Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

Pastrňák rozhodol o ďalšej výhre Bostonu, Sekerov Dallas je na čele konferencie

V Chicagu padlo sedem gólov v jednej tretine.

Hokejisti Bostonu po víťaznom góle v predĺžení.Hokejisti Bostonu po víťaznom góle v predĺžení. (Zdroj: TASR)

NEW YORK. Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom uspeli v zápase NHL na ľade Edmontonu 2:1 po predĺžení.

V 62. minúte rozhodol svojím 43. gólom v sezóne David Pastrňák, slovenský obranca odohral vyše 22 minút s plusovým bodom a troma strelami na bránku. Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Pri pravidelnom striedaní brankárov sa tentoraz predstavil Tuukka Rask a predviedol 28 zákrokov.

Boston má najlepšiu bilanciu

"Nie je to pre nás neobvyklé, zvládnuť takéto vyrovnané zápasy. Po všetkých tých skúsenostiach z play off nie sú pre nás problémom," vyhlásil podľa portálu TSN fínsky brankár.

Boston má najlepšiu bilanciu v lige a ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu. Edmonton je štvrtý na západe.

"Keď predvádzame náš najlepší hokej, zvyčajne nútime súpera, aby niečo urobil a zostal v hre. Veľký kredit pre hráčov Oilers, že sa im to podarilo, navyše v závere stretnutia. Vedia, že v ich kádri je veľa talentu," vzdal poklonu súperovi tréner Bruins Bruce Cassidy.

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom zdolal na vlastnom ľade Arizonu 3:2. Sekera absolvoval na ľade viac než 15 minút. Stars sa týmto víťazstvom bodovo vyrovnali St. Louis na čele Západnej konferencie. Brankár Ben Bishop k tomu prispel 39 zákrokmi.

Rangers strelili päť gólov v tretej tretine

"V nedávnych zápasoch sme mali naozaj dobré vstupy do tretín a aj teraz to tak bolo. V prvých desiatich minútach sme dominovali a neskôr sme dokázali hru kontrolovať," povedal tréner Rick Bowness. Arizona drží ôsmu priečku v konferencii, o bod pred Winnipegom.

New York Islanders nezískali ani bod vo štvrtom zápase za sebou, keď prehral na ľade Colorada 1:3.

Na východe napriek tomu stále drží šiestu priečku s rovnakým bodovým ziskom ako Carolina a Columbus a dvojbodovým náskokom pred duom Florida, Toronto.

New York Rangers dali Chicagu na jeho ľade päť gólov v tretej tretine a zvíťazili 6:3. O víťazstvo Minnesoty vo Vancouveri (4:3 pp a sn) sa zaslúžil najmä Alex Galchenyuk, ktorý vyrovnal na 3:3 a pripísal si aj rozhodujúci samostatný nájazd.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Chicago - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:0, 2:5)

Góly: 23. Kubalík (Keith, P. Kane), 47. Kubalík (Caggiula, J. Toews), 52. Caggiula (J. Toews, A. Nylander) - 2. Chytil (Kakko, DeAngelo), 43. Bučnevič (Kreider), 45. Strome (DeAngelo, Zibanejad), 49. Kreider (Zibanejad, M. Staal), 50. Panarin, 54. Zibanejad (Bučnevič, Kreider). Brankári: Lehner - Šesťorkin, strely na bránku: 40:41, 21.573 divákov.

Dallas - Arizona 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Perry (Hintz, Gurianov), 37. Faksa (Perry, Gurianov), 52. Oleksiak (Radulov, Heiskanen) - 33. Hall (Oesterle, Schmaltz), 39. Fischer (Dvorak, Ľubuškin). Brankári: Bishop - Hill, strely na bránku: 33:41, 18.227 divákov.

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:04 min/

Edmonton - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 44. Gagner (Bear, Nugent-Hopkins) - 9. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 62. Pastrňák (Krejčí, Krug). Brankári: M. Smith - Rask, strely na bránku: 29:34, 17.804 divákov.

/brankár Jaroslav Halák (Boston) sedel na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:09 min, vyslal tri strely na bránu, pripísal si jeden plusový bod, predviedol tri zablokované strely a zaznamenal dve straty puku/

Anaheim - Florida 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 17. M. Jones - 20. Barkov (Huberdeau), 31. Trocheck (Stillman, Vatrano), 35. Saarela (Ekblad, Weegar), 58. Weegar (Trocheck, Hoffman). Brankári: Gibson - Bobrovskyj, strely na bránku: 36:32, 15.716 divákov.

Colorado - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Donskoi (Makar, Ničuškin), 21. Burakovsky (MacKinnon, Makar), 48. Landeskog (MacKinnon, Graves) - 58. B. Nelson (Barzal, Eberle). Brankári: Francouz - Varlamov, strely na bránku: 29:28, 18.011 divákov.

Vancouver - Minnesota 3:4 sn (0:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Beagle (Q. Hughes, Motte), 42. Miller (Toffoli, Q. Hughes), 45. Miller (Stecher, Edler) - 2. Fiala (Dumba), 34. Kunin (Hunt, Zuccarello), 56. Galchenyuk (Soucy, Zuccarello), rozh. sam. nájazd Galchenyuk. Brankári: Markström - Dubnyk, strely na bránku: 34:28, 18.871 divákov.