Líder prehral v derby, jeho zaváhanie využil Slovan. Uspeli aj Košice

Momentka zo zápasu Nitra - Košice.
Momentka zo zápasu Nitra - Košice. (Autor: SITA)
Sportnet|18. feb 2020 o 21:11

Prekvapenie sa zrodilo v Zámkoch.

BRATISLAVA. Utorkové 51. kolo Tipsport ligy prinieslo zaváhanie lídra a víťazstvá jeho najbližších prenasledovateľov.

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v pohronskom derby na ľade susedného Zvolena tesne 4:5, hoci viedli 2:0. Zvolenčania sa v tabuľke posunuli na štvrtú pozíciu.

Už len o dva body zaostáva za Banskou Bystricou bratislavský Slovan, ktorý splnil úlohu favorita v Trenčíne (5:2). Nezaváhali ani Košice, ktoré zvíťazili v Nitre (3:1).

Hokejová Tipsport liga: HK Nitra - HC Košice: fotogaléria

18.2.2020

Prekvapenie sa zrodilo v Nových Zámkoch, kde domáci pokorili Popradčanov vďaka zásahu Petra Obdržálka 3:2 po samostatných nájazdoch a uťali ich trojzápasovú víťaznú šnúru.

Hokejisti Michaloviec dosiahli druhé víťazstvo za sebou, keď si poradili s posledným tímom tabuľky MHk 32 Liptovský Mikuláš na jeho klzisku 4:1 a posunuli sa na siedmu priečku tabuľky.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo ani v Miškovci, kde Detva neudržala vedenie 3:2 a napokon podľahla 3:4 po predĺžení.

Tipsport liga - základná časť:

Liptovský Mikuláš - Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Tamáši (Mezovský, Ru. Huna) - 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobjev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák)

Rozhodovali: Goga, Kókai (Maď.) - Rojík, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1132 divákov

Liptovský Mikuláš: Kapičák - Mezovský, Droppa, Božoň, Roman, Uhrík, Smutný - Michalík, Tamáši, Ru. Huna - Oško, Piatka, Vybiral - Haluška, Lištiak, Nechaj - Nespala

Michalovce: Surák - Mesikämmen, Pukka, Ťavoda, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucia - Spilár, Lalancette, Phillips - Mašlonka, Galamboš, Giľák - Török, Linet, Safaralejev - Hvila, Farkaš, Chalupa

Miškovec - Detva 4:3 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 9. Valchař (Beauviller, Szirányi), 44. Ross (Beach, Rodman), 57. Galanisz (Rodman, D. Kiss), 65. Vas (Valchař, Galanisz) - 27. Podešva (Ščurko, Golian), 35. Ščurko (Podešva, Král), 53. Mons (Gachulinec)

Rozhodovali: Kalina, Korba - Beniač, Smrek, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1015 divákov

Miškovec: Adorján - Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Wehrs, Szirányi - Valchař, Vas, Beauviller - P. Kiss, Galanisz, Rodman - Beach, Harrison, Ritó - Páterka, Farkas, Láda

Detva: Zalivin - Andersons, Gachulinec, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - Surový, Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ščurko - Čacho, Klíma, Mons - Ľupták, V. Fekiač, Čenka

Zvolen - Banská Bystrica 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Góly: 16. Kelemen (McPherson, B. Mráz), 20. Žilka (McPherson, Trotter), 27. Thompson (Corrin, Trotter), 28. Thompson (McPherson, Trotter), 50. McPherson (M. Halama, Švarný) - 5. Šoltés (Ďatelinka), 12. Lamper (Bartánus, Bubela), 45. Hickmott (Hohmann, Southorn), 59. Šoltés (Bubela)

Rozhodovali: D. Konc st., Tvrdoň - Kacej, Synek, vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše: S. Petráš, Parks 10 minút za nešportové správanie sa - J. Brejčák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, 4011 divákov

Zvolen: R. Petrík - Stephenson, Betker, Corrin, S. Tomko, Petran, Švarný, Kurali - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Tibenský, S. Petráš, Marcinek - Žilka, McPherson, Zuzin - Parks, M. Halama, Trotter

