Prevoz Reisingerovej.
Prevoz Reisingerovej. (Autor: AP/Alessandro Trovati)
Sportnet|21. feb 2020 o 13:52

Ďalšia Rakúšanka sa kvôli zraneniu ani nepostavila na štart.

BRATISLAVA. Sezóna zranení v lyžiarskom kolotoči Svetového pohára sa nezastavila ani vo švajčiarskej Crans Montane.

V piatkových pretekoch v zjazde žien najhoršie obišla Rakúšanka Elisabeth Reisingerová. Po skoku v hornej časti zjazdovky spadla a letela až do ochranných sietí.

Výkriky bolesti prezrádzali, že jej zranenie bude vážnejšie.

Po pretekárke s číslom 26 organizátori prerušili preteky, aby mohli zabezpečiť jej včasný presun vrtuľníkom do nemocnice v neďalekom Sione.

Na trať sa tak žiadna súťažiaca nevydala približne dvadsať minút.

Mladá 23-ročná Rakúšanka si pri páde roztrhla predný krížny väz, sezóna sa tak pre ňu skončila.

Reisingerovej najlepší výsledok v doterajšej kariére sa zrodil pred necelým mesiacom v bulharskom Bansku, kde skončila v zjazde siedma.

Víťazkou piatkových pretekov v Crans Montane sa stala domáca matadorka Lara Gutová-Behramiová, Slovenka Petra Vlhová sa zaradila vo výsledkoch na štvrté miesto s odstupom 16 stotín na bronzovú pozíciu.

V rakúskom tábore zavládlo sklamanie už pred piatkovým prvým zjazdom v Crans Montane. Christine Scheyerová sa ani nemohla postaviť na štart, lebo jej to nedovolili bolesti v pravom kolene.

Podľa portálu ORF sa Scheyerová už v tejto sezóne na svahoch Svetového pohára nepredstaví. "Budem mať dostatok času, aby som zamerala svoju pozornosť na ďalšiu sezónu za predpokladu, že budem stopercentne fit," uviedla Scheyerová.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej súperka spadla, preteky prerušili na 20 minút. Sezóna sa pre ňu skončila