Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2020 o 22:07

Slovák skončil v Madride tretí.

MADRID. Slovenský šprintér Ján Volko skončil tretí v novom národnom rekorde 6,55 sekundy v piatkovom finále na 60 metrov na záverečnom siedmom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v Madride.

Z triumfu sa tešil Američan Ronnie Baker (6,44), druhý finišoval jeho krajan Demek Kemp (6,48).

Volko stlačil vlastné slovenské maximum o dve stotiny sekundy.

V Madride už v rozbehu tretí raz v tomto roku vyrovnal vlastný slovenský rekord (6,57). Predtým sa mu to podarilo aj vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine.

Konečné poradie v prestížnom seriáli WAIT vyhral Baker s 30 bodmi pred Kempom (24) a Volkom (20). Slovenský rekordér zabehol v šesťdesiatku jubilejný desiaty raz pod 6,60 sekundy.

V piatich vystúpeniach na mítingoch WAIT raz vyhral (Toruň) a štyrikrát skončil tretí. Informoval oficiálny facebook Slovenského atletického zväzu (SAZ).

„Som neskutočne šťastný a spokojný. Teším sa, že sme využili núkajúcu sa šancu a napokon sme sa rozhodli štartovať aj v Madride," uviedol Volko pre atletika.sk.

"Veľká vďaka patrí Bohu, celému tímu, rodine, všetkým, čo mi fandili, a najmä trénerke Naďke, ktorá celé turné odmakala so mnou. Takisto jej rodine, ktorá jej umožnila, aby ho so mnou absolvovala. Slovenský rekord je odmena pre všetkých, ktorí ma podporujú,“ dodal.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Konečne sa dočkal. Šprintér Volko vylepšil vlastný slovenský rekord