Banská Bystrica: Beskorowany - V. Mihálik, Southorn, Ďatelinka, Cardwell, J. Brejčák, Nemčík, Owens - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Lamper, Bubela, Šoltés - Bartánus, Mlynarovič, Kriška - Fafrák, Gabor, Hričina

Hlasy po stretnutí:

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Videli sme výborný zápas, pričinili sa oň oba tímy. Hralo sa fyzicky, napádalo sa, my sme si chceli vytvoriť tlak hneď od začiatku, čo sa aj splnilo, len sme inkasovali dva góly z protiútokov, to nás pribrzdilo. Veľmi dôležité bolo, že sme vyrovnali ešte dokonca prvej tretiny. Vedeli sme, že súper dokáže byť nedisciplinovaný, preto sme hlavne my chceli byť disciplinovaní.

Hlavne po zákrokoch na nás rozumní a tým sme dostali aj presilovky. Išli nám dobre, dali sme v nich štyri góly a to rozhodlo. Dostali sme síce dva v oslabení, takže tiež si musíme dať na fauly pozor. Zvládli sme však výborne tento zápas pred výbornou kulisou a chlapcov chcem pochváliť aj za bojovnosť, ktorú predviedli."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Vedeli sme, že Zvolen začne naplno a bude sa snažiť držať puk. Po našom druhom góle to bolo dobré, ale druhý vyrovnávajúci zásah súpera bol frustrujúci, pretože dal momentum na zvolenskú stranu. My sme dostali ľahký gól na 2:2.

V druhej tretine sme sa snažili kontrolovať emócie, ale Brejčák fauloval a dostali sme počas jeho päťminútového trestu dva góly. Myslím si, že ten kontroverzný gól na 4:2 nemal platiť. Piaty gól v presilovke Zvolena tiež nebol podľa mňa regulárny, predtým tam bol faul. Väčšinu zápasu som bol s výkonom mojich hráčov spokojný, ale niektoré vylúčenia boli kontroverzné. Musím však pochváliť aj brankára Zvolena."

Trenčín - Slovan Bratislava 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 11. Sládok (Mikyska), 30. Hecl (Sádecký, Stacha) - 12. Urbánek (Kytnár), 21. Basaraba (St. Pierre, Bondra), 26. Viedenský (Kytnár), 49. Kytnár, 60. Viedenský

Rozhodovali: Stano, V. Snášel ml. - Stanzel, Gegáň, vylúčení: 3:8, presilovky a oslabenia: 0:1, 5130 divákov

Trenčín: Tomek - McCormack, Brodeur, Štach, Kajínek, Bokroš, Sládok, Stacha - Alderson, Mikyska, Špirko - Sádecký, Paukovček, Hecl - Hlinka, Švec, Valach - Blaško, Ferényi, Rajnoha - Ďurina

Slovan: Habal - Bačík, Sersen, Štajnoch, Demo, Šedivý, Kučný - Pance, Zigo, Abdul - Basaraba, St.Pierre, Bondra - Žitný, Kytnár, Viedenský - Petráš, Urbánek, M. Sloboda

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Zápas sa hral pred výbornou kulisou. Po tejto prehre som hrdý na chalanov za to, čo predviedli. Defenzívne silný Slovan hral veľmi dobre vo vlastnom pásme. Hráči súpera dobre blokovali strely a priestor. Z môjho pohľadu bola druhá a tretia tretina o efektivite."

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Videli sme bojovné stretnutie, na ktorom bolo vidieť, že sa približuje play off. Z našej strany bolo dôležité, že sme rýchlo reagovali na inkasovaný gól a neskôr sme otočili. V druhej tretine bola šťastena na naše strane a strelili sme dva góly. V poslednej tretine sme trpezlivou hrou dokázali udržať výsledok. Mužstvo plnilo pokyny a výborný výkon pridal brankár Habal."

