SME
Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Vlhová skončila v Kranjskej Gore druhá, nestačila iba na 18-ročnú Robinsonovú

Brignoneová skončila mimo pódia.

Petra Vlhová.Petra Vlhová.(Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kranjska Gora

Obrovský slalom žien (po 2. kole):

1.Alice RobinsonováNový Zéland1:54,32 min
2.Petra VlhováSlovensko+0,34 s
3.Meta HrovatováSlovinsko+1,59 s
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,59 s
5.Marta BassinováTaliansko+1,60 s
6.Tina RobnikováSlovinsko+1,65 s
7.Michelle GisinováŠvajčiarsko+1,78 s
8.Federica BrignoneováTaliansko+2,04 s

KRANJSKA GORA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore.

V Slovinsku ju o 34 stotín sekundy predbehla víťazná Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretie skončili s odstupom 1,59 sekundy spoločne domáca Meta Hrovatová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne. Úradujúca majsterka sveta si pripísala 34. pódiové umiestnenie v kariére, v obrovskom slalome šieste.

Vlhová bola líderkou po prvom kole, po ktorom mala náskok 24 stotín sekundy pred Robinsonovou. Vlhová v ňom predviedla sebavedomý a takmer bezchybný výkon.

V hornej časti trate stratila na Novozélanďanku tri desatiny sekundy, no postrážila si prejazdnú bránku, kde jej súperka urobila chybu. Vlhová v širších bránkach strategicky ubrala z agresivity a konsolidovaná jazda bez výraznejších zaváhaní ju vyniesla na čelo priebežného poradia.

Vedúca žena disciplíny a druhá žena celkového poradia Talianka Federica Brignoneová obsadila v 1. kole 6. miesto s odstupom 0,94 s. Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA v Slovinsku neštartovala.

Robinsonová išla výborne, a hoci sa opäť nevyhla jednej chybe, išla suverénne do vedenia o priepastných 1,59 sekundy. Vlhová išla síce bez chyby a presvedčivo, ale na hladký štýl Robinsonovej to v sobotu mohlo stačiť len v prípade výraznejšieho zaváhania jej súperky.

Celkové poradie vo Svetovom pohári

1.Mikaela ShiffrinováUSA1225 bodov
2.Federica BrignoneováTaliansko1112 bodov
3.Petra VlhováSlovensko971 bodov
4.Marta BassinováTaliansko711 bodov
5.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko623 bodov
6.Corinne SuterováŠvajčiarsko617 bodov
Článok pokračuje pod video reklamou

Online prenos: Obrovský slalom - 2. kolo - Kranjska Gora (lyžovanie, Petra Vlhová, Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020, NAŽIVO, LIVE, dnes, sobota)

Zjazdové lyžovanie

15. February 2020 o 13:00
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Kranjska Gora
Prenos
Konečné poradie:

1. Alice Robinsonová (NZL) 1:54,32
2. Petra Vlhová (SVK) +0,34
3. Meta Hrovatová (SLO) +1,59
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,59
5. Marta Bassinová (ITA) +1,60
6. Tina Robniková (SLO) +1,65
7. Michelle Gisinová (SUI) +1,78
8. Federica Brignoneová (ITA) +2,04
9. Tessa Worleyová (FRA) +2,18
10. Sara Hectorová (SWE) +2,19
Záver druhého kola dnešného obrovského slalomu žien bol veľmi dramatický a určite sa bolo na čo pozerať. Petra Vlhová, ktorá vyhrala prvé kolo však v druhom kole prvé miesto nezopakovala a napokon sa zaraďuje na konečné druhé miesto za Alice Robinsonovou z Nového Zélandu. Tretie miesto je delené, patrí domácej reprezentantke Mete Hrovatovej a Švajčiarke Wendy Holdenerovej.

Dianie v Kranjskej Gore pokračuje aj zajtra, na programe je klasický slalom. Aj v ňom bude Petra Vlhová patriť medzi hlavné favoritky!

