talianskej Serie A. V nedeľňajšom derby v rámci 23. kola zdolali mestského rivala AC 4:2, hoci v polčase prehrávali o dva góly.

Po prestávke skóre otočili a tabuľku vedú o skóre pred Juventusom Turín. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas a inkasoval žltú kartu.

Prvý polčase vyznel pre hostí, ktorí v jeho závere dvakrát gólovo udreli. Najskôr Zlatan Ibrahimovič pripravil v 40. minúte gólovú pozíciu pre Anteho Rebiča a v nadstavení sám hlavou zblízka po rohovom kope zvýšil už na 2:0.

Inter ale po zmene strán v priebehu necelých dvoch minút vyrovnal - chvíľu po presnom voleji Marcela Brozoviča dal na 2:2 Matias Vecino. Obrat dokonal v 70. minúte obranca Stefan de Vrij hlavičkou po rohu a výhru 4:2 korunoval Romelu Lukaku v 93. minúte.

Futbalisti SSC Neapol nečakane prehrali s Lecce 2:3. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za domácich prvý polčas.

Neapol prehrával v prestávke 0:1 a hoci hneď po zmene strán dokázal vyrovnať zásluhou Arkadiusza Milika, napokon si o záchranu bojujúce Lecce pripísalo plný bodový zisk.

Zásluhu na tom má najmä dvojgólový Gianluca Lapadula. Neapolu patrí v tabuľke až 11. pozícia.

Lazio uspelo na ihrisku Parmy 1:0 po góle Felipeho Caiceda v 41. minúte. Rimania sú v tabuľke už iba o bod za lídrom Juventusom Turín a ťahajú 18-zápasovú šnúru bez ligovej prehry.

V drese Parmy odohral celý zápas Juraj Kucka a v prvom polčase videl žltú kartu.

Brescia v základnej zostave so Slovákom Nikolasom Špalekom remizovala s Udinese 1:1. Hrdinom bol najskôr v 81. minúte domáci Dimitri Bisoli, ale v nadstavení vyrovnal Rodrigo De Paul.

Špalek hral do 59. minúty, Brescia je na predposlednej 19. priečke tabuľky.

Sassuolo vyhralo na ihrisku posledného Spalu 2:1 a posunulo sa na 12. miesto tabuľky. O triumfe hostí rozhodol v 90. minúte Jeremie Boga. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín sedel na lavičke Sassuola.

• Inter Miláno - AC Miláno 4:2 (0:2)

Góly: 51. Brozovič, 53. Vecino, 70. De Vrij, 90.+3 Lukaku - 40. Rebič, 45.+1 Ibrahimovič