Rozhovor pre denník SME
Keď hrával hokej na Slovensku, v lete musel aj pracovať. Často mu meškala výplata a musel sa domáhať svojich peňazí, aby mal z čoho žiť. Teraz už piatu sezónu pôsobí v Poľsku.
„Je to tu iné. Niektoré slovenské kluby by nám mohli závidieť,“ tvrdí slovenský hokejista PETER NOVAJOVSKÝ pôsobiaci v GKS Tychy.
Poľskí hokejisti senzačne postúpili do finálekvalifikácie o olympiádu v Pekingu 2022 a spolu s Rakúskom a Bieloruskom budú súperom Slovenska. Ako v Poľsku vnímajú tento úspech?
Pre poľský hokej je to obrovský úspech. V klube je veľká eufória, lebo z GKS Tychy máme v reprezentácii viacerých hokejistov. V kabíne si ma už spoluhráči doberali, že Slováci nepôjdu na olympiádu. Tak som sa len pousmial a povedal, že už príliš lietajú v oblakoch.

To, že Poliaci zvíťazili 3:2 nad Kazachstanom, ktorý mal v tíme pätnásť hráčov z KHL, je veľkým prekvapením. Verili si Poliaci už pred turnajom?
Uvedomovali si, že ich najväčším konkurentom bude Kazachstan. Vedeli, že sa s ním pobijú o postup. Poznám poľskú náturu. Keď sa do niečoho zahryznú a idú do toho srdcom, môžu uspieť aj proti favoritovi.
Kvalifikačný turnaj o postup do Pekingu sa bude hrať v auguste na Slovensku. Aké šance Poliakom dávate? Môžu potrápiť aj slovenský tím?
To záleží od toho, ktorí hráči pôjdu Slovensko reprezentovať.