Hokejista Košíc inzultoval rozhodcu, vyviazol bez trestu

Momentka zo zápasu Nitra - Košice.
Momentka zo zápasu Nitra - Košice. (Autor: SITA)
Jerguš Radačovský|19. feb 2020 o 08:21

Rozhodca sa snažil hráčov oddeliť.

NITRA. Zápas 51. kola Tipsport ligy medzi HK Nitra a HC Košice priniesol viacero tvrdých zákrokov a šarvátok.

Do jednej z nich sa nechcene zaplietol aj čiarový rozhodca.

V 54. minúte za stavu 2:1 pre hostí sa po zákroku brankára Košíc Andreja Košarišťana strhla menšia šarvátka medzi viacerými hráčmi.

V centre pozornosti sa ocitla najmä dvojica Dalibor Bortňák a Colton Yellow Horn.

Košičan Bortňák sa snažil zasiahnuť rukou Kanaďana v službách Nitry, ale súpera netrafil. Ranu, naopak, schytal jeden z čiarových rozhodcov, ktorý sa snažil hráčov oddeliť.

Rozhodcovia Bortňákovi nakoniec neudelili žiadny trest navyše, obaja hráči odišli na trestnú lavicu na dve minúty za hrubosť.

Košice do konca duelu pridali ešte jeden gól a v Nitre zvíťazili 3:1. V tabuľke sú na treťom mieste, Nitra je ôsma.