Slovan a Žilina bodovali naplno, Dunajská Streda opäť neskórovala

Vernon De Marco (v popredí) a Richard Križan v súboji v dueli ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín. (Autor: Dano Veselský - TASR)
SITA|22. feb 2020 o 16:18

Michalovčania zvíťazili po debakli v Trenčíne.

BRATISLAVA. Hráči ŠK Slovan Bratislava potvrdili líderskú pozíciu v slovenskej najvyššej futbalovej súťaži.

V sobotňajšom zápase 20. kola základnej časti Fortuna ligy na domácom trávniku zdolali Trenčanov 2:0.

Žiline stačil jeden gól

Zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho skórovali v prvom polčase z jedinej strely do priestoru bránky, keď v 25. minúte presne namieril Argentínčan Vernon De Marco. Po zmene strán poistil triumf Slovana Brazílčan Rafael Ratao.

Slovan Bratislava - AS Trenčín: fotogaléria

22.2.2020

Druhú priečku v tabuľke si poistila Žilina, ktorá stráca na Slovan osem bodov.

Žilinčania zabrali naplno na ihrisku nováčika, keď im proti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa stačil jediný presný zásah poľského legionára Dawida Kurminowského zo záverečnej dvadsaťminútovky duelu.

Naopak, tretia Dunajská Streda neskórovala na jar ani v druhom ligovom vystúpení a od lídra ju delí už 12 bodov. Futbalisti DAC remizovali v Ružomberku 0:0, rovnako ako pred týždňom doma so Senicou.

Michalovce si napravili chuť

Prehru Trenčína v hlavnom meste využili Michalovčania, ktorí si v domácom prostredí poradili s Nitranmi tesne 1:0 vďaka gólu Milana Kvoceru.

Posunuli sa na priebežné piate miesto v tabuľke a nechali zabudnúť na minulotýždňový debakel 1:8 s AS.

V konfrontácii tabuľkových susedov deviata Sereď zdolala ôsme Zlaté Moravce-Vráble 3:1 a znížila odstup od tohto súpera na jeden bod.

Program víkendového 20. kola uzavrie nedeľňajší súboj medzi Senicou a Trnavou, ktorého úvodný výkop je naplánovaný na 15.00 h.

Základná časť súťaže sa skončí začiatkom marca 22. kolom, po ňom sa liga rozdelí na dve nadstavbové skupiny.

Najlepšia šestica tímov bude bojovať o titul, zvyšné mužstvá budú súperiť o konečné umiestnenie či udržanie sa medzi slovenskou elitou.

Fortuna liga 2019/2020 - 20. kolo:

Zlaté Moravce-Vráble - Sereď 1:3 (1:1)

Góly: 28. Richtárech - 43. Hučko, 68. Potoma, 71. Pankaričan

Rozhodovali: Ochotnický - Bobko, Vitko, ŽK: Asanovič - Duranski, Ba, Jarovič

Divákov: 982

Zlaté Moravce: Pindroch - Brašeň, Pintér, Asanovič, Chren - Duga (67. Ďubek), Sloboda - Hrnčár, Richtárech, Kovaľ (71. Švec) - Kelemen (52. Mészáros)

Sereď: Kanurič - Hučko, Michalík, Ba, Dabó - Duranski, Šumský (46. Potoma) - Morong, Vucenovič (57. Pankaričan), Iván (67. Vuk) - Jarovič

Hlasy po zápase

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Prvý polčas z našej strany bol relatívne dobrý, podarilo sa nám streliť gól. Vedeli sme o výškovej prevahe Serede. Bolo ťažké brániť piatich vysokých hráčov. Paradoxne sme dostali gól po odrazenej lopte.

Po zmene strán sme išli za gólom, ale po chybe Chrena sme inkasovali. Odchodom Čögleja na operáciu sme poprehadzovali obranu, ale akosi nám to nefunguje. Nemyslím si, že je tu kríza, skôr sa strašne moc na gól nadrieme. Na druhej strane veľmi ľahko inkasujeme."

Peter Lérant, tréner Serede: "Bol to zápas dvoch rôznych polčasov. Prvy polčas bol obojstranne nervózny, v druhom nám vyšli všetky tri striedania. Potoma, Vuk aj Pankaričan veľmi dobre zapadli. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Ružomberok - Dunajská Streda 0:0

ČK: 90. Schafer (Dunajská Streda) po 2. ŽK

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Perát, ŽK: Macík, Čurma - E. Ramirez, Davis, Schäfer

Divákov: 1329

Ružomberok: Macík - Čurma, Mrva, Twardzik - Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč, Kmeť (58. T. Bobček) - Almási (73. Regáli), Gerec

Dunajská Streda: Száras - D. Kružliak (65. Kalmár), Šimič, Beskorovajnij, Davis - Blackman, Schäfer, M. Vida. A. Fábry (74. Čmelík) - E. Ramirez (46. Balič), Divkovič

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme vstúpili trochu nervózne na môj vkus, ale je to logické, pretože imperatív postupu do prvej šestky nerobí dobre psychike našich mladých chlapcov. V stretnutí mi chýbalo väčšie tempo, hra bola dosť rozkúskovaná, nevedeli sme sa dostať do takého tempa, aby hra mala spád.