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok dňa.
Druhé kolo obrovského slalomu žien v slovinskej Gore sa práve skončilo!
1Aj sa tak stalo, Peťa dnes vybojovala druhé miesto! Aj to je skvelý výsledok, zrejme je však naša reprezentantka trochu sklamaná, ale uričte byť nemusí!
1Peťa je stále v červených číslach a strata narastá. Zrejme to na prvé miesto stačiť nebude.
1Druhý medzičas má Peťa horší, nezvolila od úvodu rýchlu jazdu. Strata však veľká nie je, uvidíme čo stredná časť trate.
1Na štarte je už prirpavená slovenská reprezentantka! Držíme jej všetci palce!
2Alice Robinsonová z Nového Zélandu strácala po prvom kole na našu reprezentantku 0.24 stotín. Robinsonová sa chybe nevyhla, ale ide na predbežné prvé miesto! Ostane tam aj po jazde Petry Vlhovej?
3Domáca reprezentantka Meta Hrovatová v úvode spravila chybu a to malo za následok straty na medzičase. Záver trate jej však vyšiel a je tu rovnaký čas ako mala Holdenerová! Slovinsko má obrovskú radosť, bude z toho pódium! Aj Švajčiarka sa môže radovať, bude na delenom pódiovom umietnení!
Ostávajú posledné tri pretekárky druhého kola! Ide už do tuhého, pomaly môžme upriamiť zrak na slovenskú reprezentantku.
4Pred dnešným pretekom mala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska určite šance na prípadné pódiové umiestnenia. Aktívna jazda od začiatku nesie úspech, o jednu stotinu sekundy ide na prvé miesto a najhoršie dnes skončí štvrtá!
5Po nej sa na trať v druhom kole dostala jej krajanka Marta Bassinová. Tá môže byť spokojnešia, ide na predbežnú líderskú pozíciu a to minimálne piate miesto má už zaručené!
6No a na trať v druhom kole sa dostala po krátkom prerušení druhá žena celkového poradia Federica Brignoneová z Talianska. Jazda v druhom kole jej však nevyšla a v cieli to stačí len na predbežné 3. miesto.
7Tina Robniková zo Slovinska sa v cieli raduje, dokázala Švajčiarku zosadiť z prvého miesta! Gisinová si teda na stoličke dlho neposedela.
8Po krátkej prestávke sa na trať dostala Michelle Gisinová zo Švajčiarska a po vydarenom závere ide na predbežnú líderskú pozíciu!
9Jej krajanka Kristin Lysdahlová išla veľmi agresívne a bola tu šanca ohroziť popredné miesta. Tesne pred cieľom však spadla a tak druhé kolo nedokončila!
10Nina Haver-Løsethová z Nórska uzatvorila druhú desiatku pretekárok v druhom kole. Od druhého medzičasu výrazne strácala a zaraďuje sa na predbežné 8. miesto.
11Posledným zástupcom Rakúska v druhom kole je Katharina Truppeová. V cieli jej jazda v druhom kole stačila na predbežné 12. miesto, takže si pohoršila.
12Sara Hectorová zo Švédska takmer chytila špicára v strede trate. Postupune náskok zlepšovala, ale v cieli sa zaraďuje na druhé miesto.
13Tessa Worleyová z Francúzska mala predpoklady na útok na predbežnú líderskú pozíciu! Tieto predpoklady sa aj naplnili a Liensbergeová je zosadená z prvého miesta, kde sa držala celkom dlho.
14Franziska Gritschová z Rakúska rozšírila početné zastúpenie tejto krajiny v druhom kole. Momentálne je na predbežnom 8. mieste.
15Po krátkej prestávke sa na trať dostala jej krajanka Lara Gutová-Behramiová, ktorá teda zahájila druhú polovicu štartovnej listiny v druhom kole. Napokon sa zaraďuje na predbežné 3. miesto.
16Prvým zástupcom Švajčiarska v druhom kole je Andrea Ellenbergerová. S druhým kolom môže byť zrejme spokojná, v cieli sa zaraďuje na predbežné druhé miesto.
17Lena Dürrová je jedinou zástupkyňou Nemecka v druhom kole. Úvod zvládla veľmi dobre, ale od stredu trate sa to len zhoršovalo a v cieli to stačí len na predbežné 8. miesto.
18O osemnáste miesto po prvom kole sa Buciková delila s Juliou Scheibovou z Rakúska. Mladá nádej rakúskeho zjazdového lyžovania sa v cieli zaraďuje na predbežné druhé miesto.
18Osemnáste miesto bolo po prvom kole delené. Z tejto dvojice sa na trať v druhom kole dostala ako prvá Ana Buciková zo Slovinska. V cieli ide na predbežné druhé miesto, to je pre špecialistku na slalom vynikajúci výsledok.
20Magdalena Fjällströmová zo Švédska uzatvorila prvú desiatku pretekárok v druhom kole. Druhé kolo zvládla celkom úspešne a zaraduje sa na predbežné 2. miesto.
21Alexandra Tilleyová je jediným zástupcom Veľkej Británie, ktorá bojuje o cenné body. V cieli sa zaraďuje na predbežné ôsme miesto.
22Nórska sa o spomínané miesto delila s talianskou reprezentantkou, ktorou je Luisa Matilde Maria Bertaniová. Tá sa v cieli zaraďuje na delené piate miesto.
22Mina Fürst Holtmannová štartovala v prvom kole so štartovným číslom 1, ale napokon skončila až na delenom 22. mieste! Preto sa pustila do tejto jazdy agresívnejšie, v cieli to stačilo na predbežné druhé miesto.
24Katharina Liensbergerová z Rakúska od úvodu zaútočila na predbežnú líderskú pozíciu. Všetky medzičase mala lepšie a v cieli má náskok 1.17! Rakúšanka ide teda na prvé miesto.
25Jedniným zástupcom USA v druhom kole je Nina O'Brienová. Od začiatku chytila ten správny rytmus, ale výraznejšia chyba v strede trate ju odsúva až na predbežné štvrté miesto.
26Laura Pirovanová z Talianska je pretekárka s druhým najvyšším číslom v druhom kole. Stredná časť druhého kola jej nevyšla, ale v závere to vylepšila a s náskokom 13 stotín ide na prvé miesto!
27Po Miradoliovej sa na trať dostala aj jej reprezentačná kolegyňa Clara Direzová. V cieli bola o 14 stotín lepšia a tak zosadila Huberovú z prvého miesta!
28Romane Miradoliová z Francúzska je špecialistkou na rýchlostné preteky. Aj ona sa do druhého kola dnešného obrovského slalomu prebojovala s vysokým štartovým číslom. Francúzska sa zaraďuje na predbežné druhé miesto, keď zaváhala v závere trate.
29Prvým zástupcom Nórska v druhom kole je Kristina Riisová-Johannessenová. Už aj ona má dnes odslúžené, Huberovú sa jej však prekonať nepodarilo.
30Katharina Huberová z Rakúska sa dostala v druhom kole na trať ako prvá. V prvom kole štartovala až so štartovným číslom 54 a tak si dnes určite pripíše nejaké body. V cieli je jej čas 57.98, čo je oproti prvému kolu zlepšenie.
Druhé kolo obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore sa práve začalo!
Na trati v Kranjskej Gore je už všetko pripravené na štart druhého kola obrovského slalomu žien. V druhom kole sa nám predstaví 30 najlepších pretekárok z prvého kola. Keďže sa Petra Vlhová stala víťazkou prvého kola, v tom druhom sa na trať dostane ako posledná.

