Halák vychytal triumf nad Calgary, Boston vyhral piaty duel v rade

Jaroslav Halák a David Krejčí.
Jaroslav Halák a David Krejčí. (Autor: Larry MacDougal - TASR/AP)
Sportnet|22. feb 2020 o 06:58

Chára zaznamenal plusový bod.

NEW YORK. V piatkovom programe zápasov zámorskej NHL sa v akcii predstavili dvaja slovenskí reprezentanti.

V bránke Bostonu dostal opäť šancu Jaroslav Halák a hoci v stretnutí na ľade Calgary trikrát inkasoval v úvodných 203 sekundách, napokon aj vďaka jeho osemnástim úspešným zákrokom Bruins zvíťazili tesne 4:3.

Calgary proti Bostonu prekonalo klubový rekord

Pre rodáka z Bratislavy to bolo 16. víťazstvo v aktuálnom ročníku. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára odohral 20:38 min a individuálne štatistiky si vylepšil o jeden plusový bod.

Boston vyhral jedenásty z predošlých dvanástich zápasov, piaty v rade a upevnil si pozíciu lídra Východnej konferencie. Jeho triumf už tradične režírovala prvá útočná formácia, hoci najlepší strelec NHL David Pastrňák tentoraz neskóroval.

Pripísal si však dve asistencie pri góloch Patrica Bergerona v úvodnej tretine. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal Brad Marchand, ktorý v 21. minúte šikovne tečoval strelu obrancu Brandona Carla.

Calgary už po 203 sekundách zápasu viedlo 3:1, vo svojej klubovej histórii nikdy nestrelilo tri góly skôr, ale napokon vyšlo bodovo naprázdno.

Sekera nenastúpil proti obhajcom

Lídrom Západnej konferencie sú naďalej hráči St. Louis Blues. Obhajcovia Stanleyho pohára v piatok zdolali Dallas na jeho ľade 5:1, pričom slovenský obranca Andrej Sekera nefiguroval v zápasovej nominácii domáceho tímu.

Tri kanadské body zaznamenal obranca Colton Parayko a v 43. minúte zvyšoval náskok hostí už na 5:0.

Brankár Jake Allen bol blízko k tomu, aby nadviazal na dve čisté kontá svojho kolegu Jordana Binningtona, ale necelé štyri minúty pred koncom ho nenápadnou strelou od modrej čiary prekonal kanadský bek Jamie Oleksiak.

Do piatkového zápasu Edmontonu nenastúpil hviezdny Connor McDavid a jeho mužstvo podľahlo Minnesote 3:5. Hrdinom stretnutia bol 30-ročný kanadský útočník Jared Spurgeon, ktorý dosiahol svoj prvý hetrik v zámorskej profilige.

Okrem neho sa trikrát strelecky presadil aj jeho krajan Jordan Eberle. Ten doviedol New York Islanders k výhre 4:1 nad Detroitom, vďaka čomu Islanders ukončili sériu štyroch prehier.

NHL 2019/2020 - základná časť - 22. február:

Carolina - NY Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 24. McGinn (J. Staal, Slavin), 46. Aho (Svečnikov, Slavin) - 17. Zibanejad, 30. Fast (Panarin), 37. Skjei (Strome, Zibanejad), 42. Panarin (Zibanejad, Chytil), 59. Strome (Trouba)

NY Islanders - Detroit 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Eberle (Pulock, Lee), 38. Eberle (Barzal, Beauvillier), 60. Eberle (Lee, Greene), 60. Komarov (Bailey, Nelson) - 58. Mantha (Green, Athanasiou)

Dallas - St. Louis 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 57. Oleksiak (Benn) - 6. Steen (Kyrou, Parayko), 18. Perron (Thomas, Parayko), 23. Kyrou (Thomas), 25. Schwartz (O'Reilly, Dunn), 43. Parayko (Schwartz, O'Reilly)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) chýbal v zostave/

Chicago - Nashville 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 50. DeBrincat (Kane, Keith), 65. DeBrincat (Keith) - 35. Ekholm (Grimaldi, Blackwell)

Calgary - Boston 3:4 (3:3, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Backlund (Andersson, Hanifin), 3. Backlund (Rieder, Tkachuk), 4. Gaudreau (Lindholm) - 3. Bergeron (Pastrňák, McAvoy), 7. Bergeron (Bergeron, Marchand), 13. Coyle (Kuhlman, Bjork), 21. Marchand (Carlo, Krug)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 18 z 21 striel, úspešnosť 85,7 percenta/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:38 min, zaznamenal plusový bod, raz vystrelil na bránku a zablokoval dve strely/

Edmonton - Minnesota 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Góly: 1. Nugent-Hopkins (Yamamoto, Bear), 14. Nugent-Hopkins (Yamamoto, Draisaitl), 29. Draisaitl (Benning, Nugent-Hopkins) - 9. Fiala (Suter), 26. Soucy (Zuccarello, Galchenyuk), 31. Spurgeon (Galchenyuk, Rask), 51. Spurgeon (Suter, Parise), 59. Spurgeon (E. Staal)

Anaheim - Colorado 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 37. Compher (Kaut)

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal triumf nad Calgary, Boston vyhral piaty duel v rade