Chýbala mi väčšia kvalita vpredu, viac ľahkosti pri zakončení. V druhom polčase bolo zrejmé, že o osude zápasu rozhodne jeden gól, ale ani ten nepadol. Skončilo sa to nepeknou bezgólovou remízou, tá je však zaslúžená."

Hélder Cristóvao, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý mal aj žiadúcu intenzitu, keď obe mužstvá išli za víťazstvom. Videli sme dva rozdielne polčasy, prvý bol viac-menej vyrovnaný, keď priniesol po jednej šance na oboch stranách, u nás Ramirez a na druhej brvno.

V druhej polovici sme mali väčšie držanie lopty, vytvárali sme si lepšie pozície, bolo vidno nejaký pokrok. Ale zaslúžená remíza, nikto si nezaslúžil prehrať, oba tímy bojovali. V závere, keď sme boli desiati, domáci sa snažili nás trochu zatlačiť."

Pohronie - Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 75. Kurminowski

Rozhodovali: Prešinský - Borsányi, Jekkel, ŽK: Mazan, Tandir - Fazlagić, Demiri, Kiwior

Divákov: 1309

Pohronie: Jenčo - Hatok (42. Dzurík), Pavlík, Jacko, Župa - Obročník, Chríbik (81. Blahút) - Mazan (73. Badolo), Pellegrini, Abrahám - Tandir

Žilina: Holec - Minárik, Králik, Kiwior - Anang (90.+2 Vallo), Káčer, Fazlagič, D. Ďuriš (90.+1 Iľko), Demiri - Balaj, L. Jánošík (64. Kurminowski)

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Mojim hráčom nemám príliš čo vytknúť, a to i napriek tomu, že prehrali. Odohrali dobrý zápas na ťažkom teréne. Bol to zápas o jednom góle, strelil ho súper, preto sme prehrali. Ak však dokážeme odohrať s takýmto súperom vyrovnanú partiu celých 90 minút, tak si myslím, že proti ďalším mužstvám to bude ešte lepšie.

Sme na tom herne lepšie, no finálna fáza je problém. Pracujeme na zlepšení. Nehrali sme iba nakopávanú, vytvorili sme si dosť akcií i streleckých pokusov vzhľadom na ťažké ihrisko. Nemám teda čo veľmi hráčom vytknúť, iba ak to, že nedali gól."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Zápas mal náboj i emóciu. Ihrisko nebolo ideálne, takže ani spôsob hry u jedného či druhého mužstva nemohol byť ideálny. Chlapci však ukázali, že majú srdce pre futbal. Ťažko hodnotiť úroveň hry, no cením si vysoko, ako oba tímy pristúpili k zápasu. Všetci siahli až na dno svojich síl, takže diváci mohli odchádzať zo štadióna spokojní."

Slovan Bratislava - Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 25. De Marco, 73. Rafael Ratao

Rozhodovali: Marhefka - Kováč, Bednár, ŽK: Moha - Križan, Hrnčár (tréner)

Divákov: 5980

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - De Kamps, Nono - Holman (82. Lichý) - Ratao (80. Medved), Henty (67. Daniel), Moha

Trenčín: Bergsen - Ligeon, Kapuadi, Križan, Šulek - Roguljič, El Mahdioui, Zubairu (86. Gomes) - Bukari, Čatakovič (67. Depetris), Van Kessel (62. Corryn)

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "V prvom polčase bolo z našej strany dosť kvalitných situácii v prečíslení, ale neboli sme pri nich vždy pokojní a kvalitní. V druhom polčase sme už hru kontrolovali. Som rád, že sme dali dva góly, príležitosť dostali aj ďalší hráči."

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Rozhodla efektivita v zakončení vo finálnej fáze. Domáci ju mali, strelili dva góly. My sme tých šancí mali menej."

Michalovce - Nitra 1:0 (1:0)

Gól: 20. Kvocera

ČK: 90. P. Farkaš (Nitra), 90.+ Savvidis (Michalovce) po 2. ŽK

Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kolesár

Divákov: 1204

Michalovce: Kira - Konstantidis, Carrillo, Pino Soler, Vojtko - Grič - Kvocera (67. Kountouriotis), Savvidis, Žofčák (73. Danko), P. Kolesár - Sidibé (90.+2 Neofytidis)

Nitra: Šípoš - Podhorín, Farkaš, Magda, Šurnovský (71. Vrábel) - Daniel (85. Danek), Faško - Chobot, Gatarič, Muleme - Ristovski

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Blahoželám našim chlapcom k víťazstvu. Nebol to ľahký zápas, to víťazstvo bolo vydreté. Po zápase s Trenčínom a prehre 1:8 sme toto víťazstvo potrebovali za každú cenu. Prvých 30 minút bolo v poriadku, boli sme častejšie na lopte než súper. Bol to ťažký zápas najmä na psychiku. Vieme, že náš výkon nebol ideálny, ale podstatné sú body, ktoré sú pre nás dôležité."

Anatolij Demianenko, tréner Nitry: "Bol to ťažký zápas s veľkým množstvom súbojov. My sme si ho však nezaslúžili vyhrať. Spravili sme viacero detských chýb. Naši hráči mali chuť vyhrať, keďže vedia, že bojujú o záchranu, ale nevyšlo to."

Domov»Futbalnet»Slovan a Žilina bodovali naplno, Dunajská Streda opäť neskórovala