Je prísľubom pre slovenský hokej. V NHL už nie som nováčik, tvrdí

Obranca Tampay Bay Erik Černák (vľavo) strieľa na bránku v zápase proti Vegas Golden Knights. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|21. feb 2020 o 10:17

So Slovákmi chodieva na večeru.

Za dva roky si v Tampe Bay vybudoval silnú pozíciu. V priemere hrá viac ako dvadsať minút na zápas. A pritom má stále iba 22 rokov. Rešpekt si získava zodpovednou hrou v defenzíve i tvrdými bodyčekmi. „Druhá sezóna v NHL je úplne iná,“ tvrdí pre SME slovenský hokejista ERIK ČERNÁK.

V Las Vegas ste prehrali 3:5 a skončila sa vaša 11-zápasová víťazná séria. V čom vidíte príčiny tejto prehry?

Prvá tretina bola výborná. Potom sme urobili viaceré chyby, čo silný súper využil a strelil rozhodujúce góly. Vytvoril si náskok, ktorý sa nám už ťažko dobiehal.

Na začiatku tretej tretiny ste počas 37 sekúnd inkasovali dva góly. Ako si to vysvetľujete?

Bola tam jedna individuálna chyba, čo sa však hokeji stáva a je to normálne. Následne súper strelil druhý gól z presilovky. S výsledkom sme sa snažili čosi urobiť, boli sme v útočnom pásme, vytvárali sme si šance, ale už sa nám to nepodarilo otočiť.

V zápasoch pravidelne nastupujete v prvej obrannej dvojici spolu s hviezdnym Švédom Viktorom Hedmanom. Aké je hrať po jeho boku?

Je to výborný pocit. Vik je skvelý obranca a je obrovská pocta odohrať vedľa neho každý jeden zápas. Veľmi si to užívam a snažím sa robiť na ľade správne veci, pomáhať mu, keď treba, a využívať šance, ktoré mám.

V minulej sezóne ste výkonmi prekvapili odborníkov i fanúšikov, v NHL ste odohrali 60 zápasov. Je náročnejšie v tomto ročníku výkony potvrdiť?

Na začiatku sezóny to bolo náročnejšie, lebo som mal v hlave, že musím robiť iné veci, ako som robil minulý rok.

Domov»Hokej»NHL»Je prísľubom pre slovenský hokej. V NHL už nie som nováčik, tvrdí