Černák sa tešil už z ôsmej výhry za sebou, Sekera sa vrátil do zostavy Dallasu

Andrej Sekera v zelenom drese.
Andrej Sekera v zelenom drese. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. feb 2020 o 06:57

Tampa Bay je už za Bostonom.

NEW YORK. Dvaja slovenskí hokejisti sa predstavili v utorkových zápasoch NHL, ale nebodovali. Erik Černák aj Andrej Sekera sa však so svojimi mužstvami tešili z víťazstiev.

Tampa Bay s Černákom v zostave vyhrala na ľade Pittsburghu 2:1 po predĺžení a Dallas so Sekerom doma uspel proti Caroline 4:1.

Ďalší slovenský obranca Martin Marinčin bol iba medzi náhradníkmi v súboji Toronto - Arizona, ktorý sa skončil domácim triumfom 3:2 po predĺžení.

Tampe Bay sa zranili dvaja hráči

Tampa Bay pridala ôsme víťazstvo v sérii a vo Východnej konferencii je už druhá len bod za lídrom z Bostonu.

Ruský brankár Andrej Vasilevskij predviedol 35 zásahov a zabodoval v devätnástom zápase za sebou, v ktorom nastúpil.

Černák v obrane víťazného tímu odohral 23:23 minúty s bilanciou jedna strela na bránku, dva bodyčeky a dva zablokované strely.

Vedenie tímu Lightning popri radosti z ďalšieho víťazstva nepotešili zranenia až dvoch hráčov.

Elitný ruský útočník Nikita Kučerov aj mladý Kanaďan Anthony Cirelli museli predčasne dolu z ľadu pre problémy v dolnej časti tela.

Kučerov sa musel porúčať po kolízii s obrancom Pittsburghu Jackom Johnsonom, ešte predtým si stihol pripísať 43. asistenciu v sezóne a predĺžiť bodovú sériu na dvanásť zápasov.

Počas nej nazbieral desať gólov a jedenásť asistencií.

Sekera bol opäť v zostave Stars

Do zostavy Dallasu sa po týždňovej pauze vrátil skúsený obranca Andrej Sekera. V súboji proti Caroline (4:1) si počas 15:34 minúty pripísal dve strely na bránku.

Hokejisti Stars vyhrali štvrtý z posledných šiestich zápasov najmä vďaka hetriku kapitána Jamieho Benna.

Domáci skórovali v piatom zápase za sebou z presilovky, proti Hurricanes využili dokonca dve početné výhody.

Jediný gól hostí strelil mladý Fín Sebastian Aho, ktorý skóroval v šiestom zápase v sérii.

Zápas v Anaheime nedohrali

Súboj medzi hokejistami Anaheimu a St. Louis predčasne ukončili ešte v prvej tretine.

Dôvodom bol kolaps obrancu hostí Jaya Bouwmeestra, ktorý sa na striedačke natiahol za fľašou s vodou a potom spadol na zem.

Skúsenému 36-ročnému bekovi ihneď pomáhali zdravotníci a podľa prvých informácií stanice Fox Sports ho v bdelom stave previezli sanitkou do nemocnice.

Do konca prvej tretiny v Honda Center vtedy chýbalo 7:50 min a na ukazovateli skóre bol stav 1:1.

Hráči oboch tímov odišli do šatní a rozhodcovia oznámili prerušenie zápasu, resp. jeho odklad na neskorší termín.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Pittsburgh - Tampa Bay 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Malkin (Crosby, Letang) - 24. Sergačov (Kučerov, Maroon), 63. Gourde (Point, Hedman)

Brankári: Murray - Vasilevskij, strely na bránku: 36:38

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23:23 minúty, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež dvomi bodyčekmi a dvoma zablokovanými strelami/

Toronto - Arizona 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 15. Hyman (Barrie, Kerfoot), 42. Hyman (Tavares, Kerfoot), 64. Kapanen - 2. Dvorak (Garland, Ekman-Larsson), 40. Söderberg (Richardson, Chychrun)

Brankári: Campbell - Hill, strely na bránku: 41:37

/obranca Martin Marinčin (Toronto) bol medzi zdravými náhradníkmi/

Dallas - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Benn (Johns, Heiskanen), 33. Gurianov (Heiskanen, Hintz), 36. Benn (Seguin), 59. Benn - 18. Aho (Svečnikov, Slavin)

Brankári: Chudobin - Mrázek, strely na bránku: 36:25

/slovenský obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:34 minúty a dvakrát vystrelil na bránku súpera/

New Jersey - Florida 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)

Góly: 4. Hughes (Severson, Simmonds), 25. Rooney (Anderson), 35. Palmieri (Butcher, Carrick) - 12. Connolly (Trocheck, Hoffman), 20. Matheson (Acciari, Pysyk), 23. Pysyk (Matheson, Acciari), 25. Vatrano (Yandle, Sceviour), 26. Acciari (Pysyk, Matheson)

Brankári: Domingue - Montembeault, strely na bránku: 28:33

NY Islanders - Philadelphia 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)

Góly: 8. Bailey (Barzal), 12. Martin (Komarov, Brassard), 16. Eberle (Barzal, Lee), 60. Pulock (Barzal, Eberle), 60. Komarov (Bailey) - 30. Konecny (van Riemsdyk, Laughton), 32. Hägg (Giroux, Laughton), 59. Couturier (Giroux, Provorov)

Brankári: Varlamov - Elliott, strely na bránku: 25:38

Winnipeg - NY Rangers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 45. Ehlers (Niku, Morrissey) - 20. Kreider (Bučnevič), 28. Kreider (Strome, Zibanejad), 41. Strome (Fast, Panarin), 42. Zibanejad (Bučnevič)

Brankári: Hellebuyck - Šesťorkin (od 14. do 21. Lundqvist), strely na bránku: 44:32

Minnesota - Las Vegas 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 6. Eriksson Ek (Greenway, Dumba), 13. Spurgeon (Fiala, Suter), 30. Fiala (Parise, Brodin), 36. Parise (Staal, Fiala)

Brankári: Stalock - Fleury (41. Subban), strely na bránku: 25:26

Anaheim - St. Louis 1:1 v prvej tretine

Góly: 6. Henrique (Lindholm, Manson) - 8. Barbašev (Kyrou)

/nedohrané pre kolaps obrancu hostí Jaya Bouwmeestra/

Colorado - Ottawa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 20. Rantanen (MacKinnon, Graves), 51. Ničuškin (Burakovsky, Girard), 59. Landeskog (MacKinnon)

Brankári: Grubauer - Högberg, strely na bránku: 36:34

Edmonton - Chicago 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 2. Sheahan (Kassian, Archibald), 18. Yamamoto (Chiasson, Draisaitl), 24. Yamamoto (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 25. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Smith), 60. Draisaitl - 6. Saad (Kane, Murphy), 15. Toews (Carpenter, Määttä), 22. Boqvist (Kane, Saad)

Brankári: Smith - Lehner, strely na bránku: 31:41

Buffalo - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Sheary (Johansson, Lazar), 35. Johansson (Dahlin, Reinhart), 41. Reinhart (Eichel, Jokiharju) - 1. Helm (Mantha), 28. Helm (Mantha, Green)

Brankári: Hutton - Bernier, strely na bránku: 25:29

Domov»Hokej»NHL»Černák sa tešil už z ôsmej výhry za sebou, Sekera sa vrátil do zostavy Dallasu