Všetci teda držme našej reprezentantke palce, aby sa jej darilo aj v tomto druhom kole. Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania a slovenského športu! Dnes je na programe obrovský slalom žien v slovinskej Gore a o 10:00 sa uskotočnilo prvé kolo.

Jej víťazkou sa stala slovenská reprezentantka Petra Vlhová, keď dominovala s časom 57.56. Druhá Alice Robinsonová z Nového Zélandu na ňu stráca po prvom kole 0.24 stotín a tretia Meta Hrovatová zo Slovinska 0.77 stotín. Je to teda veľmi dobrá východísková pozícia do druhého kola. Všetci teda budeme veriť, že Peťa zvládne aj druhé kolo a dokáže tak triumfovať v dnešnom obrovskom slalome.
Konečné poradie prvého kola:

1. Petra Vlhová (SVK) 57.56
2. Alice Robinsonová (NZL) +0.24
3. Meta Hrovatová (SLO) +0.77
4. Wendy Holdenerová (SUI) +0.86
5. Marta Bassinová (ITA) +0.89
6. Federica Brignoneová (ITA) +0.94
7. Tina Robniková (SLO) +0.95
8. Michelle Gisinová (SUI) +0.96
9. Kristin Lysdahlová (NOR) +1.23
10. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1.29
11. Katharina Truppeová (AUT) +1.34
12. Sara Hectorová (SWE) +1.40
13. Tessa Worleyová (FRA) +1.48
14. Franziska Gritschová (AUT) +1.55
15. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1.56
16. Andrea Ellenbergerová (SUI) +1.58
17. Lena Dürrová (GER) +1.64
18. Julia Scheibová (AUT) +1.65
18. Ana Buciková (SLO) +1.65
20. Magdalena Fjällströmová (SWE) +1.87
21. Alexandra Tilleyová (GBR) +1.96
22. Luisa Matilde Maria Bertaniová (ITA) +2.01
22. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2.01
24. Katharina Liensbergerová (AUT) +2.02
25. Nina O'Brienová (USA) +2.13
26. Laura Pirovanová (ITA) +2.14
27. Clara Direzová (FRA) +2.16
28. Romane Miradoliová (FRA) +2.32
29. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2.43
30. Katharina Huberová (AUT) +2.54
Vítam všetkých priaznivcov zjazdového lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na druhé kolo obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore, ktorý má naplánovaný začiatok na 13:00.

