SME
Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore a v hodnotení disciplíny predstihla Shiffrinovú

Švédka pred cieľom spadla.

Zľava Wendy Holdenerová, Petra Vlhová a Katharina Truppeová.Zľava Wendy Holdenerová, Petra Vlhová a Katharina Truppeová. (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020 - Kranjska Gora, Slovinsko

Slalom žien - konečné poradie:

1.Petra VlhováSlovensko1:47,56 min
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 0,24 s
3.Katharina TruppeováRakúsko+ 0,89 s
4.Nina Haver-LösethováNórsko+ 0,99 s
5.Katharina LiensbergerováRakúsko+ 1,34 s
6.Chiara MairováRakúsko+ 1,90 s
Článok pokračuje pod video reklamou

KRANJSKA GORA. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová dovŕšila víťazný hetrik v slalome v novom kalendárnom roku. Po triumfoch v Záhrebe a Flachau sa tešila aj v nedeľu v Kranjskej Gore.

Na najvyšší stupeň v pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa postavila po štrnásty raz v kariére.

K triumfu jej pomohlo aj šťastie

Aktuálny triumf Petry Vlhovej bol aj dielom šťastia. Dlho to vyzeralo na prvé víťazstvo v kariére v podaní úradujúcej vicemajsterky sveta Švédky Anny Swenn-Larssonovej.

Severanka vyhrala prvé kolo a v druhej jazde dokonca zvýšila svoj náskok pred slovenskou favoritkou na 1,17 sekundy.

Lenže niekoľko bránok pred cieľom sa dostala do záklonu a spadla. Je treba dodať, že Vlhová na ňu predtým vytvorila potrebný tlak najrýchlejšou jazdou druhého kola.

"Mala som veľké šťastie, lebo Anna bola veľmi rýchla. Nakoniec urobila chybu a všetko sa zmenilo. Som rada, že som v sebe našla silu zlepšiť sa v druhom kole, lebo to prvé bolo v mojom podaní zlé," uviedla Vlhová v televíznom rozhovore.

Vlhová je líderkou disciplíny

Vlhová zvíťazila s náskokom 24 stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a 89 stotín pred Rakúšankou Katharinou Truppeovou.

Súvisiaci článok Vlhovej brat: Ľudia si myslia, že vidlami prehadzujeme milióny Čítajte 

Bonusom k nedeľňajšiemu víťazstvu je aj posun na líderskú pozíciu v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári.

Slovenka sa dostala o 20 bodov pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá po smrti otca vynechala súťažný víkend v Slovinsku.

Ten sa konal v rámci 56. ročníka podujatia Zlatá líška, ktoré ôsmykrát v histórii presunuli z Mariboru do Kranjskej Gory.

"Mrzí ma, čo sa stalo Anne, lebo víťazstvo si dnes zaslúžila ona. Je to však šport a treba zostať koncentrovaný až do konca. Som v hre o slalomový glóbus a to je dobré pred záverom sezóny," dodala Vlhová neskôr pre RTVS.

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Celkové priebežné poradie (po 26 zo 40 pretekov):

1.Mikaela ShiffrinováUSA1225 b
2.Federica BrignoneováTaliansko1112 b
3.Petra VlhováSlovensko1071 b
4.Marta BassinováTaliansko711 b
5.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko703 b

Priebežné poradie v hodnotení slalomu (po 6 z 9):

1.Petra VlhováSlovensko460 b
2.Mikaela ShiffrinováUSA440 b
3.Katharina LiensbergerováRakúsko276 b
4.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko260 b
5.Anna Swenn-LarssonováŠvédsko235 b

Online prenos: Slalom žien - 2. kolo - Kranjska Gora (lyžovanie, Petra Vlhová, SP v alpskom lyžovaní 2019/2020, NAŽIVO, LIVE, dnes, nedeľa)

