Aleksander Aamodt Kilde počas super-G v Saalbachu. (Autor: Marco Tacca - TASR/AP)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020 - Saalbach, Rakúsko

3.Thomas DressenNemecko+ 0,31 s
4.Christian WalderRakúsko+ 0,52 s
5.Mattia CasseTaliansko+ 0,61 s
6.Alexis PinturaultFrancúzsko+ 0,63 s

SAALBACH. Nórsky zjazdár Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil v piatkovom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Saalbachu.

Druhého Maura Caviezela zo Švajčiarska zdolal o 15 stotín, tretí bol Nemec Thomas Dressen s mankom 0,31 sekundy.

Slováci v piatok neštartovali.

Preteky negatívne ovplyvnilo počasie, organizátori museli pre silný vietor a sneženie viackrát posunúť začiatok, napokon skrátili trať.

Kilde vyštartoval ako siedmy v poradí a hoci mu príliš nevyšla stredná pasáž, záver zvládol na výbornú a dosiahol prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Rakúsky Saalbach-Hinterglemm je náhradným dejiskom pretekov, pôvodne mali lyžiari súperiť v zjazde a super-G mužov v dňoch 14. - 15. februára v čínskom Jen-čchingu, ale obavy pred smrtiacou formou koronavírusu prinútili Medzinárodnú lyžiarsku federáciu presunúť preteky do Európy.