Černák bol mimoriadne aktívny, jeden zápas odohrali pod holým nebom

Momentka zo zápasu Colorado - Los Angeles.
Momentka zo zápasu Colorado - Los Angeles. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. feb 2020 o 22:20

V akcii bolo viacero Slovákov.

NEW YORK. Do sobotňajších zápasov NHL zasiahli piati slovenskí hokejisti. Bodoval iba Richard Pánik, ale Washington prehral na ľade Arizony 1:3.

Slovenský útočník asistoval pri jedinom góle svojho tímu z hokejky Carla Hagelina, bola to Pánikova siedma asistencia a zároveň štrnásty bod v sezóne.

Montreal prehajdákal pohodlný náskok

Traja Slováci sa v sobotu tešili z víťazstiev. Dallas vyhral na ľade Montrealu 4:3 po predĺžení a v slovenskom súboji tak Andrej Sekera triumfoval nad Tomášom Tatarom.

A to Montreal viedol v 29. minúte už 3:0 a zdalo sa, že preruší sériu prehier. Lenže do konca druhej tretiny hostia znížili na 2:3 a v 50. minúte Blake Comeau vyrovnal.

V predĺžení rozhodol o triumfe Dallasu prebudený strelec Tyler Seguin. Po 17-zápasovej gólovej odmlke strelil tretí gól v druhom zápase, z toho boli dva víťazné.

Montreal prehral štvrtýkrát v sérii a v tabuľke Východnej konferencie mu chýba deväť bodov na druhú pozíciu s voľnou kartou do play off.

Na druhej strane Dallas uspel deviatykrát v sezóne v zápase, v ktorom po dvoch tretinách viedol jeho súper. A to je rekordné číslo v aktuálnom súťažnom ročníku.

Obranca Sekera vo víťaznom tíme odohral 16:25 minúty s bilanciou dve strely, jedna zablokovaná strela a jeden plusový bod. Na druhej strane Tatar počas vyše 14 a pol minúty na ľade trikrát vystrelil na bránku súpera a skončil s mínuskou.

Parádna akcia Marchanda

V súboji posledného tímu tabuľky Detroitu s lídrom NHL Bostonom sa tentoraz prekvapenie nekonalo. Pred šiestimi dňami Bruins prehrali na ľade Red Wings 1:3, ale v noci im odplatili prehru výsledkom 4:1.

Bruins vyhrali ôsmy z ostatných deviatich zápasov a ich kanonier David Pastrňák trafil po štyridsiaty druhý raz v sezóne. Jeho gólu na 4:1 predchádzala parádna akcia Brada Marchanda.

Ten dovŕšil päťdesiatku asistencií v tomto súťažnom ročníku.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 21:26 minúty s výkazom dve strely na bránku, dva bodyčeky, jedna zablokovaná strela a dva plusové body.

Černákov hlúpy trest

Suverénne najlepšiu formu v NHL majú hráči Tampy Bay. Lightning dovŕšili desiatku zápasov s víťazstvom na konci, keď zdolali Philadelphiu 5:3.

Brankár Andrej Vasilevskij vďaka 30 zákrokom bodoval v dvadsiatom prvom zápase za sebou, z nich bolo 19 víťazných.

Slovenský obranca v službách Tampy Bay Erik Černák odohral 20:10 minúty a pripísal si až sedem bodyčekov, najviac spomedzi všetkých hráčov.

Na jeho konto pribudli aj dve zablokované strely a tri plusové body ako aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie na konci druhej tretiny.

"Nechceme vidieť takéto hlúpe tresty, boli by sme radšej, keby bol Erik na ľade. Stojíme však jeden za druhým v šatni a tak to bude aj naďalej," vyhlásil kapitán Tampy Bay Steven Stamkos pre portál tampabay.com.

Erik Černák (81) oslavuje gól v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild. (Autor: Chris O'Meara TASR/AP)

Zápas pod holým nebom

Colorado prehralo s Los Angeles Kings 1:3, hralo sa pod holým nebom na Falcon Stadium v Colorado Springs pred návštevou 43 574 divákov.

O triumf Kings sa zaslúžil hetrikom útočník Tyler Toffoli a stal sa prvým hráčom v histórii, ktorý v zápase pod holým nebom strelil tri góly.

Dva z troch zásahov strelil v poslednej minúte duelu. V čase 59:05 dostal svoj tím do vedenia 2:1 a víťazstvo poistil gólom do prázdnej bránky päť sekúnd pred koncom. Bol to jubilejný 30. zápas pod holým nebom.