Nové Zámky - Poprad 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Jurík (Pavúk), 28. Obdržálek (Magovac), rozh. nájazd Obdržálek - 11. Dzivjak (Králik), 22. Mercier (Zagrapan)

Rozhodovali: Baluška, Rencz - Vyšný, Soltész, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1087 divákov

Nové Zámky: Nechvátal - Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain, Mikuš - Števuliak, Bajtek, Andrisík - Obdržálek, Fábry, Jurík - Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Poprad: Vošvrda - Chovan, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Paločko, Brejčák, Česánek, Semaňák - Mercier, Zagrapan, P. Svitana - Ri. Huna, Ró. Huna, Matúš Paločko - Kundrík, Bjalončík, Matej Paločko - Králik, R. Svitana, Dzivjak

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Začali sme celkom dobre, dobre sme korčuľovali, potom sme spravili chybu v obrannom pásme a súper dal gól. Potom sme hneď dostali ďalší gól v oslabení. Našťastie sme v druhej tretine dali ešte dva góly. Prvý po strele od mantinelu - tečovaný. Pri druhom Magovac dobre vyviezol puk, dal to pred bránu a dali sme gól.

V tretej tretine bolo pre nás dôležité, že sme ubránili oslabenia. V predĺžení mali obe mužstvá dostatok šancí, ustáli sme to. V nájazdoch vlastne rozhodol jediný gól. Veľmi dobre nám zachytal Paťo Nechvátal, podržal nás. Určite mal podľa mňa dnes aj špeciálnu motiváciu, keďže hral proti svojmu bývalému mužstvu. Dnešný zápas bol, vzhľadom na odchody niektorých hráčov, ťažký. Nie je to jednoduché, zabudnúť na to v tak krátkej dobe. O to viac si dnešné víťazstvo ceníme."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Zápas sme mali dobre rozohraný, viedli sme 2:0. Spravili sme dve fatálne chyby, ktoré vliali súperovi sily. Dostávali sme sa pod tlak. V záverečnej tretine sme mali tri presilovky, ktoré sme nevyužili a tak sme nemohli pomýšľať na víťazstvo v tomto zápase."

Nitra - Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 26. Kollár (Yellow Horn, Morrison) - 21. Haščák (Skokan, Chovan), 22. Klhůfek (Chovan, Skokan), 58. Pavlin (Chovan)

Rozhodovali: Valach, Müllner - Durmis, Frimmel, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše: Scheidl - Rapáč obaja 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2228 divákov

Nitra: Šimboch - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, S. Rácz - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominych - Čaládi, Kollár, Lušňák - Csányi, Škvarek, Tábi

Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Ružička, Koch, Čížek, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Faith, Skokan, Sukeľ - Parshin, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, Nagy

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: "V prvej tretine nebol náš výkon zlý, žiaľ, nevyužili sme šance. Na jej konci sme urobili zbytočný faul. Aj keď sme si povedali, ktorých hráčov treba strážiť, tak Haščák strelil gól. Následne sme vyhodili puk do hľadiska a dali Košiciam ďalšiu presilovku. Košice majú kvalitných hráčov a zápas sa začal uberať iným smerom ako to vyzeralo v prvej tretine.

Našťastie sme sa dostali do zápasu gólom v presilovke. Hostia si výsledok v tretej tretine skúsene postrážili a nepúšťali nás do šancí. Keď už sme sa do nejakej dostali, tak majú vynikajúceho Košarišťana, ktorý ich drží celú sezónu. Opäť sme strelili iba jeden gól, ale musíme nato čím skôr zabudnúť. V nedeľu musí prísť iné mužstvo, ktoré začne domáce zápasy vyhrávať, pretože ak to tak nebude, do play off sa nemusíme ani dostať."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Nebol to pre nás ľahký zápas. V druhej tretine po premenených presilovkách sa mi nepáčilo, že sme sa uspokojili. Upustili sme od toho, čo sme chceli hrať. Pre nás sú to dôležité body do tabuľky. Hlavný cieľ bodovať v Nitre je tak splnený."

Domov»Hokej»Slovensko»Líder prehral v derby, jeho zaváhanie využil Slovan. Uspeli aj Košice