Triatlon samotný je výzvou. Najdlhší slovenský triatlon má 226 km - Slovakman v Piešťanoch. Na snímke je deväťnásobný víťaz Petr Vabroušek. (Autor: Kristián Kratochvíl)
SITA|10. feb 2020 o 09:15

Slováci bojovali o najvyššie priečky vo viacerých kategóriách.

BRATISLAVA. Slovensko získalo ďalšie medaily na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone v talianskom Asiagu.

O striebornú sa postarala miešaná štafeta Zuzana Michaličková a Dominik Dupej v súťaži juniorov, nad sily Slovákov boli iba Rusi.

Blízko k pódiu boli slovenskí reprezentanti aj v súťaži seniorských miešaných štafiet, ale duo Margaréta Bičanová s Máriom Košútom napokon finišovalo štvrté. Medaily si rozdelili Rusi, Taliani a Česi.

Medaily pre Slovensko v Taliansku počas víkendu vybojovali aj Tomáš Jurkovič a Slavomír Praj. Jurkovič získal zlato v kategórii AG do 39 rokov, Praj bronz v AG do 49 rokov.

Už v sobotu Zuzana Michaličková získala zlato v pretekoch junioriek, na druhom mieste finišovala jej krajanka Margaréta Bičanová. V mužskej kategórii do 23 rokov sa tešil z cenného kovu s bronzovým odleskom Mário Košút.

Michaličková počas víkendu získala už piatu a šiestu medailu na vrcholných podujatiach.

Bičanová má na svojom konte päť medailí, predtým bola trikrát strieborná na ME a raz bronzová na MS. Zaujímavosťou je, že vždy finišovala za Michaličkovou.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovákom sa darilo v zimnom triatlone. Na svetovom šampionáte získali ďalšie medaily