Zjazdové lyžovanie

16. February 2020 o 13:45
SP - slalom žien, 2. kolo, Kranjska Gora
Prenos
Konečné poradie:

1. Petra Vlhová (SVK) 1:47.56
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0.24
3. Katharina Truppeová (AUT) +0.89
4. Nina Haver-Løsethová (NOR) +0.99
5. Katharina Liensbergerová (AUT) +1.34
6. Chiara Mairová (AUT) +1.90
7. Emelie Wikströmová (SWE) +2.32
8. Kristin Lysdahlová (NOR) +2.43
9. Michelle Gisinová (SUI) +2.49
10. Magdalena Fjällströmová (SWE) +2.59
11. Meta Hrovatová (SLO) +2.67
12. Marta Rossettiová (ITA) +2.69
13. Irene Curtoniová (ITA) +2.83
14. Erin Mielzynská (CAN) +2.99
15. Elena Stoffelová (SUI) +3.08
16. Katharina Huberová (AUT) +3.11
17. Roni Remmeová (CAN) +3.12
18. Martina Peterliniová (ITA) +3.15
19. Ali Nullmeyerová (CAN) +3.18
20. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3.34
21. Ana Buciková (SLO) +3.54
22. Kaja Norbyeová (NOR) +3.55
23. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +3.76
24. Christina Ackermannová (GER) +3.98
25. Asa Andová (JPN) +4.05
26. Michaela Dygruberová (AUT) +4.91
DNF Federica Brignoneová (ITA)
DNF Marina Wallnerová (GER)
DNF Lena Dürrová (GER)
DNF Anna Swenn-Larssonová (SWE)
Napriek tomu má však v konečnom účtovaní Vlhová veľkú radosť, keďže po nie úplne ideálne odjazdenom 1. kole sa jej v tom druhom podarilo predviesť fantastickú jazdu. Poďakovala sa aj slovenským fanúšikom, ktorí za ňou merali cestu až do Slovinska. My je takisto srdečne gratulujeme. Vďaka dnešnému víťazstvu sa Petra Vlhová dokonca dostáva v hodnotení slalomu o 20 bodov priebežne na 1. miesto aj pred Mikaelu Shiffrinovú, ktorá dnes neštartovala.
Veľmi zaujímavé preteky sú tak na konci a z prvého miesta sa opäť môže radovať Petra Vlhová. Po vypadnutí Anny Swenn-Larsonovej to však nebola typická radosť, aj na tvári Slovenky bolo zreteľné, že to Švédke nepriala.
Na prvom mieste v dnešnom slalome sa tak umiestňuje naša Petra Vlhová!
1Neuveriteľné! Anna Swenn-Larssonová pár bránok pred koncom vypadáva a 2. kolo nedokončuje! Obrovská smola pre švédsku reprezentantku, ktorej to určite neprajeme. Dovtedy išla fantastickú jazdu.
1Následne zrýchlila a má už náskok 1.17!
1Švédka má obrovský náskok 92 stotín, no stratila hneď 11 stotín.
1Na štarte už je Anna Swenn-Larssonová, na ktorej jazdu netrpezlivo čakáme.
2Najrýchlejšou Nórkou po 1. kole bola Nina Haver-Løsethová, ktorá má na štarte náskok 42 stotín pred Vlhovou. Začala výborne, no následne dosť času stratila a na 3. medzičase už strácala. Potom sa dokonca dopustila veľkej chyby a so stratou 99 stotín je až štvrtá. Petra je najhoršie druhá!
3Wendy Holdenerová svoj náskok na prvom medzičase zvýšila o 9 stotín, no hneď ich aj stratila. Následne sa dopustila viacerých chvíľ a dostala sa do červených čísel. Cieľ preťala napokon so stratou 24 stotín a Petra Vlhová má pódium!
4Suverénne prvé miesto a najlepší čas 2. kola. S náskokom 89 stotín je Petra priebežne prvá. Výborná agresívna jazda bez výraznejšej chyby!
4Následne zrýchlila a má náskok 47 a 65 stotín!
4Vlhová začala agresívne, náskok zostáva 19 stotín.
Na štarte už je Petra Vlhová!
5Katharina Truppeová začala agresívne a zvýšila náskok a je z toho prvé miesto s náskokom 45 stotín.
Pred nami je najlepšia päťka!
6Emelie Wikströmová bola po 1. kole druhou najlepšou Švédkou. Na Liensbergerovú však v polovici kopca začala strácať a manko sa zväčšovalo. Je z toho nakoniec až tretie miesto s mankom takmer 1 sekunda.
7Druhá Rakúšanka je Katharina Liensbergerová s veľkým náskokom v úvode – 44 stotín. Vrchnú časť však nezašla ideálne a veľkú časť náskoku stratila. Potom však dokázala pridať a o 56 stotín poráža Mairovú!
8Nasledujú 2 Rakúšanky, prvou je Chiara Mairová. Na štarte mala náskok 14 stotín, ten navýšila na 26 stotín a následne na takmer pol sekundy. Následne však trochu poľavila, no zase aj pridala a s náskokom 53 stotín sa dostáva na 1. miesto!