Kalendár pretekov zjazdového lyžovania žien pokračuje ďalej. Minulý víkend sa v nemeckom stredisku uskotočnil zjazd a SuperG. Tento víked sa presunieme do Slovinska, konkrétne do Kranskej Gory, kde je na programe obrovský slalom a slalom. Samozrejme, obra preteky budú aj s účasťou slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej.

Našej úspešnej lyžiarke sa darilo aj minulý víkend. Rýchlostné disicplíny síce nie sú jej silnou stránkou, ale aj tak sa rozhodla zúčastniť už spomínaného zjazdu a SuperG. V prvom spomínanom preteku z toho bolo napokon ôsme miesto a v tom nedeľnajšom napokon Petra obsadila deviate miesto. Dala však jasne najavo, že čoskoro by aj v týchto disciplínach môže zabojovať aj o vyššie priečky.

Tento víkend sa v obrovskom slalome a slalome očakáva od našej reprezentantky útok na pódiové umiestnenia. Buďeme teda Petre držť palce, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Moderné, inovatívne a praktické štúdium práva? U nás sa to dá!
 2. Prečo je Nitra rajom študentov?
 3. Študuj matematiku, fyziku a informatiku v Prahe
 4. Fakulta posiela študentov do verejných inštitúcií a vzdeláva ich
 5. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
 6. Začať investovať v mobile môžete konečne aj na Slovensku
 7. Denník SME s odznakom Nie v našej krajine
 8. Nestarnú, ale dozrievajú
 9. Slovensko potrebuje dezinFicovať
 10. Objavte najkrajšie zastávky na ceste po temperamentnej Andalúzii
 1. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
 2. Postarajte sa o to, aby s vaším autom neodišiel nikto iný
 3. Jarné prázdniny za dverami: Ešte jedna lyžovačka, prosím
 4. SANAGRO: Vláda rozdelila dotácie neférovo
 5. A trend-setting water park
 6. Začať investovať v mobile môžete konečne aj na Slovensku
 7. Nestarnú, ale dozrievajú
 8. Denník SME s odznakom Nie v našej krajine
 9. Tipy na darček pre krstniatko
 10. Trnavská univerzita je kvalitou v popredí
 1. SME.sk môžete teraz čítať 30 dní úplne zadarmo 19 067
 2. Objavte najkrajšie zastávky na ceste po temperamentnej Andalúzii 12 207
 3. Strávte Veľkú noc inak. Cestujte za dobrodružstvom 7 586
 4. Slovensko potrebuje dezinFicovať 7 534
 5. Viete aké je študentské mesto na Slovensku? 4 983
 6. Ktorá farba je tá tvoja? 4 733
 7. Mexiko, Maldivy či Maurícius. Kam ísť za TOP exotikou v zime? 4 235
 8. Ako si prepojiť auto so smartfónom? 4 211
 9. Denník SME s odznakom Nie v našej krajine 4 173
 10. Kto bude ďalší? Hľadajte s nami Učiteľa Slovenska 4 172

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém:
Petra Vlhová, Alpské lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

Líder strany Za ľudí Andrej Kiska.
Dobré ráno

Dobré ráno: Opozícia by mohla poskladať vládu aj bez PS/Spolu

Liberáli a konzervatívci. Čo sa môže stať po voľbách.

Podcast Dobré Ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Kiska by mal povedať, že takto nie

Partnerom exprezidentova minulosť prekáža.

Zuzana Kepplová.

Nová Škoda Octavia je už v predaji. Koľko stojí?

Automat pre benzínovú verziu zatiaľ v ponuke nie je.

Škoda Octavia

Neprehliadnite tiež

Serie A je v karanténe. Messimu na príkaz zmerali teplotu

Neapol privíta v osemfinále Barcelonu.

Stanislav Lobotka (vpravo) ešte v drese Celta Vigo a Lionel Messi z FC Barcelona.
DESAŤ ROKOV OD VANCOUVRU

Nebojme sa snívať, povedal Šatan. A Slováci hrali tak, ako nikto nečakal

Slováci nikdy neboli tak blízko k medaile z olympiády.

Striedačka slovenského tímu a tréner Ján Filc.
DESAŤ ROKOV OD VANCOUVRU

Prial som Slovákom finále. Za to, ako ich poškodili, tvrdí Kanaďan

Kanadský reportér Denis Gibbons miluje európsky hokej.

Sklamaní slovenskí hokejisti sledujú fínsku radosť.
Zľava: Miloš Bubela z HC '05 iClinic Banská Bystrica a Judd Blackwater z HK Nitra.