Colorado okrem prehry mrzí aj zranenie Philippa Grubauera, ktorý v tretej tretine prenechal miesto Pavlovi Francouzovi.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Boston - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 29. McAvoy, 30. Bergeron (Marchand), 33. Coyle (McAvoy, Heinen), 54. Pastrňák (Marchand) – 4. Helm

Boston: Rask (Halák) - Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Lauzon - Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Kuhlman - Bjork, Coyle, Heinen - Nordström, Kuraly, Wagner

Detroit: J. Bernier (Howard) – Hronek, Green, Nemeth, G. Lindström, Daley, Biega - Helm, D. Larkin, Mantha – Bertuzzi, Athanasiou, Glendening – Fabbri, Nielsen, Filppula – Perlini, Ehn, Erne

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:26 minúty, pripísal si dva plusové body, prezentoval sa tiež dvomi strelami na bránku, dvomi bodyčekmi a jednou zablokovanou strelou/

St. Louis - Nashville 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Góly a asistencie: 25. Sanford (Blais, Thomas), 27. Schwartz (B. Schenn, Perron), 31. Kyrou (Bozak) – 7. Arvidsson (Mikael Granlund), 13. Duchene (F. Forsberg, Turris), 25. Turris (Johansen), 44. Mikael Granlund (Josi, Turris)

St. Louis: Allen (Binnington) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Faulk, Bortuzzo, Dunn – Steen, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Blais – Kyrou, Barbašev, MacEachern

Nashville: Saros (Rinne) – Fabbro, Josi, Ekholm, Tinordi, Y. Weber, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Mikael Granlund – Turris, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok

Florida - Edmonton 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly a asistencie: 49. Huberdeau (Ekblad, Barkov) – 16. A. Larsson (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 41. Draisaitl (Yamamoto, Nugent-Hopkins), 59. Nurse, 60. Yamamoto (Draisaitl)

Florida: Montembeault (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Strälman, Stillman, Brown, Yandle – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Connolly, Trocheck, Hoffman – Sceviour, Toninato, Vatrano – Pysyk, Acciari, Matheson

Edmonton: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom, Bear, Nurse, Benning, Jones - Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – Chiasson, Haas, Gagner – Khaira, Sheahan, J. Archibald – P. Russell, Cave, Benson

Tampa Bay - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly a asistencie: 4. Killorn (Shattenkirk, Sergačov), 15. Paquette (T. Johnson, Maroon), 23. Verhaeghe (Hedman, Gourde), 53. B. Point (Stamkos, Kučerov), 60. Kučerov (Stamkos) – 29. Provorov (Giroux, Couturier), 56. J. van Riemsdyk (Niskanen, Sanheim), 57. Giroux (Provorov, Konecny)

Tampa Bay: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Sergačov, Shattenkirk, Coburn, L. Schenn – Stamkos, B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, Killorn – Paquette, T. Johnson, Maroon – Verhaeghe, Stephens, Gourde

Philadelphia: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun - Giroux , Couturier, Voráček – Farabee, K. Hayes (A), Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Pitlick – M. Raffl, Bunnaman, Aube-Kubel

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:10 minúty, pripísal si tri plusové body, dostal jeden 10-minútový trest za nešportové správanie, prezentoval sa tiež siedmimi bodyčekmi a dvoma zablokovanými strelami/

Minnesota - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 44. Gambrell (Burns, Suomela), 60. M. Karlsson (Goodrow, Vlasic)

Minnesota: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Pateryn – Parise, E. Staal, Fiala – Galchenyuk, Kunin, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Donato, M. Koivu, Hartman

San Jose: M. Jones (Dell) – Vlasic, Heed, Dillon, Burns, R. Šimek, Ferraro – Gambrell, Goodrow, Marleau – Labanc, J. Thornton, Meier – Noesen, Kellman, M. Karlsson – Suomela, True, Sörensen

Montreal - Dallas 3:4 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 2. Armia (Domi, Lehkonen), 24. Weal (Suzuki, Chiarot), 27. Cousins (Mete) – 30. Janmark (Pavelski), 36. Seguin (J. Klingberg, Pavelski), 50. Comeau (Cogliano), 63. Seguin (J. Klingberg)

Montreal: Price (Ch. Lindgren) – Kulak, Petry, Chiarot, Mete, Scandella, Ouellet – Tatar, Danault, Gallagher – Kovaľčuk, Suzuki, Armia – Cousins, Domi, Weise – Lehkonen, Weal, Evans