9Vo svojom 50. štarte v SP Nórka Kristin Lysdahlová začala agresívne a hlavne pred tretím medzičasom výrazne zrýchlila. Náskok však takmer na konci stratila, ale napokon to zvládla o 6 stotín a je na 1. mieste.
10Druhá domáca pretekárka Meta Hrovatová dokázala na začiatku pekne zrýchliť a vybudovať náskok 17 stotín, ktorý približne udržala aj naďalej, no v závere náskok stratila a prišla so stratou 18 stotín. Na treťom mieste strieda Rossettiovú.
11.Michelle Gisinová mala náskok 19 stotín, stratila najprv 7 stotín, následne sa dostala do červených čísel, ale dokázala ešte zrýchliť a o 10 stotín poráža Fjällströmovú.
12.Špicár ukončil jazdu Nemky Lena Dürrovej.
13Na delenom 13. mieste bola s Huberovou Magdalena Fjällströmová, ktorá si dokázala udržať náskok a strieda na čele Rossettiovú s náskokom 10 stotín.
13.Katharina Huberová išla agresívne, ale na konci spomalila a došla v strate 42 stotín.
15Talianka Irena Curtoniová prišla priebežne na 2. mieste so stratou 14 stotín
Priebežné poradie:
1. Marta Rossetiová 1:50.25
2. Erin Mielzynská + 0.30
3. Elena Stoffelová + 0.39
16Martina Peterliniová spravila v druhej polovici trate chybu a aj tá ju stála lepšie umiestnenie, do cieľa došla so stratou 47 stotín.
17Ali Nullmeyerová mala náskok 32 stotín na štarte, niečo z neho stratila, ale stále zostala v zelených číslach. Na treťom medzičase však už spomalila a a do cieľa došla až na 7. mieste.
18Elena Stoffelová je ďalšou pretekárkou, ktorá stratila celý náskok už na prvom medzičase. Zvyšok prešla pomerne konštantne, ale záver zase spomalila a zatiaľ je to pre ňu 6. miesto.
19Domáca pretekárka Ana Buciková po prvý medzičas stratila 27 stotín a jej strata sa zväčšovala aj naďalej. Nie je to dobrá jazda v jej podaní a končí ju so stratou 0.85 s.
20Dalšia Kanaďanka Erin Mielzynská rýchlo prišla o svoj náskok a Rossetiovú neprekonáva ani ona, zaostala za ňou o 30 stotín.
21Roni Remmeová postupne strácala svoj náskok, na treťom medzičase jej svietila nula, ale v cieli sú to červené číšla a strata 43 stotín sekundy.
22Marta Rossettiová dosiahla nový najlepší čas druhého kola a dostáva sa priebežne na 1. miesto. Nemala žiadne veľké zaváhanie, čo sa odzrkadlilo.
23Mina Fürst Holtmannová nenapodobnila predchádzajúcu pretekárku a do cieľa prišla s najlepším sumárnym časom.
24Druhá Nórka na trati Thea Louise Stjernesundová útočila na prvú pozíciu svojej krajanky, v úvode mala dobrý náskok, ten však nedokázala udržať a v spodnej časti náskok stratila.
25Na trati je už Federica Brignoneová, ktorá súperí s Vlhovou o postavenie vo svetovom rebríčku, ale dnešné preteky nedokončila, keďže dostala špicára.
26Nemka Christina Ackermannová mala na štarte náskok 11 stotín, ten si udržala a postupne o pár stotín stále navyšovala, ale druhú časť trate neprešla dostatočne rýchlo. Priebežne je druhá so stratou 0.54.
27Marina Wallnerová je prvá pretekárka, ktorá 2. kolo dnes nedokončí. Dostala sa do záklonu a následne sa už nezmestila do ďalšej bránky.
28Asa Andová hneď na prvom medzičase strácala už 36 stotín, nevyhla sa chybám, ale do cieľa prišla ako druhá, keďže má stratu 55 stotín.
29Druhá odštartovala Kaja Norbyeová, ktorá bola od začiatku v zelených číslach a postupne výrazne zvyšovala náskok a v cieli napokon bola rýchlejšia o 1.22 s.
30Michaela Dygruberová už odštartovala, Rakúšanka sa na trati však nevyhla chybám a v cieli zatiaľ stanovila čas 1:52.47.
V Slovinsku je už všetko pripravené a o chvíľu sa na trať dostane prvá pretekárka Michaela Dygruberová z Rakúska.
Petra Vlhová sama po 1. kole slalomu bola k svojmu výkonu kritická, no v 2. kole sa pokúsi spraviť všetko, čo bude v jej silách, aby dosiahla čo najlepšie umiestnenie a dostala sa minimálne na pódium. Držme našej reprezentantke palce, aby sa jej podarilo predviesť výborný výkon!
Prajem vám príjemný zážitok.
Poradie prvých 30 pretekárok po 1. kole vyzerá nasledovne:

1. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 53.89
2. Nina Haver-Løsethová (NOR) +0.50
3. Wendy Holdenerová (SUI) +0.61
4. Petra Vlhová (SVK) +0.91
5. Katharina Truppeová (AUT) +1.11
6. Emelie Wikströmová (SWE) +1.20
7. Katharina Liensbergerová (AUT) +1.46
8. Chiara Mairová (AUT) +1.90
9. Kristin Lysdahlová (NOR) +2.04
10. Meta Hrovatová (SLO) +2.09
11. Michelle Gisinová (SUI) +2.11
12. Lena Dürrová (GER) +2.13
13. Magdalena Fjällströmová (SWE) +2.30
13. Katharina Huberová (AUT) +2.30
15. Irena Curtoniová (ITA) +2.42
16. Martina Peterliniová (ITA) +2.76
16. Ali Nullmeyerová (CAN) +2.76
18. Elena Stoffelová (SUI) +2.78
19. Ana Buciková (SLO) +2.83
20. Erin Mielzynská (CAN) +2.85
21. Roni Remmeová (CAN) +2.93
22. Marta Rossettiová (ITA) +3.08
23. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3.19
24. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +3.29
25. Federica Brignoneová (ITA) +3.35
26. Christina Ackermannová (GER) +3.44
27. Marina Wallnerová (GER) +3.46
28. Asa Andová (JPN) +3.50
29. Kaja Norbyeová (NOR) +3.55
30. Michaela Dygruberová (AUT)+3.69
Do druhého kola postupuje 30 najlepších pretekárok z 1. kola. Ako sme si už zvykli, nechýba medzi nimi ani naša reprezentantka Petra Vlhová. Tej však prvé kolo nevyšlo podľa predstáv a v konečnom účtovaní obsadila štvrtú pozíciu so stratou 91 stotín sekundy na prvé miesto. Naopak, výbornú jazdu predviedla Anna Swenn-Larssonová zo Švédska, ktorá sa s časom 53.89 s usídlila na 1. mieste, pričom má náskok pol sekundy pred druhou Ninou Haver-Løsethovou. Čo sa týka českých pretekárok, ani Martina Dubovská ani Elese Sommerová sa nedostali do prvej tridsiatky a tak ich v 2. kole neuvidíme.
Príjemný dobrý deň všetkým fanúšikom alpského lyžovania. Na programe je druhé kolo ženského slalomu v slovinskom stredisku Kranjska Gora, ktoré má naplánovaný štart o 13:45.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:45.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pľúcne ventilátory zo stieračov na nový Leon. Skvelý nápad SEAT!
 2. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?
 3. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy
 4. Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace
 5. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho
 6. Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom
 7. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší?
 8. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami
 9. Bude dobre!
 10. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok
 1. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
 2. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?
 3. Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace
 4. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho
 5. Pľúcne ventilátory zo stieračov na nový Leon. Skvelý nápad SEAT!
 6. Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom
 7. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší?
 8. Daj ľuďom voľnú ruku a prinesie to želané ovocie
 9. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy
 10. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami
 1. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy 40 259
 2. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší? 21 979
 3. Zarábať na poklese trhov nie je zložité. Čo treba robiť? 18 060
 4. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok 17 069
 5. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami 14 728
 6. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná? 11 105
 7. Pivný duel: Aké pivo pijú muži a aké viac chutí ženám? 10 843
 8. Madeira je rajom pre milovníkov prírody 10 425
 9. Aké novinky pripravili kúpeľné domy na Slovensku? 9 820
 10. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho 9 763

Téma: Online prenosy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém:
Petra Vlhová, Alpské lyžovanie, Mikaela Shiffrinová

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Následky psychopatov zostanú aj po pandémii (píše Michal Havran)

Budú chcieť zneužiť vírus, aby nám vzali slobodu.

Fotka, ktorou sa pochválil hovorca brazílskeho prezidenta (celkom vpravo, vedľa Donalda Trumpa), ktorý nakazil svojho prezidenta Bolsonara.

Sú rúška zbytočné? Názor už menia aj Nemci a Američania

V krajinách, kde nosia rúška, je boj proti koronavírusu úspešnejší.

Ľudia s ochrannými rúškami v Bratislave 20. 3. 2020.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Akt koaličnej lojality

Hromadný podpis koaličnej zmluvy je lepší ako vypnutie krajiny.

Peter Schutz
SME v divadle

Poďte so SME do divadla: Nevina

SND pripravilo program, ktorý môžete pozerať z domu.