Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Pastrňák hetrikom zostrelil Montreal, Boston kraľuje celej NHL

Tatar sa nedokázal presadiť.

NEW YORK. Minisúboj slovenských hokejistov v NHL sa v stredu večer skončil víťazstvom Zdena Cháru nad Tomášom Tatarom. Obranca a zároveň kapitán Bostonu sa tešil z triumfu svojho tímu nad Montrealom 4:1.

Boston si víťazstvom upevnil líderskú pozíciu v NHL, Montreal prišiel o ďalšie dôležité body v boji o play-off. Slováci v zápase nebodovali.

Veľký podiel na triumfe "Medveďov" mal český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol štvrtý hetrik v tejto sezóne a deviaty v kariére.

Jeden z nich si pripísal v play-off. Rodák z Havířova dosiahol 39., 40. a 41. gól v tomto súťažnom ročníku a prestrieľal sa na čelo poradia strelcov NHL pred dvojicu 40-gólových útočníkov Washingtonu, resp. Toronta Alexandra Ovečkina a Austona Matthewsa.

Stále iba 23-ročný český útočník sa 40-gólového zápisu dočkal v šiestej sezóne v NHL po prvý raz. "Som nadšený z toho, čo som dosiahol. V kariére som dosiaľ niečo také nezažil. Veľké poďakovanie patrí mojim spoluhráčom, bez nich by som to nedal. Len v tom ďalej pokračujte," poznamenal David Pastrňák, cituje ho AP.

Zdeno Chára odohral 1541. zápas v kariére v základnej časti NHL a v historickom poradí dlhovekosti na ľade sa dostal na 16. miesto pred Shana Doana a Johnnyho Bucyka.

Počas takmer 20 minút na ľade si Chára pripísal jeden bodyček, tri zablokované strely, dve trestné minúty a na konci aj jeden plusový bod.

Slovenský obor na korčuliach má v tejto sezóne na konte už 20 plusových bodov a v tejto štatistike mu patrí delená 14. priečka v celej NHL. Útočník Montrealu Tatar odohral 15:23 min s bilanciou 2 strely na bránku, 2 "hity", 2 mínusové body.

NHL 2019/2020 - základná časť - 13. február:

Boston – Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Pastrňák (Marchand), 25. Pastrňák (Kuraly), 36. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 60. Bergeron (Marchand) - 25. Scandella (Suzuki, Ouellet). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 38:29, 17.850 divákov.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 19:45 min, pripísal si jeden plusový bod, zaznamenal dve trestné minúty, jeden hit a tri zablokované strely/

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:23 min, pripísal si dva mínusové body, vyslal dve strely na bránu, zaznamenal dva hity a získal dva puky/

LA Kings – Calgary 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Góly: 33. Toffoli (Kopitar, Iafallo), 33. Wagner (Lewis), 42. MacDermid (Brown, Lizotte), 56. Carter (Kempe, Frk), 60. Walker (Kopitar) - 32. Backlund (M. Tkachuk), 44. Lindholm (Ryan, Gaudreau), 57. Lindholm (Gaudreau, Andersson). Brankári: Pettersen - Rittich, strely na bránku: 33:38, 18.230 divákov.

Vancouver – Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Horvat (Sutter, Miller), 27. Gaudette (Roussel, Sutter), 58. Sutter, Brankári: Markström - Crawford, strely na bránku: 20:49, 18.871 divákov.