Dallas: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Johns, Oleksiak, Sekera – Hintz, Seguin, Perry – Ja. Benn, Dickinson, Gurianov – Cogliano, Faksa, Comeau – Janmark, Pavelski, Robertson.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:32 minúty, pripísal si jeden mínusový bod a trikrát vystrelil na bránku súpera/

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:25 minúty, pripísal si jeden plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku a zablokoval jeden pokus súpera/

Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly a asistencie: 37. Co. Brown (Namestnikov, Tierney), 50. Goloubef (Chabot, B. Tkachuk) – 5. Matthews (Hyman, Dermott), 22. Muzzin (Kerfoot, Liljegren), 32. W. Nylander (Tavares), 59. Marner (Matthews)

Ottawa: M. Högberg (32. C. Anderson) – Chabot, Hainsey, N. Zajcev, Reilly, DeMelo, Goloubef – Duclair, Anisimov, N. Paul – Co. Brown, Pageau, B. Tkachuk - Batherson, Tierney, Namestnikov – Sabourin, White, Ennis

Toronto: J. Campbell (Andersen) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin- Marner, Matthews, Hyman – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – Kapanen, Spezza, Engvall – Timashov, F. Gauthier, Clifford

Colorado - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 40. Girard (Rantanen) – 15. Toffoli (Iafallo, J. Ryan), 60. Toffoli (Kopitar), 60. Toffoli (Kopitar, Iafallo)

Colorado: Grubauer (43. Francouz) – Graves, Makar, E. Johnson, Girard, Cole, Zadorov - Rantanen, MacKinnon, Burakovsky – Donskoi, Compher, Landeskog – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Kameněv, Jost, Nieto

Los Angeles: Quick (Petersen) – Doughty (A), Martinez, Walker, J. Ryan, Roy, MacDermid - Toffoli, Kopitar, Iafallo – Frk, J. Carter, A. Kempe – D. Brown, Lizotte, Moore – Lewis, Amadio, Wagner

Arizona - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 28. Dvorak (Garland, Goligoski), 46. Kessel (Chychrun, Keller), 60. Crouse (Stepan, Chychrun) – 38. Hagelin (Boyd, Pánik)

Arizona: Raanta (Hill) – Hjalmarsson, Ekman-Larsson, Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Keller, Schmaltz, Kessel – Hinostroza, Stepan, Crouse – Fischer, Söderberg, Richardson

Washington: Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:28 minúty, pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod, prezentoval sa tiež jednou strelou na bránku/

Calgary - Chicago 4:8 (2:2, 1:4, 1:2)

Góly a asistencie: 3. S. Bennett (Dubé, Lucic), 13. S. Bennett (Dubé, Kylington), 31. E. Lindholm (J. Gaudreau, Kylington), 55. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk) – 1. J. Toews (D. Kubalík, Koekkoek), 10. D. Kubalík (J. Toews, P. Kane), 25. Saad (P. Kane, E. Gustafsson), 26. A. Nylander, 38. DeBrincat (D. Strome, Dach), 39. A. Nylander (Highmore), 57. P. Kane (J. Toews), 59. Dach (Caggiula, C. Murphy)

Calgary: Rittich (26. Talbot) – Hanifin, R. Andersson, Brodie, Mi. Stone, Kylington, Davidson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk – Lucic, S. Bennett, Dubé – Rinaldo, Jankowski, Rieder

Chicago: Lehner (Crawford) – Keith, E. Gustafsson, Boqvist, C. Murphy, Koekkoek, Määttä – D. Kubalík, J. Toews, Caggiula – Saad, Carpenter, P. Kane – DeBrincat, Dach, D. Strome – Highmore, Kämpf, A. Nylander

Las Vegas - NY Islanders 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 40. R. Smith (Marchessault, Schmidt)

Las Vegas: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Holden, Theodore, Merrill, Whitecloud – Marchessault, Stastny, R. Smith – Pacioretty, W. Karlsson, Mark Stone – Stephenson, Eakin, Glass – W. Carrier, Nosek, Reaves

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – D. Toews, Pulock, Leddy, Boychuk, Dobson, Mayfield – Lee, Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Johnston, Brassard, Dal Colle – M. Martin, Komarov, Kühnhackl

Domov»Hokej»NHL»Černák bol mimoriadne aktívny, jeden zápas odohrali pod holým nebom